...

Kodėl vieni traukia turtus lyg magnetas, o kiti, nežiūrint to ką darytų – pasmerkti egzistavimui nuo algos iki algos?

Verslas

2012.02.24

Autorius: Darius Čibonis

Temos: .

Kodėl vieni traukia turtus lyg magnetas, o kiti, nežiūrint to ką darytų – pasmerkti  egzistavimui nuo algos iki algos?

Kad tapti turtingu, reikia to norėti ir siekti. dreamstime.com nuotr.

Turtingiausių pasaulyje žmonių stebėjimai parodė, kad finansinė sėkmė net 80% įtakoja žmogaus įsitikinimai ir nuostatos, o tik 20% – žinios ir įgūdžiai apie pinigų uždirbimo būdus. Esant klaidingoms nuostatoms nepadeda jokios žinios, nes žmogus tiesiog jų neįgyvendina.

Destruktyvūs įsitikinimai pinigų atžvilgiu, tokie, kaip “ne piniguose laimė” ar “sąžiningais būdais pinigų neuždirbsi”, tūno mūsų pasąmonėje ir užkerta didžiausias galimybes juos turėti. Mes galime to net neįtarti, bet iš tiesų vadovaujamės tais įsitikinimais ir aišku sulaukiame atitinkamų rezultatų, nes mūsų įsitikinimai tiesiogiai įtakoja mūsų elgesį.

O kas padeda praturtėti?

Tomas Dž. Stenlis atliko apklausą, kurioje buvo apklausti 733 multimilijonieriai. Apklausos metu jis paprašė respondentų išvardinti 30 veiksnių, kurie, jų nuomone turėjo didžiausią įtaką jų pasiekimams. Apibendrinus duomenis – svarbiausių veiksnių pirmas penketukas atrodė taip (skliausteliuose nurodytas respondentų procentas, kurie įvardino šį veiksnį):

1. Sąžiningas elgesys su kitais žmonėmis (57%)

2. Savidisciplina (57%)

3. Mokėjimas sutarti su žmonėmis (56%)

4. Gyvenimo draugas ar draugė, kurie tave supranta ir palaiko (49%)

5. Gebėjimas dirbti labiau atsidavus nei kiti žmonės (47%)

Kai kurie dabar pagalvojote: “Nesąmonė – sėkmę lemia visai kiti dalykai: reikia turėti pradinį kapitalą, turtingus gimines, naudingas pažintis ir dar sugebėti lipti per kitų galvas”!? Jeigu taip manote – turiu Jums blogų žinių! Jūs patenkate į tą grupę žmonių, kurie tiki, kad sėkmės formulė yra Turėti – Daryti – Būti: jei turėčiau (pradinį kapitalą, įtakingus draugus, gerų idėjų, t.t.) – tuomet daryčiau (kurčiau verslą, investuočiau, gaminčiau, užpatentuočiau, t.t.) – o tada ir būčiau (turtingas, laimingas, sėkmingas, mylimas, t.t.), bet kadangi viso to neturiu, tai ir nesu toks koks norėčiau būti. Kas gi čia yra ne taip? O gi tai, kad tai yra didžiausias visų laikų mitas: tiesiog Jūsų formulė yra apversta aukštyn kojomis.

Tikrovėje viskas vyksta priešingai: pirmiausia turi būti (pasitikintis savimi, atsakingas, ambicingas, atkaklus, t.t.), tuomet darysi (kursi, tobulėsi, rizikuosi, judėsi į priekį, t.t.) ir galų gale turėsi (aukštus rezultatus, pasisekimą, gerovę, pripažinimą, t.t.)

Yra vienas paprastas būdas įsitikinti savo dabartiniais sugebėjimais pritraukti ir išlaikyti pinigus:

1. Pradžioj įvertinkite savo esama kapitalą (nekilnojamas, kilnojamas turtas, pinigai sąskaitoje, vertybiniai popieriai);

2. Atimkite visus turimus įsiskolinimus (paskolos, lizingas, t.t.);

3. Gautą sumą padalinkite iš metų skaičiaus, kiek dirbate apmokamą darbą;

4. Gautą rezultatą padalinkite iš 12.

Gautas skaičius parodo kiek iš tikrųjų vidutiniškai į mėnesį uždirbdavote iki šiol. Visa kitą Jūsų uždarbio dalį pasidalindavo kiti (restoranai, parduotuvės, kelionių agentūros, bankai, benzino kolonėlės, t.t.)

