...

Kaip verslui padidinti konkurencingumą ir prasiskverbti į užsienio rinkas?

Verslas

2016.05.16

Autorius: Veronika Bielinė

Temos: .

Kaip verslui padidinti konkurencingumą ir prasiskverbti į užsienio rinkas?

Kaip padidinti įmonės konkurencingumą pasaulinėje rinkoje? Ko laukti verslui ir kaip keisis Baltijos šalių ekonomika? Kokios užsienio rinkų tendencijos laukia verslo kitąmet? Ar einame teisinga linkme pasaulinio verslo link? Atsakymus išgirs visi 2016 m. birželio 2 d. Klaipėdoje vyksiančios konferencijos „Globalus verslas: ar visos konkurencingumo galimybės išnaudotos?“ dalyviai.

Birželio 2–5 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei juose veikiantis Europos įmonių tinklas jau septintąjį kartą Klaipėdoje rengia tarptautinį renginį „Verslas. Golfas. Džiazas 2016“. Šiomis dienomis vyks tarptautinė verslo konferencija ir verslo kontaktų mugė bei golfo turnyras dėl 2016 m. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų taurės, visą savaitgalį miestas gyvens džiazo ritmu.

Pasaulinio verslo tendencijos

Konferencijos metu patyrę užsienio rinkų ekspertai, ekonomistai ir verslo atstovai iš Lietuvos ir užsienio šalių pristatys pasaulinio verslo tendencijas: Baltijos šalių ekonomiką ir rinką, verslo ir investicijų Baltijos šalyse galimybes pasaulinio verslo kontekste bei klasterius ir galimybes veikti kartu, bus pristatytos verslo sėkmės istorijos.

Vienas konferencijos pranešėjų Žygintas Mačėnas, „Summa Advisers“ vadovaujantysis partneris, įsitikinęs, jog pasaulyje bendrovės konsoliduojasi, kad sukurtų ką nors nauja, daugiau uždirbtų ar tiesiog išgyventų: „Lietuvoje apie konsolidaciją vis dar diskutuojama, tarsi tai būtų naujiena, kurią dar reikia išbandyti ir pažiūrėti, ar veikia. Konsultuodamas verslininkus perkant, parduodant ar jungiant įmones, galiu drąsiai teigti, kad Lietuvos verslui tikrai galioja tos pačios konsolidacijos taisyklės.“

Tam pritaria asociacijos „Šiauliai Subcontracting Cluster“ direktorė Aistė Žalevičienė. Ji išskiria, kad viena efektyviausių verslo konkurencingumo skatinimo priemonių yra įmonių susibūrimas bendradarbiauti: „Ši bendradarbiavimo forma suteikia unikalią galimybę lengviau ir pigiau gauti specializuotą informaciją apie rinkas, technologijas, išteklius ir kitus verslui svarbius aspektus.“

UAB Klaipėdos mėsinės projektų vadovas Tomas Valauskas pabrėžia, kad Lietuvos gamintojai ieško naujų galimybių, sujungia pajėgas siekdami rezultatų ir tai padeda pasiekti daug daugiau nei po vieną: „Tampame daug atviresni, gamintojai vienas į kitą žiūri ne kaip į konkurentą, bet kaip į partnerį. Mums pavyko įgyvendinti projektą, sujungusį net 12 bendrovių, įskaitant smulkias įmones. Netrukus bus pasirašytos bendradarbiavimo sutartys, kurios atvers jų gaminiams kartu su kitų Lietuvos gamintojų produktais Gruzijos, Armėnijos, Irano parduotuvių lentynas. O patirtis šiose rinkose jau turi rezultatų. Klaipėdos mėsinės konsoliduotos įmonės savo produktus jau tiekia į Armėnijos ir Gruzijos prekybos centrų lentynas nuo šių metų vasario mėnesio”.

”.

Pritraukiant investicijų Lietuva turi daug pranašumų prieš kitas Baltijos šalis

Vienos pirmųjų ir efektyviausiai valdomų laisvųjų ekonominių zonų regione pagal pritrauktų investicijų ir sukurtų darbo vietų skaičių – Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) – generalinis direktorius Eimantas Kiudulas renginio metu apžvelgs investicijų į Baltijos šalis galimybes ir tendencijas. Pasak. E. Kiudulo, Lietuva gerokai lenkia kitas Baltijos šalis pagal pritrauktas investicijas į laisvąsias ekonomines zonas. To rezultatas yra aiškus persiorientavimas į aukštą pridėtinę vertę kuriančias verslo sritis, įdirbis ir profesionalus darbas formuojant naudingą paketą investuotojams. „Lietuva aiški lyderė tokiose srityse kaip medžio apdirbimas, metalo inžinerija, biotechnologijos ir paslaugų centrai. Tai mūsų ryškus pranašumas ir didelis įdirbis, tampantis tikru masalu investuotojams“, – sako jis.

Tiesioginis kontaktas padeda įmonėms iš rinkodaros etapo pereiti į realius pardavimus

Tarptautinėje verslo kontaktų mugėje dalyvaus įmonės iš Estijos, Belgijos, Vengrijos, Prancūzijos, Rusijos (Kaliningradas), Švedijos. Tikimasi sulaukti neseniai prie Europos įmonių tinklo prisijungusių partnerių iš Kinijos miesto Čingdao, kuriame yra svarbus tarptautinės prekybos uostas ir jūrų transporto centras.

Renginio metu bus surengti individualūs verslo susitikimai su atvykstančiomis užsienio įmonėmis. Juose ketina dalyvauti Vakarų Lietuvos ir kitų regionų (Plungės, Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir kt.) bendrovės.

Tikimasi, kad kontaktų mugėje įvyks daugiau kaip 90 individualių susitikimų, kurių metu bus užmegzti naudingi verslo ryšiai. Itin didelio susidomėjimo jau sulaukė, Estijos, Švedijos ir Belgijos atstovai.

Golfo turnyras – išskirtinė galimybė plėtoti verslo ryšius

Birželio 4 d. (šeštadienį) nuo 9 val. pajūrio golfo kurorte „National Golf Resort“ (Stančių km., Kretingalės sen., Klaipėdos r.) vyks įskaitinis golfo turnyras dėl 2016 m. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų taurės. 16 val. planuojama apdovanojimo ceremonija, kurios metu nugalėtojui tradiciškai bus įteikta pereinamoji klaipėdiečio juvelyro Viktoro Sitalo sukurta taurė „Auksinė nugalėtojo pirštinė“.

Verslo renginius iš dalies remia Europos Komisija. Organizatoriai – Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei juose veikiantis Europos įmonių tinklas.

Verslas. Golfas. Džiazas

215-1463389174-689213.jpg 215-1463389174-142527.jpg 215-1463389174-845820.jpg 215-1463389174-612427.jpg 215-1463389174-989238.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.