...

Kalėdinių verslo dovanų mados: ką pasirinkti?

Verslas

2016.11.09

Autorius: Simona Kvederytė

Temos: .

Kalėdinių verslo dovanų mados: ką pasirinkti?

Svetainės „Verslodovana.lt“ direktoriaus pavaduotoja - Gintarė Dūdaitė-Bartkienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Kalėdiniu laikotarpiu dovanų aktyviai ieško ir verslininkai. Jie dėmesiu siekia sustiprinti verslo ryšius su partneriais, padėkoti klientams už jų lojalumą ir įvertinti darbuotojus. Kokios šiemet verslui skirtos kalėdinės dovanos karaliauja daugumos pasirinkimų sąraše? Kas geriau – kiekybė ar kokybė? Originalumas ar paprastumas? Kaip neprašauti?

Populiariausios e. dovanos

 

„Originaliomis dovanomis reikėtų rūpintis dar vasarą, o įprastų daiktų galima ieškoti spalio ar lapkričio mėnesiais.“

G. Dūdaitė-Bartkienė.

 

Svetainės „Verslodovana.lt“, užsiimančios verslo dovanų gamyba, direktoriaus pavaduotoja Gintarė Dūdaitė-Bartkienė sako, kad kalėdinio laikotarpio sujudimas dar tik prasideda – didžiausio bumo laukiama gruodį. Mat daug verslininkų dovanomis rūpinasi kone paskutinę minutę, tad neretai jas teikia tik sausį.

„Originaliomis dovanomis reikėtų rūpintis dar vasarą, o įprastų daiktų galima ieškoti spalio ar lapkričio mėnesiais“, – kitiems metams patarimą duoda G. Dūdaitė-Bartkienė.

Ji pabrėžia, kad šiemet, kaip ir kasmet, vis populiaresnės tampa originalios kalėdinės dovanos. Jos – pačios įvairiausios. Dažniausiai pritaikomos įmonių veiklos specifikai.

„Mūsų parduotuvės komanda kuria suasmenintas dovanas. Pavyzdžiui, logistikos įmonei projektavome jūrų konteinerio formos pieštukines“, – pasakoja specialistė.

Ji pastebi, kad šiemet dovanų, ypač kalėdinių, madas diktuoja užsienio rinka. Ten pasirodžiusių naujovių trokšta ir lietuviai. Tarp geidžiamiausių dovanų – elektroniniai daiktai. Ypač mėgstami mobilūs oro drėkintuvai, skirti sveikam darbo vietos mikroklimatui palaikyti. Taip pat populiarūs automobiliams, kompiuteriams skirti priedai. Verslas pamėgo ir ekologiškas dovanas, pavyzdžiui, perdirbtas užrašų knygutes, medinius kalendorius, pieštukines. Viena didžiausių šių metų naujienų – iš kartono pagaminti trimačio vaizdo akiniai.

„Vis dėlto dauguma įmonių vis dar dėmesį ir pirmenybę teikia gana įprastiems puodeliams, rašikliams, užrašų knygutėms. Savo darbuotojus tapo įprasta pamaloninti įvairiais kalėdinių vakarėlių apdovanojimais – statulėlėmis, taurėmis. Taip pat įmonės mėgsta dovanoti ir marškinėlius, kalendorius bei kitus panašius dalykus“, – vardija pašnekovė.

Originalumą įvertins ir įsimins

Kaip tinkamai išsirinkti dovaną? G. Dūdaitė-Bartkienė pataria daugiausia dėmesio skirti originalumui. Išskirtines dovanas verslo partneris įvertins ir įsimins labiau nei kasmet gaunamą dešimtąjį puodelį ar rašiklį.

„Konkrečiai įmonei skirta dovana gali atsidurti gana garbingoje, visiems matomoje vietoje. Jei ant daikto bus ir jį dovanojusios įmonės ženklas, didesnė tikimybė, kad į jį atkreips dėmesį nemažai praeivių“, – atskleidžia specialistė.

Ji pabrėžia, kad, renkant išskirtinę kalėdinę dovaną, pirmiausia svarbu išsiaiškinti, kam ir ką norima dovanoti. Reikėtų bent numanyti dovanos priėmėjo poreikius, puoselėjamas vertybes, idėjas. Taip pat svarbu nuspręsti, dovana bus siejama su savo ar kitos įmonės veiklos sritimi. O gal ji bus skirta įmonės vadovui asmeniškai?

„Valgomos ir geriamos dovanos dažnai pasiteisina. Tačiau kartu yra labai slidžios. Gal verslo partneris nemėgsta vyno ar yra net nusiteikęs prieš alkoholį? To nežinodami galite patekti į nemalonią situaciją“, – įspėja dovanų ekspertė.

Ji skatina nepamiršti, kad mažesnį biudžetą turinčios įmonės nebūtinai privalo rinktis dovanoti rašiklius – kartais labiau įvertintas liks ir įdomus atvirukas.

G. Dūdaitė-Bartkienė sako, kad originaliai dovanai reikėtų skirti vidutiniškai apie 50 eurų. Įprastos atsieis vos po kelis eurus.

Alkoholis nebemadingas

Internetinės parduotuvės „Pinkpistachio.lt“ komanda ruošia valgomų ir geriamų gurmaniškų dovanų iš Viduržemio regiono komplektus. Pardavimo vadovės Laimonos Vaškelaitytės teigimu, vis labiau vertinamos kokybiškos dovanos. Kasmet populiarūs išlieka itališki kalėdiniai pyragai, įvairus šokoladas, arbata. Taip pat mėgstamos gurmaniškos dovanos – įvairus sūris, kumpis.

Naujausia šių metų tendencija – dauguma „Pinkpistachio.lt“ klientų pageidauja dovanų be alkoholinių gėrimų. Tai esą ankstesniais metais buvo sunkiai įsivaizduojama.

„Manau, kad, renkantis kalėdinę verslo dovaną, svarbiausia sugalvoti ką nors nekasdieniško –nebijoti eksperimentuoti. Geresnė dovana nebūtinai turi būti perkrauta įvairiomis smulkmenomis. Geriau, kad ji būtų maža, bet kokybiška. Juk ne dovanos matmenys lemia, ar ji yra vykusi. Taip pat reikėtų pagalvoti, ar dovana partneriui nebus dar viena iš daugelio. Pavyzdžiui, gal jis jau bus gavęs keturis kalendorius?“ – pataria L. Vaškelaitytė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.