...

Keturi dažniausiai verslo naujokams kylantys klausimai

Verslas

2015.07.31

Autorius: BZN start

Temos: , .

Keturi dažniausiai verslo naujokams kylantys klausimai

Dažniausiai verslo naujokams kylantys klausimai. Flickr.com nuotr.

Kaip paskleisti žinią apie savo kuriamą produktą visuomenei? Kaip išreklamuoti jį visame pasaulyje? Kaip pasiekti didelių kompanijų ar gamyklų vadovus ir jiems pristatyti savo verslo idėjas? Tokių dalykų jauni verslininkai teiravosi patyrusių verslo vilkų per vos penkių minučių trukmės speed dating pokalbius. Greituoju susitikimu (speed dating) paremtą renginį „Mentorystė – nauda ir naujos galimybės“, skirtą jauniems verslininkams bei savo verslą ketinantiems kurti žmonėms, Vilniuje praėjusį trečiadienį organizavo VšĮ „Versli Lietuva“.

Renginio metu verslo naujokai galėjo ne tik greituoju būdu pabendrauti ir gauti patarimų iš vienuolikos teisės, finansų, reklamos, ryšių su visuomene bei kitų sričių įmones sėkmingai įkūrusių žmonių, jame taip pat buvo skaitomi pranešimai ir pristatytas VšĮ „Versli Lietuva“ sukurtas „Nacionalinis mentorių tinklas (NMT)“. 

VšĮ „Versli Lietuva“ verslumo departamento direktorius Dovydas Varkulevičius teigė, kad idėją Lietuvoje kurti NMT įkvėpė kitų šalių patirtis. „Kompanijos „Virgin“ įkūrėjas yra sakęs – nebekurkite nieko naujo, bet patobulinkite tai, kas jau yra. Idėja įkurti NMT Lietuvoje kilo pamačius, kaip dirba kanadiečiai. Internete patalpintos NMT platformos tikslas – suteikti galimybę žmonėms iš bet kurio šalies kampelio pabendrauti su bet kuriame mieste gyvenančiais verslininkais ir gauti patarimą, o patiems mentoriams ši patirtis – įkvėpimo šaltinis“, – per renginį kalbėjo Dovydas Varkulevičius.D. Varkulevičius mentorystės patirtį prilygino sportui, teigdamas, kad nei vienas geras sportininkas neišaugo be trenerio. „Norėčiau, kad ir jūs į mentorystę žvelgtumėt kaip į gerą treniruotę. Linkiu, kad užsimezgęs kontaktas taptų ilgalaikiu“, – būsimiems ir esamiems verslininkams linkėjo D.Varkulevičius. 


Verslininkas, investicinės bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis renginyje apžvelgė, kaip bendraujant su mentoriumi per trumpiausią laiką gauti naudos. 

„Mentoryste užsiimu todėl, kad jaunystėje verslą pradėjau labai sunkiai. Man pažįstama, ką reiškia, kai nežinai, ką daryti toliau. Turiu skaudžios patirties, kuri įkvėpė dabar padėti kitiems, – kalbėjo A. Avulis. – Verslas – tai juodas darbas ir kova, siekiant padaryti geriau, pasiekti daugiau ir iš vykdomos veiklos gauti pliusų. Svarbiausias dalykas kreipiantis patarimo – kuo detaliau suformuluoti, ką norima sužinoti, ko išmokti ir paklausti savęs, kokio rezultato norima pasiekti išsprendus problemą“.

 „Svarbiausias dalykas kreipiantis patarimo – kuo detaliau suformuluoti, ką norima sužinoti, ko išmokti ir paklausti savęs, kokio rezultato norima pasiekti išsprendus problemą“

A. Avulis

 

A. Avulis įvardijo keturis dažniausiai pasitaikančius klausimus, kuriais kreipiamasi į mentorių ir patarė, kaip juos spręsti:

„Reikia pinigų“. Šiuo atveju, jei besikreipiantis yra jaunas žmogus, patartina pernelyg neprisirišti prie verslo ir nebijoti susirasti partnerio, su kuriuo būtų galima pasidalinti įmonės akcijomis. Jei tokia idėja neramina, nepamirškite, kad metams bėgant galima akcijas iš partnerio išsipirkti atgal.

„Trūksta pinigų“. Tokią problemą spręsti derėtų subalansuojant pinigų srautus. Tai nėra paprasta, bet tą padaryti galima sėkmingai. Be to, galima kreiptis į banką paskolos. Baimės jausmas, ypač – skolinantis pirmą kartą, tikrai neapleis, tačiau ilgainiui paimti paskolą darosi vis lengviau.

„Trūksta klientų“. Tuomet verta gerai pagalvoti, ar siūloma paslauga yra tikrai reikalinga rinkoje.

„Problemos su verslo partneriu“. Būna, kad partneris – nesąžiningas arba nenorintis dirbti. Blogiausias problemų sprendimas – teismai, todėl A. Avulis pataria nesutarimus su partneriu išspręsti kaip įmanoma greičiau, o esant konfliktui – pralaimėti, priimti pamokas, kurios padėtų atsistojus ant kojų sėkmingai dirbti toliau.

A.Avulis įsitikinęs, kad verslininkai, padėdami vieni kitiems, galėtų atversti naują puslapį Lietuvos istorijoje, o verslą perkelti į kitą lygmenį.

Verslumą ir eksportą šalyje skatinančios VšĮ „Versli Lietuva“ sukurtas „Nacionalinis mentorių tinklas“ skirtas 1-2 metus veikiančio tradicinio smulkaus ar vidutinio ar inovatyvaus verslo savininkams, vadovams, siekiantiems pagilinti savo verslo žinias, pritaikyti gerąsias praktikas asmeniniame versle ir, vedant verslą į sėkmę, pasimokyti iš kito klaidų. Mentorių bei pradedančiųjų verslininkų bendravimui sukurta sistema „Versli Lietuva“ tinklalapyje – jos pagalba užsiregistravę pradedantieji gali siųsti užklausas mentoriams. Ekspertai

Dovydas Varkulevičius

Dovydas Varkulevičius

CEO / InformDebtor

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.