...

Kur ieškoti verslo ryšių?

Verslas

2012.12.06

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: .

Kur ieškoti verslo ryšių?

Viena pirmųjų pardavimo vadybininkų užduočių – klientų paieška. wallpapers.com nuotr.

„Vienas lauke – ne karys“, – skelbia sena patarlė. Žinoma, peržiūrėję visą pasaulio istoriją rastume bent kelis atvejus, kurie ją paneigia. Tačiau kai kalbama apie verslą, tuomet individualūs veiksmai mažai padės. Juk kad ir koks tai būtų veiklos sektorius – įmonei, jos darbuotojams bei vadovams vis tiek reikės palaikyti ryšį su daugeliu skirtingų žmonių.

Pavyzdžiui, viena pirmųjų pardavimo vadybininkų užduočių – klientų paieška. Jie turi rasti reikiamus žmones, užmegzti su jais ryšį, o jau tada gali imtis savo pagrindinės misijos – pardavimo.

Lygiai taip pat svarbu verslininkui turėti tinkamų pažinčių. Kaip žinoma, šiais laikais daugeliui dalykų milžinišką įtaką daro socialiniai ryšiai. Jie nebūtinai turi būti itin išpuoselėti ar glaudūs. Užtenka minimalios sąsajos, kad vienas žmogus galėtų kreiptis į kitą užtarimo, pagalbos ar patarimo. Dabar vienas žodis gali lemti jūsų sėkmę arba nusivylimą.

Kur ieškoti žmonių, kurie galėtų padėti keliaujant savo didžiojo tikslo link?

Artimos pažintys ir rekomendacijos

Kiekvienas žmogus turi tam tikrą artimų žmonių ratą. Vienų jis yra didesnis, kitų mažesnis, tačiau abiem atvejais tie ryšiai gali praversti. Juk niekada nežinai, su kuo ir kada supažindins tavo bičiulis. Bet jei pakalbėsi su juo tave kamuojančią problemą ar darbą, kurį reikia atlikti, gali būti, jog jis galės supažindinti su savo pažįstamu, turinčiu reikiamos informacijos arba gebėjimų.

Šiais laikais ši užduotis tapo gerokai paprastesnė. Internetas ir socialinių tinklų paslaugos leidžia žmonėms susisiekti ir palaikyti ryšį nepaisant atstumo. Tiek geografinio, tiek moralinio. O tokios kompanijos kaip „LinkedIn“ nuolat tobulina būdus, kuriais verslininkai galėtų rasti vieni kitus ar reikiamus specialistus.

Pagelbėti gali ir nespecializuotos tarnybos, tokios kaip „Facebook“. Tikriausiai galima būtų rasti daug atvejų, kai šiame tinkle turimų draugų ratas padėjo sužinoti reikalingą informaciją ar gauti darbą.

Taigi pagrindinis patarimas – esant reikalui pirmiausia kreipkis į draugus ir artimuosius. Jei jie negalės padėti, tuomet bendrauk su visu savo pažįstamų žmonių tinklu. Kuo daugiau jame bus narių, tuo didesnė tikimybė, kad atsiras galinčių padėti. Tiesa, nereikia karštligiškai rinkti „Facebook“ draugų tik dėl skaičiaus. Socialiniame tinkle prasminga turėti mažiau pažįstamų, bet aktyvių ir ten nuolat besilankančių. Pasyvieji jums nepadės.

Ryšių mezgimo vakarėliai

Technologijų entuziastai šlovina informacinių technologijų teikiamus pranašumus ir dėl kai kurių jų tikrai neverta ginčytis, bet net ir kokybiškiausias bendravimas per atstumą neprilygs gyvam pokalbiui. Kaip tik todėl organizuojami renginiai, kuriuose žmonės mezga verslo ir darbo pažintis. Angliškai tai vadinama networking party.

Jei neteko tokiame apsilankyti, patartina tai išbandyti. Na, o tie, kas jau lankėsi, turėtų žinoti, kad gerai organizuotas tokio pobūdžio renginys gali atnešti visokeriopą naudą.

Sužinoti apie tokius vakarėlius galima pasklaidžius verslo leidinius ir interneto tinklalapius. Ten rasite nors kelis netrukus vyksiančius renginius. Kai kurie jų būna specializuoti, juose dalyvauja įžymūs žmonės ir todėl norint į juos patekti reikia mokėti. Vis dėlto yra ir tokių, kurie nieko nekainuoja. Ten irgi galima rasti įdomių žmonių, ypač perspektyvaus jaunimo.

Jei nežinote, nuo kur pradėti, tuomet patikrinkite šiuos interneto puslapius: lithuanianleaders.org, jcisostine.lt, verslilietuva.lt, mita.ltir kt.

Ar verta?

Tai, kad platus pažinčių ratas gali prisidėti prie verslo sėkmės, atspindi interneto tyruose sklandanti istorija apie žmogų, ieškojusį investuotojo. Ne bet kokio – jam reikėjo kurio nors iš pasaulyje turtuolių. Ir nors jis užtruko 8 mėnesius, jo pažįstami žmonės supažindino su tinkančiu investuotoju. Galiausiai viskas baigėsi taip, kad tas investuotojas tapo naujos kompanijos valdybos nariu, o tai užtikrino galimybę pritraukti bet kokį kitą investuotoją ar klientą.

Atminkite – pasaulis mažas ir niekada negali žinoti, kiek žmonių skiria tave nuo galingųjų. Vengrų rašytojo ir žurnalisto Frigyeso Karinthy pasiūlyta teorija teigia, kad mus nuo bet kurio kito planetos gyventojo mus skiria tik šeši žingsniai. Kitaip tariant, šeši žmonės. Toks ryšys vadinamas „draugo draugas“.

Tik pagalvokite, jus skiria vos šeši žmonės nuo Richardo Bransono, Billo Gateso ar bet kurio kito jūsų verslo idealo. Pats laikas pradėti ieškoti būdų, kaip juos pasiekti.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.