Lietuvaitė apie studijas Izraelyje: sužavėjo mokymosi būdas ir sinergija su verslu

Verslas

2017.09.20

Autorius: Paulina Kuzmickaitė

Temos: .

Lietuvaitė apie studijas Izraelyje: sužavėjo mokymosi būdas ir sinergija su verslu

Goda Lukoševičiūtė. Asmeninio albumo nuotr.

„Studijoms Izraelyje rengiausi apie 8 mėnesius“, – teigia Goda Lukoševičiūtė, Kauno technologijos universiteto (KTU) antro kurso magistrantė. Pusę metų pagal mainų programą Ben-Guriono universitete praleidusi studentė sako, jog prieš išvykdama lankė hebrajų kalbos kursus, nors žinojo, kad studijos Izraelyje vyks anglų kalba.

Pasak G. Lukoševičiūtės, studijuojančios Darnų valdymą ir gamybą, dėl gyvuojančių kultūrų įvairovės, Izraelis yra lyginamas su JAV. Tačiau vien anglų kalbos bendravimui neužtenka, Goda rekomenduoja prieš vykstant į šią šalį pasimokyti hebrajų kalbos.

Debatai – mokymosi būdas

KTU studentė džiaugiasi studijų Ben-Guriono universitete kokybe – Izraelyje ši aukštoji mokykla laikoma viena iš geriausių, o darbdaviai labai vertina ją baigusius studentus.

„Likau sužavėta dėstytojų kompetencija ir sukauptomis žiniomis. Nebuvo nė vienos neįdomios paskaitos, į kurią nenorėčiau eiti, nors kiekvienai reikėdavo ruoštis namuose papildomai – skaityti straipsnius, kuriuos paskaitos metu aptardavome debatų forma“, – pasakoja G. Lukoševičiūtė.

Temos, kuriomis vykdavo debatai, būdavo paskelbiamos kelias dienas prieš paskaitą – tam, kad studentai ateitų tikrai pasiruošę ir turėtų pakankamai argumentų nuomonei apginti. Jos nuomone, Lietuvoje paskaitų metu trūksta debatų, kurie aktyvina kritinį studentų mąstymą ir tuo pačiu skatina daugiau domėtis dėstomo modulio aktualijomis.

Įstrigo išvykos į gamybines įmones

„Labiausiai jų metu atsiskleidė Izraelio problemos aplinkosaugoje.“

G. Lukoševičiūtė.

Lietuvės studentės teigimu, nors daugelis aplinkosaugos ar darnaus vystymosi srities dėstomųjų dalykų buvo susieti su vietine Vidurio Rytų problematika, jie buvo įdomūs ir aktualūs tuo, jog leido pažvelgti į aplinkosaugos problemas globaliai.

G. Lukoševičiūtei įdomiausios buvo išvykos į gamybines įmones: „Labiausiai jų metu atsiskleidė Izraelio problemos aplinkosaugoje – tai vandens išsekimas Negyvojoje jūroje dėl gamybinių įmonių veiklos, bioįvairovės niokojimas ir jau nebetinkamo naudoti vandens sandėliavimas atviruose baseinuose, jam garuojant ir išskiriant kenksmingas medžiagas į aplinkos orą.“

Tiesa, studentė pabrėžia, jog socialiniu darnaus vystymosi klausimu Izraelis tvarkosi puikiai – didelės beduinų bendruomenės integruojamos į visuomenę, suteikiant jiems darbo vietas, sulyginant vyrų ir moterų teises, leidžiant suinteresuotosioms šalims dalyvauti audituose ir taršos nustatymo matavimuose.

Pusė metų be lietaus

Ben-Guriono universitetas yra Negevo dykumoje – lietaus G. Lukoševičiūtė per pusę metų nesulaukė, tačiau smėlio audros joje yra gana dažnas reiškinys. Nors saulė džiugino kasdien, didieji karščiai, kai dienos temperatūra kyla iki 42 laipsnių, prisimena Goda, prasidėjo dar gegužį ir tęsėsi iki liepos pabaigos.

G. Lukoševičiūtę sužavėjo studijų organizavimas mainų studentams – juos koordinuoja tarptautinių santykių patirties turintys koordinatoriai, organizuojami įvairūs kultūriniai renginiai, išvykos į istorines vietas, susibūrimai. Paskaitos vyko specialiai tam sudarytoje grupėje su kitais studentais iš įvairių pasaulio šalių, tačiau prie grupės galėjo prisijungti ir izraeliečiai, mokantys anglų kalbą.

„Į kiekvieno modulio programą buvo įtrauktos akademinės išvykos, kurios mane labai sužavėjo. Jos leido labiau susipažinti su Izraelio kultūra nuo tokių pagrindų kaip kibucai, armijos stovyklos bei pakartotinio vandens panaudojimo stotys. Kaip žinia, vandens klausimas Izraelyje yra probleminis“, – pasakojo semestrą Izraelyje praleidusi studentė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.