...

Kai darbas nustojo džiuginti, ėmėsi nuosavos veiklos

Verslas

2016.10.04

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: .

Kai darbas nustojo džiuginti, ėmėsi nuosavos veiklos

Tinklaraščio bei e. prekybos platformos „BasaBasa.lt“ įkūrėja - Margarita Narvydė. Kristinos Jasudaitės nuotr.

„Anksčiau ar vėliau išaušta diena, kai nebedžiugina nei statusas, nei pinigai. Jeigu kaina, kurią moki už visa tai, yra tavo gyvenimas“, – įsitikinusi vilnietė Margarita Narvydė (36). Moteris, turinti didelę patirtį žiniasklaidos srityje, nutarė imtis nišinio projekto ir įkūrė kelių asmenų tinklaraštį bei e. prekybos platformą „BasaBasa.lt“.

Harmoningam gyvenimui

Idėja „BasaBasa“, anot autorės, yra paprasta, tačiau kartu unikali. Tai tinklaraštis apie harmoningą gyvenimo būdą, kuriame tekstus kuria keletas autorių.

„Savo apimtimi jis prilygs tradiciniams žiniasklaidos portalams, bet turinys išliks autentiškas, nes kiekvienas įrašas pagrįstas asmenine patirtimi. Man labai svarbi žinutė, kurią siunčiu pasauliui, t. y. įkvėpti moteris kurti visavertį gyvenimą. Penkios rubrikos: sveika, graži, aktyvi, sąmoninga ir intymi, nusako moterį, kuri yra atsiskleidusi visose savo gyvenimo srityse: realizavusi save socialinėje veikloje, kūrybiška asmeniniame ir intymiame gyvenime bei nepaliaujamai tobulėjanti dvasiškai. Bandau sukurti virtualią instrukciją, padedančią gyventi taip, kad moters kasdienybėje neliktų vietos rutinai. Dalijuosi tuo, kuo kvėpuoju pati“, – pasakoja pašnekovė.

Antroji projekto dalis – unikali e. prekybos platforma. Ši projekto dalis skirta smulkųjį verslą plėtojantiems žmonėms. „Ji sukurta gyvenimui palengvinti smulkiesiems verslams, palaikantiems projekto koncepciją, – ne vartojantį, o kuriantį gyvenimo būdą. Arčiau gamtos, arčiau savęs. Projektas man įdomus ir tuo, kad veikia šiuolaikinio žiniasklaidos kanalo ir e. verslo sinergijos principu. Šiuos du elementus darniai sujungti – profesinis iššūkis“, – teigia M. Narvydė.

Idėją pastūmėjo nusivylimas

Didžiąją profesinės karjeros dalį pašnekovė dirbo spaudos ir interneto leidinių redaktore, vedė radijo laidą, įgijo patirties televizijoje. Negana to, Londone įsteigė nuosavą laikraštį ir interneto svetainę, skirtą lietuviams užsienyje. Ketveri metai skrydžių po visą pasaulį, anot M. Narvydės, atėmė daug jėgų, todėl ji pardavė dalį savo verslo ir grįžo į lietuvišką žiniasklaidą.

 

„BasaBasa“ tapo mano naujo gyvenimo projektu ir perkeltine, ir tiesiogine prasmėmis.“

M. Narvydė.

 

„Savo ateitį mačiau Lietuvoje. Čia buvau pakviesta vadovauti dabar jau nebeegzistuojančiam laikraščiui „Vilniaus diena“. Tai buvo metas, kai spausdintas žodis iš paskutiniųjų kovojo už savo teisę būti. Maža to, įsisuko Ūkio banko skandalas. Sunkus laikas, pareikalavęs daug sveikatos ir padėjęs apsispręsti, ko daryti gyvenime tikrai nebenoriu. Nors sakoma: nespjauk į šulinį, iš kurio gali tekti gerti“, – prisimena pašnekovė.

Išvarginta įtampos darbe ir pasinėrusi į apmąstymus, moteris suvokė, kad laikas savo gyvenime kažką keisti. Turėdama daug patirties, ji suprato, kad skaitytojai yra pasigedę alternatyvaus turinio.

„BasaBasa“ gimė būtent iš skausmingo suvokimo, apie kurį užsiminiau. Eilinį vakarą važiuodama namo po darbo dienos suvokiau, kad jaučiuosi nebe moterimi – gyva, mylinčia, kuriančia, o iš žūtbūtinio mūšio keturiomis paršliaužiančiu kareiviu. Atidavusi paskutines jėgas sociumui, kuo aš pasidalysiu su pačiais brangiausiais, artimiausiais žmonėmis? Pagaliau ką aš galiu duoti sau? Tai buvo retoriniai klausimai. „BasaBasa“ tapo mano naujo gyvenimo projektu ir perkeltine, ir tiesiogine prasmėmis“, – atskleidžia moteris.

Laukia ilgas kelias

„BasaBasa.lt“ dar dėlioja savo pirmuosius žingsnius. Anot pašnekovės, projektas yra didelis, todėl vykdomas etapais. Kai bus pristatyta visa versija, idėjai bus suėję dveji metai. Šiuo metu tai nėra komercinis produktas, tačiau M. Narvydė įsitikinusi – viskas priklauso nuo jų pačių.

„Man ir mano autoriams tai pirmiausia yra asmeninio tobulėjimo įrankis. Todėl augame ir auginame projektą lygiagrečiai, jis negali pajudėti greičiau, nei judame mes. Nuo mūsų asmeninės brandos priklausys, ar jis taps komerciškai sėkmingas, o tada jau galėsiu drąsiai atsakyti, kad projektas – komercinis“, – sako idėjos autorė.

Anot jos, planų dar knibžda pačių įvairiausių, o šiuo metu bus puikus laikas vėl aktyviau sugrįžti prie projekto plėtojimo. „Į šį pasaulį atėjęs naujas šeimos narys padovanojo man kūrybines atostogas. Sūnelis, tiesiogine žodžio prasme, jau stojasi ant savo kojyčių, tad artimiausi planai yra aktyviau grįžti prie projekto – šiuo metu, beje, vyksta atnaujinimo darbai. Toliau, jei matysiu, kad „BasaBasa“ tebėra aktuali man ir kitoms moterims, laukia daug įkvepiančio kūrybinio darbo su plėtros projektais. Beje, vyrų taip pat nepamiršime – jiems ruošiama atskira pikantiška staigmena“, – intriguoja M. Narvydė.

Svarbu atsipalaiduoti

Pašnekovė kiekvienam pradedančiajam linki suprasti esminius verslo aspektus ir suvokti, kad neįmanoma visko kontroliuoti. „Šiaip ar taip, dabar pagrindine savo veikla įvardyčiau įtemptą mokymąsi. Ko mokausi? Būti laiminga. Puoselėju duotybes, atskleidžiu moteriškus talentus. Man visada padeda tokia sparnuota frazė: „Atsipalaiduokite, niekas nėra kontroliuojama!“ Skamba kaip pokštas, bet kam pavyks perprasti jo esmę, laimės aukso puodą“, – įsitikinusi „BasaBasa.lt“ įkūrėja.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.