...

Ko verslininkas gali pasimokyti iš Marilyn Monroe?

Verslas

2012.12.17

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

Ko verslininkas gali pasimokyti iš Marilyn Monroe?

M. Monroe domėjosi politika, literatūra, psichologija, kūrė poeziją ir dar daugiau – klydo, bet mokėsi iš savo nesėkmių ir ėjo pirmyn. fanpop.com

2012 metais minime paslaptingos, vienos įžymiausių XX amžiaus kino žvaigždžių, sekso simbolio ir popkultūros ikonos mirties penkiasdešimtmetį. Nors kino kūrėjai įvardija Marilyn kaip kvailos blondinės kino personažo pirmtakę, yra nenuginčijamų faktų apie jos protinius gebėjimus. M. Monroe domėjosi politika, literatūra, psichologija, kūrė poeziją ir dar daugiau – klydo, bet mokėsi iš savo nesėkmių ir ėjo pirmyn.

Marilyn…

Apie komplimentus…

„Niekas vaikystėje man nesakė, kad esu graži. Kiekvienas žmogus turi būti pagiriamas, nes geras žodis kitam žmogui gali nuvesti labai toli“, – tvirtino aktorė. Verslininkai turėtų prisiminti, kad darbuotojai yra didžiausias jų turtas, todėl jų, kaip lyderių, pareiga yra motyvuoti komandą. Kiekviena pagyra gali grįžti banknotais jų kišenėje.

Apie literatūrą…

Marilyn teigė, kad skaitymas ir rašymas yra itin seksualus veiksmas. Rašydama dienoraštį, kurdama poeziją ir skaitydama literatūros kūrinius ji pabėgdavo nuo slogios realybės. Skaitydami verslininkai ne tik plečia savo akiratį, bet ir gali taikyti šias priemones norėdami trumpam užsimiršti ir atsitraukti nuo darbų, o rašydami ir vėliau peržiūrėdami savo užrašus – geriau pažinti savo silnybes ir pranašumus konkurentų rinkoje.

Apie marionetes…

Visą Marilyn gyvenimą žmonės mėgino ją kontroliuoti ir nurodinėjo, kaip gyventi. To rezultatas – lankymasis pas psichoanalitiką ir savo asmenybės praradimas. Verslininkai turi prisiminti, kad vienintelė nuolankumo forma yra kompromisas, ir visada duoti atkirtį konkurentams, siekiantiems sumenkinti jų individualumą.

Apie neapykantą…

Aktorė tvirtino, kad sėkmė priverčia minias žmonių tavęs nekęsti, ir norėjo, jog viskas būtų priešingai. Galime pasidžiaugti, kad dabartiniais laikais sėkmės lydimais verslininkais žavisi ir jų pėdomis seka kur kas daugiau žmonių, nei nekenčia.

Remiantis Marilyn žodžiais, verslo atstovai turėtų susitaikyti su tuo, kad visiems neįtiksi, todėl turi rinktis, ar vaikytis sėkmės, bet būti mėgstami ne visų, ar būti viduniokais ir prisidėti prie pavyduolių.

Apie nuobodulį…

„Būti keistu pamišėliu šimtus kartų geriau, nei būti nuobodžiam“, – teigė Monroe. Kai esi nuobodus ir banalus, kelias veda į niekur ir skatina aplinkinių norą nusnūsti. O kūrybingi ir kartais keistais laikomi verslininkai, kurių galvose gimsta pačios originaliausios ir pelningiausios idėjos, jau netrukus mėgaujasi pripažinimu ir šlove.

Apie kontrolę…

Verslininkas turi susitaikyti su tuo, kad negali kontroliuoti visko ir visų. Marilyn sakė, kad žmogus pats valdo savo gyvenimą, jeigu tik to nori, tačiau jis negali kontroliuoti visko šimtu procentų ir, kuo greičiau verslo žmogus tai supras, pripažins, tuo daugiau galės susitelkti į kontrolę, kuri jam pavaldi.

Apie baimę…

„Mes visi turime atsikratyti baimių ir pradėti gyventi, kol dar nepasename.“ Tiek daug žmonių generuoja potencialias verslo idėjas, bet per visą gyvenimą nesiryžta jų įgyvendinti arba dar daugiau – kol jie dvejoja, drąsūs ir ryžtingi verslininkai susikrauna iš jų turtus. Nors rizika verta apdairios analizės, tie, kurie nerizikuos, niekada nesužibės verslo pasaulio olimpe.

Apie pasitikėjimą…

Marilyn visą gyvenimą beveik neturėjo draugų. Ji negalėjo sau leisti pasitikėti žmonėmis, todėl dažnai jautėsi vieniša, o šio jausmo rezultatas dažniausiai turėjo negailestingų ir negrįžtamų pasekmių. Vienas lauke – ne karys, todėl verslininkai turėtų išmokti pasitikėti žmonėmis ir atsigręžti į sėkmingos partnerystės pavyzdžius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.