...

Lietuviai bėgs Siera Leonės vaikų labui

Verslas

2012.04.18

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: .

Lietuviai bėgs Siera Leonės vaikų labui

Visi degame entuziazmu, jaučiame polėkį ir norime ne vien dalyvauti, bet ir paremti gatvės vaikus Siera Leonėje. Tai mus vienija Asmeninio albumo nuotr.

Visa bendraminčių lietuvaičių komanda birželio 9 dieną dalyvaus Afrikoje vyksiančiame maratone, kuriuo siekiama pakeisti bent dalies Siera Leonės gatvėse gyvenančių vaikų likimą ir suteikti jiems viltį sulaukti geresnio rytojaus. „Taip jau susiklostė, kad susirinkome 6 visiškai skirtingų profesijų vaikinai. Iki šiol nebuvome geriausi draugai ir tik dabar pradedame megzti artimesnį ryšį. Visi degame entuziazmu, jaučiame polėkį ir norime ne vien dalyvauti, bet ir paremti gatvės vaikus Siera Leonėje. Tai mus vienija. Būtent todėl ir įkūrėme „Running for Change“ klubą”, – tvirtino Rytis Bublevičius klubo „Karatė akademija“ įkūrėjas.

„Bėgimas man artimas nuo jaunystės. Tuomet lankiau lengvąją atletiką. Vis dėlto rimtai šiuo sportu pradėjau užsiiminėti tik nuo gruodžio mėnesio. Idėja dalyvauti maratone kilo lankantis Indijoje, kai susirašinėdami su draugu Mindaugu pirmą kartą diskutavome apie „Street Child of Sierra Leone“. Šis projektas mane įtraukė, tad greitai ir nesunkiai apsisprendžiau dalyvauti“, – pasakojo Rytis.

Be jo, maratone dalyvausiančiai Lietuvos komandai „Running for Change“ priklauso Mindaugas Grigas, Tomas Kairys, Benas Harvey, Olegas Kovrikovas ir Leonardas Pobedonoscevas.

Anot Ryčio, iniciatyvos ėmėsi M. Grigas. Tai jis iškėlė idėją dalyvauti šiame maratone. Iš pradžių Mindaugas ir Rytis manė, kad dalyvaus tik dviese, tačiau iš lūpų į lūpas sklindanti žinia apie jų tikslą pritraukė daugiau žmonių.

Jo teigimu, maratoną „Kiln Sierra Leone Marathon“ organizuoja viena britų draudimo kompanija, kuri savo veiklos 50-mečio proga inicijavo labdaros akciją – 5 km, pusės maratono (kiek daugiau nei 21 km – aut. past.) ir viso maratono (kiek daugiau nei 42 km – aut. past.) bėgimą. Jo metu visos surinktos lėšos bus skirtos vienos skurdžiausių pasaulio šalių gatvėse gyvenantiems vaikams remti.

UNICEF duomenimis, 2010 m. Siera Leonėje gimusiųjų numatoma vidutinė gyvenimo trukmė siekė vos 47 m., o net 48 proc. šios šalies vaikų yra priversti dirbti.

Tokios sąlygos susidarė po pilietinio karo, kuris truko daugiau nei dešimtmetį ir baigėsi tik 2002-aisiais. Ši neganda nusmukdė ir sugniuždė šalį. Ypač skaudžiai tai smogė vaikams. Dabar daugybė mažamečių yra priversti nakvoti gatvėse ir ieškoti maisto bei galimybės užsidirbti ten, kur pilna prostitučių, narkomanų ir nusikaltėlių. Tokioje situacijoje atsidūrė vaikai, kurių tėvai mirė arba nuskurdo, nesugebėjo išlaikyti šeimos.

Ryčio teigimu, dalyvavimas bėgime yra asmeninis indėlis į paramos projektą.

„Renginio misija aiški, todėl mūsų tikslas yra tik vienas – baigti maratoną. Žinoma, aktyviai tam rengiamės, kiekvienas turime savų motyvų: kas pasiekti geresni laiką, kas apskritai geriau pažinti save. Tiesa, yra nemažai dalykų, kurie gerokai apsunkins šią užduotį: klimato sąlygos, reljefas, temperatūra“, – tvirtino vienas maratono dalyvių.

Pašnekovas teigė, kad lietuvių komanda nori ne tik dalyvauti maratone ir atkreipti pasaulio dėmesį į Siera Leonės vaikų problemas. „Mes aktyviai renkame lėšas labdarai. Jos padėtų pasiekti pagrindinį mūsų tikslą – pastatyti Siera Leonėje mokyklą gatvės vaikams“, – su užsidegimu pasakojo Rytis.

Jo nuomone, tokia labdaros forma yra visiškai nauja veiklos kryptis, kurią būtina skatinti ir plėtoti.

„Anksčiau teko dalyvauti įvairaus lygio turnyruose, Europos bei pasaulio čempionatuose. Nieko panašaus nesu matęs. Tokia labdaros forma yra visiškai naujas veiklos baras“, – sakė Rytis ir pridūrė, kad jų komanda nori pristatyti Lietuvai šį naujovišką lėšų pritraukimo labdarai būdą, kuris jau įprastas Jungtinėje Karalystėje ir kitose valstybėse.

Neeilinis paramos būdas ir dalyvavimas maratone iš lietuvių komandos pareikalaus nemažai dvasinių ir fizinių jėgų. Tačiau, Ryčio teigimu, pasirengimas vyksta sklandžiai.

„Smagiausia, kad nemažas būrys draugų, bičiulių ir visai nepažįstamų gerų žmonių aukoja mūsų projektui. Jau pavyko surinkti daugiau nei 3 800 eurų. Tiesa, iki reikiamos sumos (15 000 eurų) dar trūksta, todėl svarbi net ir menkiausia pagalba“, – sakė Rytis.

Anot jo, norint, kad bent šis tas pasikeistų į gera, reikia pradėti nuo savęs.

„Tai mes su bičiuliais ir darome. Juk norint rasti priežasčių nevažiuoti ten, jų atsirastų. Vis dėlto mes apsisprendėme, tad nebaisios ir tokios kliūtys kaip nedraugiška socialinė aplinka, nepalankus klimatas ar laukiantys skiepai, kurių reikės daug“, – ryžtingai nusiteikęs R. Bublevičius.

„bzn start“ taip pat nori prisidėti prie šios gražios idėjos ir skatina paremti lietuvių iniciatyvą „Running for Change“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.