...

Kas kitas įgyvendins tavo idėją, jei ne pats?!

Verslas

2012.06.16

Autorius: Ieva Jonilienė

Temos: .

Kas kitas įgyvendins tavo idėją, jei ne pats?!

Kęstutis Rimdžius ir Agnė Gylytė. BFL/Tomo Urbelionio nuotr.

Kad ir kaip būtų, ne kiekvienam žmogui pavyksta įgyvendinti savo svajones. Ko dažniausiai pritrūksta? Užsispyrimo, noro, o galbūt tiesiog darbo ir ryžto… Jaunieji verslininkai, mados ir stiliaus profesionalai Agnė Gilytė ir Kęstutis Rimdžius viską pradėjo nuo begalinio noro ir, regis, neįgyvendinamų troškimų, tačiau dabar gali pasigirti turintys daug daugiau nei kada galėjo pagalvoti. „Kiekviena svajonė – tai kartu ir siekiamybė“, – šypsosi įvaizdžio namų „KUKLA Beauty Box“ savininkai.

SAVĘS IEŠKOJIMAI

Dvidešimt aštuonerių vilnietė A. Gilytė ir trisdešimtmetis šiaulietis K. Rimdžius gerais draugais bei kolegomis tapo daugiau nei prieš dešimtmetį. Šie jauni žmonės visuomet rasdavo tų pačių interesų, bendradarbiaudavo ir tiesiog mėgdavo padiskutuoti apie madą bei stilių.

Kęstutis nuo pat vaikystės žinojo, kad nori tapti profesionaliu kirpėju. Ne tik žinojo, bet ir kryptingai to siekė. Būdamas vos aštuoniolikos šio amato pradėjo mokytis gimtuosiuose Šiauliuose, o vėliau atsikraustė į sostinę. Kaip prisi- pažįsta, lengva nebuvo, tačiau tapti tuo, kuo dabar yra, padėjo užsispyrimas ir noras būti ne šiaip kirpėju, o tikru profesionalu. Jo kolegė stilistė Agnė ilgiau ieškojo savęs, kol apsisprendė pasirinkti būtent tokį gyvenimo kelią.

Mergina prisipažįsta, kad visuomet domėjosi mada, stiliumi, drabužių kūrimu ir dizainu. Dar mokyklos laikais Agnė lankė įvairias mokyklėles, kursus ir mąstė, kad taps dizainere. Vėliau mergina sugalvojo būti žurnaliste ir svajojo rašyti apie madą. Įstoti į žurnalistiką Agnei, deja, nepasisekė, tačiau ji neapleido šios veiklos ir Vilniaus universitete studijuodama lietuvių filologiją. Būdama vos devyniolikos mergina įsidarbino žurnale „Ieva“ ir ten kelerius metus kuravo mados skiltį. „Nors vėliau buvau įstojusi ir į žurnalistiką, mokslų nebaigiau. Galutinai apsisprendusi, kad noriu gyvenimą sieti su grožiu, estetika ir mada, studijuoti mados mokslų išvažiavau į Italiją“, – prisimena mergina. Agnė sėkmingai baigė magistratūrą Florencijoje ir įsidarbino vienuose Italijos mados namuose. „Esu spontaniškas žmogus. Kartą pabudusi sugalvojau grįžti į Lietuvą ir grįžau“, – sako pašnekovė. O grįžo Agnė į gimtinę su naujomis idėjomis, svajonėmis ir užsidegimu.

REIKIA DARYTI TAIP, KAD VĖLIAU DŽIAUGTUMEISI

„Svajojau, kaip būtų smagu, kad atsirastų vieta, į kurią žmogus ateitų tiesiog su treningais, o ją paliktų gražus, pasi- puošęs, stilingas. Nesvarbu kas: graži nuotaka, stilinga mama ar pasitempusi verslininkė. Norėjau, kad žmonėms nereikėtų bėgioti iš vieno miesto galo į kitą, kad vienoje vietoje gautų viską: ir pedikiūrą, ir manikiūrą, ir drabužius, ir šukuoseną“, – prisimena Agnė.

