Kontaktų mezgimo svarba versle

Verslas

2020.01.08

Autorius: Rasa Vilnienė

Temos: .

Kontaktų mezgimo svarba versle

Ugnė Juodytė Asmeninio albumo nuotr.

Šiuolaikinis pasaulis jau būtų sunkiai suvokiamas be ryšių mezgimo, santykių, bendrystės ir tinklų kūrimo. Plačiau apie kontaktų mezgimo svarbą sutiko papasakoti Ugnė Juodytė, kuri ne tik kartu su savo partneriais įkūrė moterims skirtą internetinių mokymų erdvę „Galimybių akademija“, bet ir jų klubą, kur pasakoja apie tai, kaip tapti sėkmingais žmonėmis kuriant ryšius, profesionaliai mezgant verslo kontaktus ir taip padedant vieni kitiems auginti verslą.

Kodėl tai svarbu?

Socialinis kapitalas ilgą laiką buvo pripažįstamas vienu reikšmingiausiu žmogaus gyvenime. Tačiau kuriant verslą tai tampa dar svarbesniu komponentu, palengvinančiu verslo pradžios kelią. Vis dėlto užmegztos pažintys turėtų būti naudingos abipusiškai ir suteikti žinių ar tolesnių ryšių.

„Verslo tinklaveika (angl. networking) – tai procesas, kurio metu kuriame santykius su kitais. Pažinties metu svarbu suprasti, ką daro ir kuo užsiima kitas žmogus, pagalvoti, kokias rekomendacijas galime jam sugeneruoti, taip pat svarbu aiškiai iškomunikuoti, kokia veikla užsiimate jūs, kokių klientų ar partnerių ieškote, kokių verslo tikslų siekiate. Tai gyvenimo būdas, kai kiekvienoje situacijoje su smalsumu kalbini naujus ar jau pažįstamus žmones“, – paaiškina U. Juodytė.

Anot jos, ryšius megzti galima bet kur: kavinėje, geriant kavą; kylant liftu ar bėgiojant parke. „Jei turite vaikų, pagalvokite apie darželį, mokyklą, būrelius, tas vietas, kur eina jūsų vaikai, nes ten lankosi ir daug kitų tėvelių bei personalo, kurie rūpinasi jūsų vaiku. Taip pat specialiai tam yra kuriamos erdvės: tinklaveikos renginiai ir klubai, pavyzdžiui, Galimybių klubas moterims (juokiasi), konferencijos, mokymai, diskusijos su įdomiais pašnekovais ir pačios įvairiausios veiklos, leidžiančios ne tik atskleisti save, bet ir labiau pažinti kitus, randant bendraminčių ir reikiamų žmonių“, – teigia pašnekovė.

Pradžioje daugiausia baimių

Nors dauguma žmonių supranta santykių mezgimo svarbą, vis dėlto daugeliui jų nedrąsu susipažinti su nepažįstamaisiais. U. Juodytė pabrėžia, jei tiksliai žinote žmogų, kuris jums reikalingas, prieš pokalbį būtina pasiruošti.

„Svarbu aiškiai turėti atsakymą, kokia jūsų veikla, kas jūs ir kokie jūsų siekiai. Taip pat svarbu iš anksto pasidomėti ir jums aktualiu žmogumi. Informacijos apie jį galite rasti „LinkedIn“, „Facebook“, kituose socialiniuose tinkluose ar interneto puslapyje. Patį pokalbį pradėkite nuo nuoširdaus domėjimosi ir smalsumo, klauskite, kuo žmogus užsiima, kokie yra jo tikslai, siekiai ar iššūkiai. Pasiteiraukite ir apie tai, kokios pagalbos ar rekomendacijų jam reikėtų, ir pasiūlykite, ką galite dėl jo padaryti“, – pataria pašnekovė.

