...

Ką mėgstama sporto šaka išduoda apie verslininką?

Verslas

2014.07.23

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: .

Ką mėgstama sporto šaka išduoda apie verslininką?

Pastaruoju metu labai populiarus ilgų nuotolių bėgimas, važiavimas dviračiu flickr.com nuotr.

Per dieną susikaupusią įtampą dažnas verslininkas slopina užsiimdamas fizine veikla – sportuodamas. Teniso aikštynai, stadionas, sporto klubas ar ramus jogos užsiėmimas – kiekvienas pasirenka jam tinkančią ir patinkančią sporto rūšį. Šis pasirinkimas, kaip ir kiekvienas kitas sprendimas, atskleidžia tam tikras mūsų charakterio savybes. „Kokias?“ – paklausiau laikraščio „Sportas“ ir portalo „Sportas.info“ vyr. redaktoriaus Mariaus Grinbergo.

Krepšinis

Tai lietuvių itin mėgstamas žaidimas. „Nors krepšinis – komandinis žaidimas, jokiu būdu negalima teigti, kad jį žaidžia tik tie, kas ir gyvenime pratę dirbti komandoje, – sako M. Grinbergas. – Labai dažnai krepšinio komandoje būna vienas lyderis, pasiruošęs ant savo pečių prisiimti visą iniciatyvą. Jei jis aukščiausio lygio žaidėjas, tada viskas gerai. Tačiau jei šis asmuo pats sau susigalvojo, kad yra lyderis, o iš tiesų jam trūksta meistriškumo, gali kilti bėdų“, – įžvalgomis dalijasi pašnekovas.

„Neretai krepšinyje išryškėja ir gebėjimas (arba negebėjimas) bendrauti su aplinkiniais. Kartais žaidėjai išlieja pyktį ant teisėjų, kartais – ant savo varžovų ir net komandos draugų. Tikėtina, kad ir gyvenime, ir darbe šis žmogus išsiskiria ūmoku charakteriu. Tačiau tai nėra verdiktas. Visiškai įmanoma, kad žaisdamas žmogus išlieja emocijas, jam sportas – lyg žaibolaidis, po iškrovos kitose srityse nebelieka reikalo sklaidytis“, – svarsto M. Grinbergas.

Galima išskirti du žmonių tipus: vieni negali be azarto, aštrių pojūčių nei darbe, nei gyvenime. O kiti tiesiog išlieja savo energiją ant kalnų, vandenyje.

M. Grinbergas

„Yra tekę matyti, kaip verslininkų komandoje labiausiai sėkmės lydimas (verslo pasaulyje), bet bene ramiausias komandos žaidėjas draugiškai pamoko kitus, ką reikėjo daryti vienoje ar kitoje situacijoje“, – pasakoja pašnekovas.

„Žaidžiant kitus komandinius žaidimus, pavyzdžiui, futbolą, dar daugiau dėmesio skiriama bendravimui, susikalbėjimui. Čia vienas nieko nenuveiksi. Turi gebėti prisišaukti kitą komandos narį ir pats jį išgirsti“, – sako M. Grinbergas.

Tenisas

„Labai daug verslo žmonių žaidžia tenisą. Tai sportas, kurį renkasi savimi labiau pasitikintys žmonės, kurie geba ir nori visą atsakomybę prisiimti sau, – įžvalgomis dalijasi pašnekovas. – Aišku, tenisas – ne tiks sportas, tai kartu ir mada: drabužių, inventoriaus. Teniso aikštynai – vieta, kur gali save parodyti ir ne tik kaip gerą žaidėją. Tai ypač aktualu moterims“, – pastebi M. Grinbergas.

„Be to, tenisas žaidžiamas ir dvejetais. Čia esi komandos dalis. Tam, kad žaidimas būtų sėkmingas, reikia mokėti pasidalyti iniciatyvą. Jei vienas partnerių yra akivaizdžiai stipresnis, jam atitenka didesnis krūvis“, – sako pašnekovas.

„Tenisas – džentelmenų žaidimas, nes mėgėjai žaidžia be teisėjų, taigi visas diskutuotinas situacijas tenka išsiaiškinti patiems. Jei kamuoliukas lekia į užribį labai netoli linijos, tai mato tik smūgį priimantis žaidėjas, todėl sprendimas dažniausiai būna jo sąžinės reikalas“, – šypteli M. Grinbergas.

Kitos sporto šakos

Verslininkai žinomi ir kaip ekstremalių sporto šakų atstovai: labai populiarus ne tik kalnų slidinėjimas, bet ir jėgos aitvarų sportas. „Čia galima išskirti du žmonių tipus: vieni negali be azarto, aštrių pojūčių nei darbe, nei gyvenime. O kiti tiesiog išlieja savo energiją ant kalnų, vandenyje“, – sako pašnekovas.

„Pastaruoju metu labai populiarus ilgų nuotolių bėgimas, važiavimas dviračiu. Šiose sporto šakose svarbi kova – ne tik su varžovu, bet ir su pačiu savimi, noras patikrinti galimybių ribas“, – paaiškina M. Grinbergas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.