Grįžusi į Lietuvą apie savo svajonę ji užsiminė ir geram draugui Kęstučiui. Vaikinas irgi buvo subrendęs naujoms idėjoms ir pasirengęs jas įgyvendinti. „Žinoma, darom!“ – nedelsė jis ir vienareikšmiškai pritarė įvaizdžio namų idėjai. Kolegos nieko neatidėliodami ėmė įgyvendinti savo sumanymą. Prieš trejus metus vasarą pradėjo dėlioti pirmus planus, skaičiuoti, svarstyti, ieškoti patalpų ir jas remontuoti.

„Labai didelį dėmesį skyrėme patalpoms. Norėjome, kad jos būtų geroje, žmonių lankomoje vietoje. Taip pat nutarėme, kad salonas nebus pirmame aukšte. Juk žmogui nemalonu būti matomam pro langą, kai sėdi su folija ant galvos ir džiovina nulakuotus nagus“, – svarsto Agnė.

Galiausiai po ilgų ieškojimų kolegos rado erdvias patalpas pačiame sostinės centre, šalia Rotušės aikštės. „Mes pradėjome savo svajonę nuo 100 kv. m, o įsikėlėme į 500! Bijojome, kaip išgyvensime, kaip išsilaikysime, o šiandien jau ketiname plėstis“, – šypsosi A. Gilytė.

Anot merginos, buvo dvejonių, tačiau tuomet labai padėjo Kęstučio žodžiai ir „Mūsų sėkmės paslaptis ir yra, kad abu labai mylime žmones ir mėgstame savo darbą“, – teigia A. Gilytė apsisprendimas: „Jeigu jau įgyvendinti savo svajonę, tai įgyvendinti iki galo. Verta rizikuoti ir viską daryti taip, kad vėliau džiaugtumeisi, jog tai darei.“

SUSAPNUOTAS PAVADINIMAS

Skambų pavadinimą „KUKLA Beauty Box“ kolegos prisipažįsta galvoję ilgai. Pradžioje dviese susėsdavo prie vyno taurės, vėliau kreipėsi į profesionalus, o galiausiai apsidžiaugė į šį reikalą įtraukę draugus bei pažįstamus. „Nepatikėsite, kaip gimė būtent toks pavadinimas. Mūsų bendra draugė menininkė surašė sąrašą įvairių žodžių ir vienas jų buvo „kukla“. Pamanėme, kad visai nieko. Po kiek laiko Kęstui paskam- bino kita draugė ir sako: žinai, susapnavau jūsų salonui pavadinimą – „Kukla“! Net sustingome abu. Kaip gali būti, kad viena draugė sugalvojo, o kita susapnavo? Supratome, kad tai kažkoks ženklas“, – juokiasi pašnekovė.

Prie šio žodžio, kuris išvertus iš rusų kalbos reiškia „lėlė“, buvo pridėtas angliškas junginys „beauty box“ – „grožio dėžė“. Anot pašnekovų, tai speciali paslaugų dėžė, į kurią telpa kur kas daugiau nei kirpimas ar manikiūras.

Šiuo metu šiai „dėžei“ jau treji metai. Savininkai džiaugiasi, kad viska įgyvendinti pavyko be banko paskolų ir didelių skolų. „Šiuo metu po truputį stojamės ant kojų ir sėkmingai grąžiname likusias skolas. Iš to, kad mūsų personalas beveik padvigubėjo ir turime vis daugiau klientų, galima spręsti, jog mums sekasi neblogai. Aš turiu įvairių užsakymų ir darbų mažiausiai dviem savaitėms į priekį, o Kęstas – dviem ar trims mėnesiams“, – džiaugiasi Agnė.

