...

Net keturi lietuviški verslo projektai paskelbti „Forbes.com“ sąraše!

Verslas

2016.03.03

Autorius: Živilė Baubonienė

Temos: , .

Net keturi lietuviški verslo projektai paskelbti „Forbes.com“ sąraše!

TransferGo, Vinted, TruckDuck ir Filippo Loreti įkūrėjai. BZN start fotomontažas

Prieš kelias dienas paskelbtame „Forbes.com“ sąraše „TOP 10 daug žadančių įkūrėjų, vertų dėmesio Baltijos šalyse“ puikuojasi net keturi Lietuvoje sukurti verslo projektai. Tarp jų yra mums gerai žinomi verslo projektai „TransferGo“, „Vinted“, „TrackDuck“ ir vieni dar visai naujokai – broliai Matas ir Danielius Jakučiai, sukūrę laikrodžius „Filippo Loreti“.

Brolių sukurti laikrodžiai pasiekė rekordus

Rinkos naujokai M. ir D. Jakučiai sukūrė itališką prabangų laikrodį ir visą dizaino liniją. Tuomet nusprendė dar šiemet savo produktą išbandyti ir pritraukti jam finansavimą didžiausioje minios finansavimo platformoje „Kickstarter.com“. Kad įgyvendintų ir pristatytų sukurtų laikrodžių liniją, broliai nusistatė tikslą pritraukti 25 tūkst. eurų finansavimą per 30 dienų, kad galėtų išplėtoti savo verslo idėją ir pasirengti verslo plėtrai. Neįtikėtina sėkmė juos lydėjo! Per nustatytą terminą jie ne tik pasiekė užsibrėžtą tikslą, bet ir viršijo jį daugiau nei 39 kartus – surinko net 926 960 eurų. Tai daugiausia finansavimo pritraukęs lietuviškas projektas, dalyvavęs minios finansavimo platformoje „Kickstarter.com“.

Keliai suvedė studijuojant Jungtinėje Karalystėje

Kitas patekęs lietuviškas startuolis – tai prieš ketverius metus sukurta tarptautinių pervedimų įmonė „TransferGo“, kuri dabar jau yra rinkos lyderė tarptautinių pervedimų srityje, galinti pasigirti sparčiai augančiais pervedimų mastais bei veikla daugiau nei 40 šalių. „TransferGo“ turi savo buveines ne tik Vilniuje, bet ir Londone. O šio startuolio istorija prasidėjo Jungtinėje Karalystėje, Lankasterio iir Kingstono universitetų koridoriuose bei bendrabučių kambariuose. Istorija, kurios kūrėjais tapo trys iš studentų minios neišsiskiriantys ir tuomet dar nepažįstami dvidešimtmečiai vilniečiai Justinas Lasevičius ir Daumantas Dvilinskas bei uteniškis Edvinas Šeršniovas. Įsikišus likimui jų keliai netrukus susikirto, o verslūs protai prisipildė kūrybiškų minčių. Kitaip nei studijų kolegos, lietuviai nešvaistė laiko veltui. Šiuo metu jų idėja klesti tikrąja to žodžio prasme.

„Vinted“ idėja gimė iš poreikio

Iš poreikio kilęs verslas „Manodrabuziai.lt“, dabar žinomas kaip „Vinted“, yra daugiausia investicijų pritraukęs lietuviškas verslo projektas. Šio verslo įkūrėjai Milda Mitkutė ir Justas Janauskas susitiko vakarėlyje. Persikrausčiusi į Vilnių M. Mitkutė per vieną vakarėlį portalo, kuriame galima įsigyti ar parduoti jau nebedėvimus drabužius, sumanymu pasidalijo su draugu programuotoju Justu. Vaikinas patikėjo šia idėja, sukirto rankomis ir jau kitą dieną pradėjo programuoti. Idėja buvo įgyvendinta per dvi savaites, o savo verslo plėtrą į Vokietiją juodu pradėjo pasitelkę platformos „CouchSurfing“ narius.

Idėjos ėmėsi trys iki tol nepažįstami jaunuoliai

„TrackDuck“ įkurtas trijų visai nepažįstamų žmonių: Edmundo Balčikonio iš Lietuvos ir Antono Ševčenko bei Yauheno Ivaškevičiaus iš Baltarusijos. Visi jie susitiko estų organizuojamame programavimo renginyje „Garage48“ Minske, kur ir sukūrė pirmąjį įrankio „TrackDuck“ prototipą. „TrackDuck“ skirtas palengvinti interneto tinklalapių dizainerių ir administratorių bendravimui su klientais, kuriant interneto tinklalapius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.