Žmonės Lietuvoje dažnai skundžiasi, kad nepakankamai uždirba. Ar Jūsų manymu iš tikrųjų mūsų darbdaviai per mažai moka?

Ar pažįstama situacija, kai atrodo, kad turėtumėte daugiau pinigų jei tik Jums pakeltų atlyginimą? Tačiau padidėjus atlyginimui reikalai iš esmės nepasikeičia. Kodėl? Todėl, kad dauguma žmonių paklūsta Parkinsono dėsniui. Parkinsono dėsnis sako: “Išlaidos auga tol, kol pasiekia pajamų dydį”. Pirmoji finansinės sėkmės sąlyga – išsiugdyti įprotį nuolat laužyti Parkinsono dėsnį. Kiek metų jau dirbate apmokamą darbą? Kiek kartų Jums kėlė atlyginimą? Kiek smarkiai per tą laiką priartėjote prie finansinės laisvės? O gal nutolot? Gal augant pajamoms augo ir Jūsų įsiskolinimai? Gal dabar esate suvaržytas kaip niekad anksčiau ir bijote “pajudinti uodegą”, imtis drąsesnių žingsnių, nes negalite sau leisti net trumpam susimažinti pajamas, kadangi į duris pasibels bankai ir lizingo bendrovės?

Jei taip – vadinasi kalti ne darbdaviai, kurie Jums nepakankamai moka – o Jūsų pačių įpročiai, kurie patalpino Jus tiesiai į “žiurkių ratą”, kuriame nuolat privalote bėgti ir sukti ratelį, nes jei ratelis nustos suktis bent sekundei – visas Jūsų gyvenimas subyrės lyg kortų namelis.

Kokia yra finansinės sėkmės formulė?

Tikroji finansinės sėkmės formulė paprasta: išleisk mažiau nei uždirbi ir investuok skirtumą. Nuolat reinvestuok gautų pajamų prieaugį.

Atrodytų taip paprasta, bet kodėl tuomet dauguma žmonių neturtingi? Gal nežino kaip ir kur protingai investuoti? Ar todėl, kad jiems niekas nėra rekomendavęs taupyti? Netiesa – visi esame girdėję patarimų apie taupymą, tačiau vos pabandę nusivylėme: dar viena teorija, kuri visiškai nepritaikoma mano praktikoje.

Kaip galiu taupyti, jei man vos užtenka pinigų iki kito atlyginimo?

Nepriklausomai nuo to kiek uždirbame – mūsų sugebėjimą didinti savo kapitalą parodo suma pinigų, kuri lieka mėnesio gale. Iš tikrųjų tiek mes ir uždirbome, o tai ką mes išleidome – uždirbo kiti. Galima su tuo nesutikti – bet geriausias argumentas – sukaupto kapitalo vertė atėmus įsiskolinimus. Jei Jums atrodo kad uždirbate “padoriai”, bet atėmus įsiskolinimus mažai kas lieka – vadinasi kažkas kitas sėkmingai naudojasi Jūsų uždirbamais pinigais.

Ar Jūsų manymu labiau verta turėti gerai apmokamą samdomą darbą ar kurti nuosavą verslą?

Dirbti kitam ar kurti savo verslą priklauso ir nuo žmogaus individualių poreikių. O kalbant apie pajamas – jos būna aktyvios ir pasyvios. Aktyvios pajamos: kai tau mokama už pradirbtą laiką. Dirbi – gauni, nedirbi – negauni. Pasyvios pajamos: kai tavo laikas ir pastangos, įdėtos į darbą apmokamos daug kartų. Pavyzdžiui – bestselerio rašytojas du metus rašė knygą, tačiau knygai tapus bestseleriu – jis daug metų gaus pajamas už savo dviejų metų darbo indėlį. Nuosavas verslas irgi gali duoti pasyvias pajamas – bet tik tuo atveju, kai Jums pavyks sukurti verslo sistemą, kuri ilgainiui veikia be Jūsų tiesioginio įsikišimo.

