Ką parašas byloja apie verslininko asmenybę?

Verslas

2016.09.30

Autorius: Vilija Andrulevičiūtė

Temos: .

Ką parašas byloja apie verslininko asmenybę?

Žmogaus raštas parodo, koks jis yra artimų žmonių rate, o parašas – kaip save pristato visuomenėje. pixabay.com nuotr.

Kurdamas įmonę verslininkas apmąsto daugybę aspektų: jos pavadinimą, logotipą. O ar dažnai susimąsto, kad jo paties parašas, atsiduriantis daugybėje dokumentų, apie jį pasako ne mažiau nei logotipas ar kita vizuali informacija apie įmonę?

Kaip lyderystę atspindi simboliai?

Anot grafologo Rolando Bilinsko, žmogaus raštas parodo, koks jis yra artimų žmonių rate, o parašas – kaip save pristato visuomenėje: „Neretai parašas nuo rašto skiriasi tiek dydžiu, tiek pasirašymo maniera.“ R. Bilinsko teigimu, lyderio parašas yra įskaitomas, ganėtinai paprastas ir taip išduoda asmenybės atvirumą.

„Kuo jis labiau suraizgytas ir mažiau įskaitomas, tuo asmenybė uždaresnė. Neretai silpnesnių, nenorinčių savo silpnybių parodyti kolegoms ar klientams vadovų parašai būna visiškai neįskaitomi, – pasakojo grafologas. – Tačiau tai nėra taisyklė, apie žmogų daugiau galima pasakyti matant ir jo rašyseną.“

Labai svarbu ir tai, kaip, kurioje lapo vietoje pasirašoma, jei tam nėra specialios eilutės. Taip pat reikšmės turi parašo kryptis: „Parašas gali būti horizontalus, kilti arba leistis. Kilimas į viršų, kaip ir rašysenos, yra laikomas teigiamu bruožu, rodo optimizmą. Jei parašas juda žemyn, galima įtarti, kad žmogus arba pervargęs, arba turi neigiamų savybių.“ R. Bilinskas atskleidė, kad jam dar neteko susidurti su stipriu vadovu, kurio parašas leistųsi žemyn.

Žymių lyderių parašai

Grafologas prasitarė, kad kai kurių gerai žinomų ir lyderių pozicijas visuomenėje užimančių asmenų parašai byloja apie ne itin išreikštas lyderio savybes.

„Prezidento Valdo Adamkaus parašas rodo polinkį į lyderystę ir atvirumą, o Dalios Grybauskaitės parašas sako, jog tikrų lyderės bruožų jai trūksta, ji yra vykdytoja“, – įsitikinęs R. Bilinskas.

Taip pat, anot grafologo, tikro lyderio parašas niekada neprasideda pirma mažąja pavardės raide.

„Tarp mūsų politikų pasitaiko, kad visos parašo raidės būna vienodo dydžio, pirmoji inicialų raidė irgi rašoma kaip mažoji. Pavyzdys galėtų būti politiko Andriaus Kubiliaus parašas. Šis politikas savo vardą rašo pradėdamas mažąja „a“, – analizavo R. Bilinskas.

Kada pravartu pakeisti parašą?

„Yra sakoma: „Pakeisk savo parašą – pakeisi savo gyvenimą.“ Tai ypač būdinga Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur tiek verslininkai, tiek politikai samdo grafologus, kai planuoja verslo, karjeros pokyčius. Manoma, kad pakoregavęs savo raštą ar parašą žmogus koreguoja save“, – apie grafoterapiją pasakojo R. Bilinskas ir pridūrė, kad tai turi poveikį. Grafologo nuomone, kai kurie asmenybės bruožai, koreguojant raštą, gali būti pakoreguojami per mėnesį, kai kurie pokyčiai juntami jau po pirmo užsiėmimo.

„Nėra blogų parašų, tačiau juos galima padaryti dar geresnius. Kai pajuntamas poreikis, reikėtų tuo užsiimti. Pakaktų kurį laiką kasdien porą kartų pasipraktikuoti naująjį parašą. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad parašas turi būti įskaitomas (matoma pavardė ar jos fragmentas), horizontalus arba kylantis į viršų“, – sakė grafologas.

Taigi vadovaujantis posakiu „Pakeisk parašą – pakeisi savo gyvenimą“ galima mėginti atnešti pokyčių ir savo verslui.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.