...

Ką šukuosena atskleidžia apie verslininką?

Verslas

2015.02.03

Autorius: Rūta Varneckaitė

Temos: .

Ką šukuosena atskleidžia apie verslininką?

Grožio ir stiliaus namų „Kukla Beauty Box“ įkūrėjas K.Rimdžius Mindaugas Vaičiulis

Verslo pasaulyje asmens įvaizdis yra neatsiejama sėkmės dalis. Juk liaudies išmintis byloja, kad sutinka pagal rūbą, palydi pagal protą. Gal kiek ir per skambiai rėžta, tačiau apie asmens padėtį ar nuovokų požiūrį į aplinką iš tiesų galime spręsti vos dirstelėję, kaip jis save išoriškai reprezentuoja. Šįkart įdomu, kiek svarbi yra asmens šukuosena, kai vertinamas bendras verslininko įvaizdis. Kalbiname grožio ir stiliaus namų „Kukla Beauty Box“ įkūrėją Kęstą Rimdžių (33), kuris dosniai pažeria patarimų, kaip netapti juokinga dabita, bet ir neatrodyti taip, lyg namie gyventume be veidrodžio.

Ekspertas pabrėžia, kad šukuosena pirmiausia turi tikti prie žmogaus veido, gymio ir plaukų struktūros. Ne visada asmuo geba pats tinkamai pasirinkti šukuoseną, tad verčiau kreiptis į šios srities profesionalą. „Kartais žmonės net nesusimąsto, kiek daug gali tinkamas kirpimas, plaukų spalva ar barzda“, – teigia K. Rimdžius. Madų tendencijas stilistas išskiria kaip meistrams ir profesionalams svarbias gaires, kurios neturėtų įpareigoti klientų. Taigi visų svarbiausia, kad išvaizda netaptų trikdžiu atsiskleisti pačiam asmeniui.

Net jei tai ryškesni rausvi atspalviai, tvarkingas sušukavimas dvelks elegancija bei stiliumi.

K. Rimdžius

Vieta ir laikas

„Nėra blogos šukuosenos ar netinkamų drabužių, tik netinkamas laikas ir ne ta vieta, – mėgstamą frazę cituoja pašnekovas.

„Galima išskirti tris dideles atskiras plotmes, kuriose mes veikiame: susitikimai su klientais darbo metu, buvimas tarp kolegų ir laisvalaikis. Suprantama, pirmajai kategorijai reikia skirti daugiausia dėmesio, nes darbuotojo įvaizdis formuoja ir nuomonę apie bendrovę, kuriai jis atstovauja. Todėl reikia atsižvelgti, ar tai profesija, kurios įvaizdis oficialus, ar tai kūrybinių industrijų pasaulis. Abejų sričių susitikimai su klientais gali būti dalykiniai, tačiau finansų, teisės ar verslo sektoriui būdingesnis klasikinio ir griežtesnio protokolo stilius. Darbuotojo įvaizdis tarp kolegų turėtų taip pat atitikti bendrąją įmonės tvarką, bet svarbiausia negožti asmens darbų, netrikdyti darbinės atmosferos. Nuovokus darbuotojas visada žinos aiškų skirtumą tarp darbo ir laisvalaikio. Tad pomėgius, gyvenimo būdą ar stilių atspindinčią atributiką protingiau palikti susitikimui su draugais, o ne biurui, – pataria K. Rimdžius ir šyptelėjęs pateikia pavyzdį: – Jei banko konsultantė būtų su veltinėmis kasytėmis, tuomet daugiau galvočiau ne apie investavimą, o ar neformalią kultūrą propaguojanti darbuotoja yra kompetentinga finansinių operacijų klausimais.“

Daugiau yra mažiau

Išsiaiškinome, kad darbe savo išvaizdą turime įsivaizduoti tarsi uniformą, kurioje asmenybę paliekame šešėlyje ir leidžiame daugiau atsiskleisti savo profesionalumui. Tad aptarkime keletą svarbių taisyklių, padedančių tinkamai pasirengti ir neprašauti, norint susitvarkyti šukuoseną prieš verslo susitikimą ar laikytis aprangos protokolo darbe.

Moterys ilgus plaukus turi suimti į kuodelį, tvarkingai surišti. Netinka nei „arklio uodega“, nei prašmatnus pynimas. Griežtas stilius draudžia bet kokius plaukų aksesuarus.

Vidutinio ilgio nesiekiantys (iki pečių) moterų plaukai gali būti palaidi, tačiau turi būti nepriekaištingas kirpimas bei tvarkingas vaizdas.

Tiek vyrai, tiek moterys pas kirpimo meistrą turėtų lankytis vidutiniškai kas tris savaites. Taip išvengiama blogai krintančių plaukų sruogų ar neestetiškai ataugusių plaukų šaknų.

Pasiteiravus, ar plaukų spalva turi įtakos, K. Rimdžius neišskiria jokios spalvos kaip netinkamos. „Net jei tai ryškesni rausvi atspalviai, tvarkingas sušukavimas dvelks elegancija bei stiliumi. Žinoma, aš nekalbu apie mėlynus plaukus“, – šypteli stilistas.

„Prieš eidama į vakarėlį, geriau nusiimk paskutinį daiktą, kurį ką tik užsidėjai“, – pataria savo klientei K. Rimdžius, primindamas taisyklę, kad kartais daugiau yra mažiau.

Tendencijos

Garsusis stilistas kritikuoja pastangas padaryti įspūdį partneriams įmantria šukuosena ir pataria neišsišokti: „Kuo toliau, tuo Lietuvos žmonės darosi stilingesni. Džiaugiuosi, kad lietuviai daug dėmesio skiria savo išvaizdai ir iš Vakarų atėjęs paprastumo bei kokybės derinys vis dažniau įkvepia mūsų kraštiečius. Dabartinės tendencijos skatina gręžtis į natūralumą. Plaukų spalvos nebėra tokios sintetinės, dominuoja natūralūs atspalviai. Sezoniškumas turi įtakos gal tik tiek, kad atšilus orams spalvos šiltėja. Nereikia vaikytis madų ar stengtis būti išskirtiniams. Plaukai tikrai nėra eksperimentų vieta.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.