Nematantiems ilgalaikės perspektyvos samdomam darbe bet nenorintiems smarkiai rizikuoti ar neturintiems originalių verslo idėjų yra galimybę prisijungti prie jau egzistuojančių verslo sistemų, tokių kaip tinklinis marketingas. Tai dar vienas visiems prieinamas būdas sukurti pasyvių pajamų šaltinį. Tik reikia pasirinkti organizaciją, kuri yra patikima, turi gerą reputaciją ir sėkmingos veiklos istoriją, bei gerą mokymo sistemą, kuri leis Jums mokintis iš lyderių, o ne iš eilinių teoretikų. Žymus autorius finansinės sėkmės tema Robert Kiyosaki tinklinį marketingą vadina XXI amžiaus asmenine franšize.

Kodėl toks dėmesys pasyvioms pajamoms?

Nes jos gali jus išlaisvinti.

Ką reiškia išlaisvinti?

Sąvoka “laisvė” turi daug apibrėžimų. Mano mėgstamiausia laisvės formulė: Laisvė = laikas + pinigai. Jei turi laiko, bet neturi pinigų – tu nesi laisvas pasirinkti ką nori veikti ir kur nori būti. Turi pinigų, bet neturi laiko – vėlgi tu nesi laisvas.

Vienintelis kelias į tikrąją laisvę – Finansinė laisvė. Finansinė laisvė yra pasiekta, kai tavo pasyvios pajamos tau leidžia gyventi norimų gyvenimo stilių. Tuomet Jūs galite dirbti tik tuo atveju, jei patys to norite – argi tai nenuostabu?

Nuo ko pradėti?

Viena iš priežasčių, kodėl dauguma žmonių netampa turtingi – jie neturi aiškaus apibrėžimo, kas jiems yra turtas. Tai yra neturi aiškiai apibrėžto tikslo. Sutikite, labai sunku pasiekti kažką, ko aiškiai neįsivaizduoji. Todėl pradėti reikėtu nuo ilgalaikių tikslų. Kokie bus Jūsų ilgalaikiai finansiniai tikslai? Kokį gyvenimo stilių norėsite gyventi kai juos pasieksite? Svarbu aiškiai sau atsakyti į abu klausimus, nes mūsų galingiausias kompiuteris – pasąmonė nesupranta skaičių, jai reikia aiškios vizualizacijos. Neveltui žinomas multimilijonierius Donald Trump yra pasakęs: “Jei mano vaizduotė gali aiškiai tai matyti – vadinasi turi būti galimybė tai padaryti”.

Ar iš tikrųjų taupymas padės praturtėti jei žmogus sutaupys tik nedidelį dalį savo pajamų?

Pasirūpinus finansiniu saugumu – galima priiminėti sprendimus apie kapitalo didinimą.

Pirmas sprendimas kurį būtina priimti – kokią dalį savo pajamų sumokėsiu sau, tai yra – kokią dalį kas mėnesį sutaupysiu. Bet čia iškyla problema -kaip galiu žinoti kiek man liks kiekvieną mėnesį, nes juk lieka skirtingai, o kartais ir nieko nelieka? Atsakymas – gavęs atlyginimą pirmiausia sumokėk SAU – tai yra tik “įkritus” pajamoms į sąskaitą, dalį, skirtį taupymui nukreipk į specialią taupymui skirtą sąskaitą.

Tačiau ir to negana – nes dauguma žmonių nepajėgia atsispirti silpnybei, pažeidžia discipliną ir “tik šį mėnesį” nesumoka sau, tikėdami, kad kitą mėnesį sutaupys dvigubai. Kitą mėnesį istorija pasikartoja ir ateina laikas, kai žmogus pasijunta bejėgis toliau laikytis užsibrėžto plano.

Kaip to išvengti?

Automatizuoti šį procesą! Pavyzdžiui, jei atlyginimą gaunate iki 10 mėnesio dienos – sukurkite automatinių pinigų pavedimą į taupymo sąskaitą mėnesio 11 dieną. Ir taip kiekvieną mėnesį.

Reziumuojant:

1. Priimk sprendimą kokią dalį pajamų sumokėsi sau.

2. Pirmiausia sumokėk sau, po to kitiems.

3. Automatizuok tai.

Ar tai reiškia, kad mūsų sąlygomis, kiekvienas panorėjęs gali tapti turtingas?

Jei viską reikėtų sudėti į vieną vienintelį sakinį – pasakyčiau, kad dauguma žmonių niekad netampa turtingi, nes nesugeba organizuoti savo gyvenimo kaip verslo, kuris kiekvienų metų gale turi duoti pelną.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.