Limitų nėra

Pašnekovės įsitikinimu, siekiant susipažinti versle negalioja jokie amžiaus ar pareigų limitai: „Jokiu būdu nereikėtų vengti užkalbinti gerokai vyresnio ar jaunesnio bei aukštesnes pareigas už jus užimančio žmogaus. Tai padaryti tikrai verta, net jei teks įveikti savo baimes. Tam, kad būtų drąsiau, galite apgalvoti, kas blogiausia gali atsitikti, jei jūs jį pakalbinsite, ir taip išsklaidysite savo abejones. Žinoma, visada galite paprašyti, kad jus supažindintų kitas žmogus, kuris pažįsta jus abu. Tad, jei einate į tinklaveikos renginį, galite iš anksto norimam žmogui parašyti, kad labai norėtumėte jį pakalbinti ir labai laukiate jūsų susitikimo. Tačiau, jei visgi jaučiate stiprų nerimą, rekomenduoju prieš pokalbį kelis kartus giliai iki pilvo srities įkvėpti, pajausti žemę po kojomis ir nukreipti mintis ne į nerimą, o į smalsumą.“

Įdarbinti smalsumą

Ko labiausiai bijo žmonės pirmojo pokalbio metu? Tai atmetimo reakcija ar nejauki tyla, kai nebėra ko paklausti. Pašnekovė įsitikinusi, kad to galima išvengti maksimaliai išnaudojant savo smalsumą.

„Svarbu yra tai, kaip mes sugebame tyrinėti, nuoširdžiai domėtis ir dalintis. Galima domėtis daug kuo, pavyzdžiui, trumpalaikiais ir ilgalaikiais tikslais, kuriamais produktais ar teikiamomis paslaugomis ir galimais problemų sprendimo būdais. Tai padeda įsivardyti, kas yra jų norimi klientai ir su kokiais iššūkiais šiuo metu jie susiduria. Taip pat sužinoti informaciją apie tai, kokie partneriai jiems būtų naudingi ir koks yra jų produkto ar paslaugos išskirtinumas. Žinoma, visada galima rinktis kitą strategiją, nesistengiant sukurti įdomaus pokalbio. Galima tiesiog eiti į kontaktą, pasikalbėti ir stebėti, kas bus“, – teigia specialistė.

5 patarimai, kaip pritraukti sėkmę

U. Juodytė patikina, jei pirmas pokalbis buvo trumpas, galima iš karto sutarti laiką kitam susitikimui, kad galėtumėte pažinčiai skirti daugiau laiko.

„Taip pat po susitikimo galima išsiųsti padėkos laišką ar žinutę. Nepamirškite ir informuoti savo naujo pažįstamo, ką dėl jo jau padarėte: galbūt paieškojote rekomendacijos ar radote kontaktą, kuris jam yra aktualus, nes kai sukuriame pridėtinę vertę, kontaktas palaikomas labai natūraliai“, – sako pašnekovė.

Pokalbio pabaigoje U. Juodytė išskiria penkis svarbiausius niuansus, kad pažinčių mezgimas versle būtų sėkmingas.

  1. Svarbu tinkamai pasiruošti kontaktų mezgimo susitikimams, pavyzdžiui, turėti atsakymus apie save ir pasidomėti jums aktualiais žmonėmis.
  2. Rekomenduojama proaktyviai bendrauti, kalbinant žmones, kurie jums atrodo įdomūs.
  3. Stenkitės neturėti kiekybinio, bet turėti kokybinį tikslą. Svarbu ne tai, kiek žmonių pakalbinote ir vizitinių kortelių susirinkote, o kaip pavyko pažinti žmogų, jo veiklą ir išsiaiškinti, kokios pagalbos ar kontaktų jam reikėtų.
  4. Reikėtų asmeniškai susitikti su žmonėmis tam, kad geriau susipažintumėte su jų veiklos pobūdžiu, tikslais, sunkumais, norimais klientais ar partneriais.
  5. Pasistenkite naujam pažįstamam žmogui padėti surasti reikiamą rekomendaciją.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.