„DĖŽĖ“, KURIOJE TELPA VISOS GROŽIO IR MADOS PASLAUGOS

Šiuo metu įvaizdžio namuose dirba apie dvidešimt žmonių. Į „KUKLA Beauty Box“ rėmus telpa visos įmanomos kir- pyklos paslaugos, profesionalios stilisto konsultacijos, taip pat čia yra siuvykla ir nedidelė krautuvėlė. „Pagrindinės siuvyklos klientės – proginių drabužių užsakovės. Daug turime nuotakų ir su nekantrumu laukiame prasidedančio vestuvių sezono. Butikas – šiek tiek apleistas mūsų kūdikėlis. Norėjome, kad klientai galėtų ne tik paskaityti žurnalus, atsigerti kavos ar panaršyti internete, bet ir įsigyti kokį nors reika- lingą ar įdomų daiktą. Krautuvėlėje prekiaujame patikrintų partnerių kosmetika, saulės akiniais, senoviniais aksesuarais ir drabužiais“, – pasakoja A. Gilytė.

Įvaizdžio namuose taip pat teikiamos įvaizdžio ir stiliaus konsultacijos. Jomis naudojasi įvairaus amžiaus madai ir grožiui neabejingi žmonės. Pasitaiko, kad tokias paslaugas vyrai užsako savo antrosioms pusėms.

Įvaizdžio namai taip pat aktyviai dalyvauja fotosesijose, filmavimuose.

„Mes dirbame su daug žurnalų ir televizijų. Darome nemažai tiek mados, tiek įvairių žmonių fotosesijų. Taip pat dažnai rengiame ir gražiname televizijos laidų vedėjus, dalyvaujame įvairiuose projektuose. Neretai patirtimi dalijamės ir su kitais – vykstame į seminarus bei mokymus“, – teigia pašnekovė. Pasak jos, svarbiausia, kad klientai pasitiki jų stiliumi ir grožio suvokimu. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai mados ekspertai savo įvaizdžio namų lankytojams pataria, kokį automobilį įsigyti, kur nusivesti panelę ar kaip namus įsirengti.

DIRBTI SAU YRA DIDŽIAUSIAS MALONUMAS

„Kartais atrodo, kad mūsų sėkmės paslaptis ir yra, kad abu labai mylime žmones, mėgstame savo darbą. Mums nesunku atsikelti šeštą valandą ryto ir baigti darbą trečią nakties. Tu matai, kaip žmonės džiaugiasi. Kartais prieina ir pabučiuoja. Kas gali būti maloniau?! Problemų yra mažiau, kai dirbi kitam, bet ir malonumo žymiai mažiau“, – šypsosi Agnė. Anot jos, sunkiausia turint nuosavą verslą suvaldyti informacijos kiekį galvoje: kūrybinis darbas, personalo klausimai, planavimas… Kartais iš tiesų sunku, tačiau dirbant dviese ir vienas kitą paguodžiant ar paraginant viskas vėl klojasi puikiai.

„Galima viską spėti, reikia tik noro. Negaliu klausyti, kaip žmonės bamba ir nieko nedaro. Jeigu kas nors nepatinka, keisk. Man irgi buvo sunku išvažiuoti iš Italijos, bet norėjau pasikei- timų ir stengiausi. Sutinku, kad sunku, bet reikia įsispirti ir judėti į priekį. Esu už tai, kad daryti, parklupti, sugriūti, atsistoti, nusipurtyti ir eiti toliau. Kas kitas įgyvendins tavo idėją, jei ne tu pats?!“ – įsitikinusi mergina.

Šių jaunų žmonių energingumo, mei- lės gyvenimui ir užsidegimo darbu pa- vydėtų daugelis. Tačiau pavydėti tikrai nederėtų, kaip ir skųstis ar verkšlenti. Verčiau imkite pavyzdį, svajokite, bandykite ir neatidėliokite…

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.