...

Kai mažiau yra daugiau

Verslas

2012.11.26

Autorius: Vilija Andrulevičiūtė

Temos: , .

Kai mažiau yra daugiau

Esame įpratę prie taisyklės „Kuo daugiau, tuo geriau“, tačiau versle ji galioja anaiptol ne visada. bzn start fotomontažas

Esame įpratę prie taisyklės „Kuo daugiau, tuo geriau“, tačiau versle ji galioja anaiptol ne visada. Neseniai atliktame Baltijos šalių įmonių tyrime paaiškėjo, kad sėkmingiausių įmonių bendras bruožas yra tas, jog jos yra siauros specializacijos ir jose dirba mažai žmonių.

Aiškesni darbuotojų vaidmenys

Neretai atrodo, kad turint didelę komandą galima nuveikti kur kas daugiau ir paprasčiau pasiskirstyti darbus, jų krūvį. Tačiau sėkmingiausiomis Baltijos šalių įmonėmis tituluotos kompanijos įrodė, kad tai mitas.

Samdant mažiau darbuotojų galima tikėtis didesnio produktyvumo, nes kiekvienam komandos nariui darbai bus paskirti labai tiksliai, neatsitiks taip, kad dėl nesusišnekėjimo tą patį darbą daro du žmonės. Užuot samdžius porą vidutinės kvalifikacijos darbuotojų, daug geriau mokėti kiek didesnį atlyginimą vienam aukštos kvalifikacijos specialistui. Tokie darbuotojai yra įgalūs patys kompetentingai priimti didžiąją dalį sprendimų kompanijos lygmeniu.

Paprastai įmonės, sėkmingai išsiverčiančios su mažesniu darbuotojų skaičiumi, ne tik gauna didesnį pelną, tačiau yra labiau linkusios investuoti į technologijas, darbuotojų mokymus. Plečiantis įmonei darbuotojų skaičius pernelyg stipriai neauga.

Dar vienas produktyviausioms kompanijoms būdingas bruožas, susijęs su darbuotojų skaičiumi, yra tai, kad jos linkusios priimti praktikantus ar laikinus darbuotojus. Tai užtikrina įvairių trumpalaikių projektų, kuriems reikalingi didesni žmogiškieji ištekliai, sėkmę, tačiau neįpareigoja įmonės išlaikyti didesnį skaičių darbuotojų visą laiką.

Siaura specializacija

Produktyviausios kompanijos dažnai yra tos, kurios specializuojasi siaurame lauke ir tuo pat metu neužsiima daugybe skirtingų veiklų. Tokios kompanijos pasirenka specifinę kryptį, neretai orientuojasi į siaurą, tačiau rinkoje reikalingą nišą. Produktyviausios įmonės, susifokusuodamos į pagrindinę specifinę veiklą, stengiasi tapti tos srities profesionalėmis. Dėl to gamina labai kokybišką prekę ar teikia paslaugą. Ir ši kokybė tampa didžiausiu praašumu konkurencinėje kovoje.

Užuot investavusios į skirtingų sričių specialistus bei technologijas, jos didina savo nišos technines galimybes. O naujausios technologijos įmonėms padeda pasiekti didesnį produktyvumą, panaudojant mažiau finansinių ir žmogiškųjų resursų.

Taigi nebūtina aprėpti kuo daugiau ir kurti grandiozinių verslo projektų, kartais iš tiesų genialumas tolygus paprastumui. Kuo mažiau darbuotojų ir veiklos laukų, tuo daugiau sėkmės bei pelno.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.