...

Kai nesitiki rasti, paieškok giliau ir nustebsi, kiek nuostabių dalykų slepiasi

Verslas

2014.06.25

Autorius: Agnė Žilevičiūtė

Temos: , .

Kai nesitiki rasti, paieškok giliau ir nustebsi, kiek nuostabių dalykų slepiasi

Mindaugas Brusokas - internetinės parduotuvės www.dizainodovanos.lt įkūrėjas Asmeninio albumo nuotr.

Dažniausiai verslo idėjos gimsta iš poreikio patenkinti tam tikrus savo įgeidžius. Mindaugas Brusokas (34 m.) yra vienas iš tokių, nes neradęs tinkamų dovanų savo draugams nusprendė palengvinti dalią kitiems ieškantiesiems, kurie turi išskirtinį skonį, humoro jausmą ir vertina praktiškumą. Internetinėje parduotuvėje www.dizainodovanos.lt dovaną ras net išrankiausias pirkėjas. O dovanas reikia dovanoti tokias, kurių ir pats labai norėtum.

Laisvo oro direktorius su dideliais užmojais

Iki 30 metų Mindaugas buvo laisvo oro direktorius. Vyras norėjo kuo daugiau paimti iš gyvenimo, todėl stengėsi neužsibūti Lietuvoje ir kuo daugiau keliauti po Europą. Kelionių metu ne tik atostogaudavo, bet ir dirbdavo. Šiuo metu gyvendamas sėsliai jis negali nustygti vietoje ir kuria tolesnius kelionių planus, svajodamas auksinį savo amžių nugyventi šalyje, kurioje saulės šiluma lepina ištisus metus.

Mindaugo gimtinė – Marijampolė. Į Vilnių prieš penkerius metus atviliojo darbas ir draugai. Marijampolėje Mindaugas mėgdavo organizuoti renginius, vakarėlius ir juose groti. Įstojęs studijuoti vadybos Vilniuje, po kelių semestrų mokslus sustabdė ir mąstė, ar pasirinko tinkamą sritį, nes traukė menai. Vis dėlto vaikinas suprato, kad turėdamas vadybos pagrindus ateityje galės užsiimti ir patinkančia veikla.

Jei nerandi, ko ieškai, pats laikas susikurti savo

Atidaryti internetinę parduotuvę pastūmėjo smalsumas. Kai Mindaugas pradėjo žiūrinėtis, kas siūloma dovanų Lietuvos elektroninėje padangėje, pamatė, kad dauguma siūlo alaus šalmus ir kitus niekučius, kuriuos tuo momentu smagu gauti, bet paskui jie padėti ant spintos tik renka dulkes. „Benaršydamas internete radau vieną parduotuvę, kurios siūlomas dovanų asortimentas patraukė dėmesį. Susidomėjau ir pradėjau kapstyti giliau. Pasidomėjau dizaino apdovanojimais, kurie gamintojai yra prizininkai ir kokias dovanų idėjas jie publikuoja. Taip atradau pirmuosius tiekėjus iš Anglijos „Suck UK“. Jų produkcija mane sužavėjo. Net nepajutau, kaip įsitraukiau, nes kuo daugiau naršiau, tuo daugiau visko radau“, – pasakoja Mindaugas.

Noriu pasakyti, kad sekasi tik tiems, kurie nebijo suklupti ir toliau bando. Bandykite!

M. Brusokas

Dizaino dovanos siūlomas asortimentas dar nėra didelis, nes e-parduotuvė neseniai pradėjo veiklą, bet Mindaugas žada, kad kai klientai įvertins jo atsakingai atrinktas prekes, būtinai plės prekių pasiūlą ir džiugins dovanojančius ir gaunančius dovanas.

Sėkmės istorijos paskatino judėti į priekį

Pasirodo, internetinės parduotuvės atidarymui Mindaugas įkvėpimo sėmėsi skaitydamas „BZN start” rubrikas „Verslo idėja“ ir „Mano verslas“.

„Jei būčiau neskaitęs, gal būčiau ir nepradėjęs idėjos plėtoti toliau“, – prisipažįsta Mindaugas. Jis džiaugiasi, kad dabar internete lengvai prieinama informacija, pradžiamoksliai, kaip įkurti verslą ir jį plėtoti.

„Atidaryti įmonę dabar paprasta, nes užtenka turėti internetą. Keli paspaudimai ir turiu mažą, širdžiai mielą šeimos versliuką“, – džiaugiasi vyras. Mindaugas nelinkęs svajoti apie šios įmonės didžiulį augimą, nes, jo nuomone, dideliuose portaluose atsiranda nereikalingų daiktų, kuriais jis nelinkęs prekiauti. Geriau būti mažesniam, bet ištikimam savo idėjai.

Požiūris optimisto akimis

Vyras optimistiškai žiūri į situaciją, jei jo atrinktos prekės, skirtos dovanoms, nepaliestų mūsų tautiečių širdžių: „Jei taip atsitiktų, gerai, tada turėsiu visam gyvenimui ką draugams dovanoti.“ Jis orentuojasi į prekes, kurios turi tam tikro žavesio ir yra išskirtinio dizaino.

„ Ar man pasiseks, ar nepasiseks, nebijau. Norint pasitikrinti, ar idėja gera, reikia palaukti bent metus. Džiaugsiuosi, kad neišsvaisčiau laiko veltui ir įgijau vertingos patirties bei žinių apie elektroninę prekybą. Galiu konsultuoti kitus, nes daug laiko skyriau supratimui, įvertinimui ir kitiems svarbiems elementams, su kuriais susiduri pradėdamas verslą internetu“, – šypsosi Mindaugas.

„Nepabandęs – nesužinosi“, „ Parkritęs mokėk vėl atsistoti ir eiti tolyn“. Yra daug įvairių posakių su ta pačia intencija, kad reikia nebijoti daryti tai kuo tiki. Noriu pasakyti, kad sekasi tik tiems, kurie nebijo suklupti ir toliau bando. Bandykite!“ – suklupti nebijančio Mindaugo patarimas visiems, kurie žengia tik asfaltuotu keliu.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.