...

„LiZa svajos“ įkūrėja: „Noriu patekti į žmonių širdis“

Verslas

2015.05.12

Autorius: Aistė Noreikaitė

Temos: , .

„LiZa svajos“ įkūrėja: „Noriu patekti į žmonių širdis“

Prekių ženklo „LiZa svajos“ įkūrėja - Lina Zaveckienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Prekių ženklo „LiZa svajos“ įkūrėja klaipėdietė Lina Zaveckienė neabejoja, kad jei žmogus svajoja ir nuoširdžiai tiki savo idėja, anksčiau ar vėliau jis būtinai ją įgyvendins. Taip nutiko ir jai. Viskas prasidėjo nuo moteriško noro išsiskirti iš minios. Dabar pašnekovė ne tik augina tris mažamečius sūnus, bet ir kuria išskirtinius drabužius bei vadovauja savo siuvimo cechui.

Imtis verslo pastūmėjo motinystė

„Gimus antram sūnui, turėjau daug laisvo laiko. Atsirado laiko kūrybiniams apmąstymams, pradėjo skleistis savirealizacijos noras. Kadangi esu veikli, susikūriau sau dešimtis įvairių drabužių modelių, nusipirkau man tinkančios bei patinkančios medžiagos ir nuėjau pas siuvėją. Tie drabužiai taip patiko mano draugei, kad ji pasiūlė viską nufotografuoti, įkelti į socialinį tinklą „Facebook“ ir pasiūlyti kitiems. Taip ir padarėme. Tąkart buvau ne tik savo drabužių kūrėja, bet ir modelis. Vėliau gimė trečias sūnus Timotis. Pajutau, kad kūrybinis įkvėpimas tik sustiprėjo – atsirišo ir rankos, ir mintys. Norėjosi kurti, daryti tik tai, kas širdžiai miela“, – verslo pradžią prisimena pašnekovė.

„Mano drabužiai skirti toms moterims, kurios nori būti originalios, išskirtinės, kurios ieško vienetinių rankų darbo gaminių“

L. Zaveckienė

Taigi L. Zaveckienė susikūrė „Facebook“ profilį, pakvietė draugus pažiūrėti, ką padarė, ir sulaukė itin didelio palaikymo. „Po kurio laiko pažįstami pradėjo klausinėti, o kada bus kita kolekcija. Sukūriau ir pavasario kolekciją. Tikrai neplanavau pradėti verslo, tačiau viskas vyko labai natūraliai. Kūriau, kūriau, kūriau ir dabar nėra kaip sustoti. Teko nebegrįžti į ankstesnį darbą, kur ėjau verslo klientų vadybininkės pareigas“, – dėsto L. Zaveckienė.

„LiZa svajos“ įkūrėja džiaugiasi, kad šeimos vyrai neprieštaravo tokiam jos žingsniui. Sūnūs buvo pirmieji modeliai, o vyras labai palaikė, prisidėjo ne tik morališkai, bet ir finansiškai. „Veiklos pradžiai reikėjo investicijų. Jei nebūčiau turėjusi tokio užnugario, viskas būtų užtrukę. Šeima visapusiškai padeda, kartu važiuojame ir į renginius, kolekcijų pristatymus“, – pasakoja verslininkė.

Emocinis įvertinimas svarbiau nei finansinis

„LiZa svajos“ – tai nepaprastai jaukūs, mieli, spalvingi, išskirtiniai ir, svarbiausia, su meile sukurti drabužėliai vaikams, jų mamytėms, stilingoms merginoms, moterims ir net vyrams. Pasiteiravus, kaip šifruojamas prekių ženklo pavadinimas, pašnekovė atskleidžia prasmę: „Pavadinimas taip pat buvo mano draugės mintis: Li – Lina, Za – Zaveckienė. Vardo ir pavardės pirmieji skiemenys. Ji sudėjo tuos skiemenis ir sako: „Pažiūrėk, kaip gražiai skamba, – idealiai tinka pavadinimui. Man patiko. O kai įkūriau studiją, pridėjau žodelį „svajos“. „LiZa svajos“ – tai Linos Zaveckienės svajonės.“

Verslininkė pabrėžia, kad tai svajonė ne sukurti verslą, o aprengti savo ir artimųjų vaikučius kokybiškais, originaliais spalvingais ir išskirtiniais drabužiais, paversti save, savo drauges bei bičiules ryškiomis ir išskirtinėmis moterimis. „Man daug kas sako, Lina, kam tu kuri vienetinius drabužius, pradėk masinę gamybą, taip daugiau užsidirbsi. Taip, tai tiesa, užsidirbsiu daugiau. Bet tai jau nebebus mano svajonė. Mano mintis, idėja kurti vienetinius, išskirtinius drabužius, o ne masiškai gaminti. Masinės gamybos drabužių pilni prekybos centrai. Mano drabužiai skirti toms moterims, kurios nori būti originalios, išskirtinės, kurios ieško vienetinių rankų darbo gaminių. Aišku, jeigu man reiktų galvoti, už ką šiandien nupirkti vaikams maisto, aš daryčiau tai, kas pelninga. Bet mano tikslas – patekti į žmonių širdis, o ne užsidirbti pinigų“, – verslo idėją aiškina L. Zaveckienė. Jai smagu, kad žmonės džiaugiasi jos kurtais drabužiais, sugrįžta užsisakyti naujų, rekomenduoja juos draugams, perka dovanų.

Nuo pižamos iki vakarinių suknelių – toks „LiZa svajos“ siūlomų drabužių asortimentas. „Žinoma, pirmiausia orientavausi į mamytes su vaikais, tad prioritetas buvo laisvalaikio drabužiai. Dabar kuriu ir vakarines sukneles. Priimu ir individualius užsakymus, jie ypač aktualūs nestandartinių formų moterims“, – dalijasi L. Zaveckienė.

Nuo vienos siuvėjos iki siuvimo cecho

L. Zaveckienė viską pradėjo nuo vienos siuvėjos, tada pasamdė antrą, trečią. Dabar moteris turi siuvimo cechą, kuriame dirba aštuonios siuvėjos. Pašnekovė neslepia, jog šiam verslui reikia ir finansinių investicijų: patalpoms, įrangai, medžiagoms, žmonėms išlaikyti. „Džiaugiuosi turėdama turiu puikią komandą, padedančią įgyvendinti visas mano idėjas. Smagu, kad yra darbuotojų, kuriais galiu besąlygiškai pasitikėti, nes jų požiūris į darbą, grožį, madą lygiai toks pats kaip ir mano, – tikina verslininkė.

Pagrindinė „LiZa svajos“ prekyba vyksta internetu. Be to, yra keletas butikų Vilniuje, Klaipėdoje, Plungėje, kuriuose galima įsigyti šio prekių ženklo gaminių. „Labai daug drabužių parduodame internetu užsienyje gyvenančioms mamoms. Kiek užsakymų išvyksta į Londoną, sunku net suskaičiuoti. Visai neseniai gavau pasiūlymą savo drabužiais prekiauti viename Olandijos e. butike. Tikiuosi, tai bus galimybė išplaukti į tarptautinius vandenis“, – aiškina L. Zaveckienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.