...

Ką verslo partnerio veidas byloja apie jo charakterį ir verslumą?

Verslas

2017.01.24

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: .

Ką verslo partnerio veidas byloja apie jo charakterį ir verslumą?

Labai svarbu, kad žmogus, su kuriuo dalijiesi verslo paslaptimis, būtų patikimas. pexels.com nuotr.

„Ką norėtum žinoti apie būsimą ar esamą savo verslo partnerį“, – paklausiau jau dešimt metų versle dalyvaujančio žmogaus. „Viską“, – atsakė jis net nedvejodamas. „Na, viską žino gal tik ponas Dievas, o aš galėčiau padėti sužinoti, ko gali tikėtis iš šio žmogaus“, – nuotaikingai temą pradeda „Personalo atrankos kitaip“ vadovė Ramunė Vaičiulienė ir sutinka atskleisti, kaip įvertinti verslo partnerį.

„Verslo parneris – tai žmogus, su kuriuo praleidžiama daug laiko arba nuolat susiduriama. Tai kaip šeimos narys, kuriuo norisi pasikliauti. Kuriant verslą, turint idėjų, labai svarbu, kad žmogus, su kuriuo dalijiesi verslo paslaptimis, būtų patikimas, todėl būtina jį pažinti, – sako pašnekovė. – Kai galva užimta verslo sumanymais, svarstyti apie kolegos, verslo partnerio charakterio savybes tiesiog nėra laiko. Galų gale ne kiekvienas gali greitai pažinti žmogų, esantį šalia. Pažinimas atrandamas pamažu, esant vienoms ar kitoms situacijoms. Versle, kaip ir santuokoje, geriau pažinti, su kuo tuokiesi. Geriau pamėginti išsiaiškinti, su kuo turėsi reikalų, dar prieš imantis bendros veiklos.“

Ką svarbu žinoti apie partnerį?

Pašnekovė pasakoja, kad labai svarbu žinoti, ar būsimas verslo partneris yra azartiškas, kaip dažnai rizikuoja, kaip ilgai svarsto prieš nuspręsdamas, ar mėgsta spontaniškumą, kokie jo pomėgiai, ar mėgsta kalbėti užuolankomis, o gal geriau su juo bendrauti tiesiai šviesiai. Ar žmogus yra sąžiningas sau, aplinkai, kokios jo vertybės, ar jį nuolat reikės judinti, ar tai žmogus, kuris pats nuolat judės ir judins aplinką? O gal jis idėjininkas? Ar priešingai – realistas? Ar jam būdinga nuotaikų kaita? Kaip pelnyti jo palankumą?

Pasak R. Vaičiulienės, tai tik keletas charakterio ir būdo bruožų, kuriuos galima aprašyti turint žmogaus atvaizdą: „Žmogus jau gimsta su tam tikru savybių paketu, kuris atsispindi išorėje. Įspūdžiai, įvairios gyvenimo pamokos įsirašo į kūną kaip informacija įrašoma į kompaktinį diską. Vykstant vidiniams pokyčiams keičiasi žmogaus išorė. Tai galimybė žmonėms pažinti vienas kitą. Perskaityti šią informaciją galime kiekvienas, tačiau skirtingai. Tas, kas neskiria dėmesio savęs ir kitų pažinimui, žmogaus atpažinimo informaciją gali traktuoti subjektyviai.“

Priešingybės – nebūtinai blogai

„Personalo atrankos kitaip“ turi greitą bei patikimą būdą, kaip pažinti žmogų ir išvengti klaidų. Juk negali pasodinti būsimo verslo partnerio prie stalo asmenybės nustatymo testui. Greičiausiai ir atsisėdęs jis būtų pernelyg sumanus, įveltų savęs pagrąžinimo paklaidą. Kaip ir būsimas sutuoktinis – vienam jis bus idealus partneris, kitam niekam tikęs“,– šeiminį gyvenimą su verslu lygina pašnekovė.

 

Ovalo formos veidas byloja apie žmogaus socialumą, ovali kakta apie polinkį išsaugoti senus dalykus, tai vertybių puoselėtojas.

R. Vaičiulienė

 

„Dirbančių kartu asmenų savybės turi susigroti, tačiau nebūtinai vienu ritmu. Kad instrumentas derėtų, turi būti viena kitą papildančių savybių skambesys. Jei vienas karštakošis, kitas turi būti šaltakraujiškas. Jei vienas – idėjininkas, kitas turi būti realizuotojas. Jei vienam patinka parduoti, bendrauti, kitas gali būti atsakingas už vidinių įmonės resursų skirstymą“, – darbuotis su priešinga asmenybe yra net pliusas, teigia specialistė.

„Remtis vienu ar keliais bruožais ir iš to spręsti apie žmogų būtų neteisinga, reikia matyti visumą, apžiūrėti kūno proporcijas, pagal galimybes išgirsti balsą, įvertinti kūno judesį, mikromimikas. Kūno sudėjimas ir proporcijos yra duotybė, bet dažniau naudodamas tam tikrus kūno, veido raumenis žmogus formuoja tam tikrus būdo bruožus“, – sako pašnekovė ir pateikia keletą pavyzdžių.

Bruožai keičiasi kas keletą metų

„Tarkime, žmogus reaguodamas į išorinę informaciją pakreipia vieną lūpos kamputį į viršų – skeptiška reakcija. Naudojant tai dažnai matoma susiformavusi asimetrija, kuri byloja apie skepticizmą, cinizmą ar pan. Jei platus tarpas tarp akių – tai pakantumo požymis, jei siauras – priešingai. Žmogus, kurio kakta platėja į viršų, geba susikaupti. Kaktos nuožulnumas liudija greitą ir logišką mąstymo būdą, vertikali kakta – mąstymo nuoseklumas.

Ovalo formos veidas byloja apie žmogaus socialumą, ovali kakta apie polinkį išsaugoti senus dalykus, tai vertybių puoselėtojas. Kampuota kakta – žmogus linkęs ieškoti naujovių, kurti naujus dalykus. Stipriai asimetriškas veidas byloja apie nuotaikų pokyčius, neharmoningumą bendraujant su aplinka arba nervinius susirgimus. Pasitikėjimą savimi rodo platus veidas. Siauro veido atstovai dažniau abejoja savimi. Smailus smakras išduoda užsispyrimą, kampuotas smakras – pomėgį ginčytis, įrodinėti savo tiesas.

Jei matome žmogaus delno pagrindą ir jis proporcingai užima didesnę dalį plaštakos – tai žmogus, kuriam svarbu apsirūpinti pačiam ir aprūpinti artimą. Proporciškai ilgesni pirštai – kūrybingo žmogaus, idėjininko, kuriam ne taip svarbu materialinis pagrindas. Dar labai svarbu atkreipti dėmesį į kūno laikyseną.

Nereikia pamiršti, kad kiekvienas žmogus turi galimybę keistis, tačiau veido bruožai, kūnas, balsas keičiasi ne taip greitai – maždaug kas septynerius metus. Todėl vertinant pokyčių tendencijas reikėtų šviežesnių ar net kelių laikotarpių nuotraukų“, – keletu patarimų, pagal kuriuos galima bent akies krašteliu žvilgtelėti į partnerio charakterį, pasidalija R. Vaičiulienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.