...

„Jūrų žvaigždutės“ įkūrėja: „Kuriant darželį reikia ne tik verslumo, bet ir altruizmo“

Verslas

2015.09.20

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: , .

„Jūrų žvaigždutės“ įkūrėja: „Kuriant darželį reikia ne tik verslumo, bet ir altruizmo“

„Jūrų žvaigždutės“ įkūrėja - Margarita Chodun. Asmeninio albumo nuotr.

Klaipėdietė Margarita Chodun (31) tiki, kad ryžtas imtis verslo slypi žmogaus charakteryje. „Kai yra galimybė sukurti ką nors gera, prasminga, privalai to imtis. O jei tai padės atsiskleisti ir profesinėje srityje – dar šauniau!“ – sako privataus vaikų darželio „Jūrų žvaigždutė“ įkūrėja.

Mokytojos pašaukimas paskatino kurti ir ieškoti

Muzikos pedagogė ne visada gyveno Lietuvos uostamiestyje. Moteris nemažai laiko praleido Vilniuje, kur dirbo tiek valstybiniuose, tiek privačiuose darželiuose bei mokyklose. Patirtis sostinėje moteriai suteikė daug naudingų žinių. Ji tiesiogiai susidūrė su valstybinių darželių trūkumais ir įžvelgė privačių darželių pranašumus.

„Buvome pirmieji uostamiestyje, pasiryžę kurti privatų darželį, todėl kelią skynėmės nelengvai. Teko kai kurioms leidimus išduodančioms valstybinėms institucijoms įrodinėti, kad ir nuosavame name tikrai galima įrengti darželį, kad kituose didmiesčiuose tai ne naujiena ir visoje Lietuvoje turėtų galioti tie patys įstatymai“

M. Chodun

Pedagoginis išsilavinimas bei įgimtas mokytojos pašaukimas kurti, ieškoti kokybiškesnių ugdymo sąlygų ne tik savo, bet ir kitų vaikams paskatino pašnekovę įkurti naują ikimokyklinio ugdymo įstaigą Klaipėdoje.

„Tikėjau, kad galiu įsteigti išskirtinį privatų darželį, kuriame ikimokyklinio amžiaus vaikai būtų kokybiškai ugdomi. Idėją žengti tokį žingsnį brandinau apie tris mėnesius – norėjau, kad tai būtų jaukūs antrieji namai, kur propaguojamas nuoširdus bendravimas, tobulėjimas, skatinantis vaikus net tik nuolat tobulėti ir mokytis, bet ir būti laimingus. Sudėliojusi visus taškus ant „i“, darželį įsteigiau per mėnesį“, – prisimena M. Chodun.

Turint tvirtą motyvaciją, nėra nieko neįveikiama

Kurdama darželį moteris susidūrė su įvairiomis kliūtimis. Pirmiausia labai greitai išseko investicijos – turėti maždaug 72 tūkst. eurų verslo pradžioje buvo išleisti per kelis mėnesius, o jų atsipirkimo teko laukti ilgiau, nei tikėtasi. Be to, teko minti ir valstybinių įstaigų slenksčius, norint gauti visus reikiamus leidimus bei dokumentus.

„Buvome pirmieji uostamiestyje, pasiryžę kurti privatų darželį, todėl kelią skynėmės nelengvai. Teko kai kurioms leidimus išduodančioms valstybinėms institucijoms įrodinėti, kad ir nuosavame name tikrai galima įrengti darželį, kad kituose didmiesčiuose tai ne naujiena ir visoje Lietuvoje turėtų galioti tie patys įstatymai. Teko susidurti ir su institucijų abejingumu, ir net neraštingumu, tikra biurokratija, kurioje retai pasitaiko žmonių, norinčių padėti“, – apie darželio įkūrimo procesą pasakoja M. Chodun.

Negana to, moteriai teko gerokai pavargti ir ieškant tinkamų patalpų, o vėliau kovoti su kaimynystėje gyvenančių žmonių nepalankiu požiūriu į vaikus.

„Visi organizaciniai, teisiniai, administraciniai, buhalteriniai niuansai sukėlė daug sunkumų verslo pradžioje, nes juos reikėjo atlikti labai greitai, bet kartu apgalvotai. Krūvis buvo didelis, tačiau, turint tvirtą motyvaciją, nėra nieko neįveikiama. Dabar mane labiausiai motyvuoja daugiau nei 50 vaikų, kasdien lankančių mūsų darželį“, – tikina pašnekovė ir priduria, kad privačių darželių veiklą ne visada galima vadinti verslu, kurio pelnas kasmet turėtų didėti. Anot pedagogės, dažnai šioje srityje reikia ir altruizmo bei visapusiško bendradarbiavimo.

Moters įsitikinimu, Lietuvos savivaldybėms šiek tiek daugiau prisidėjus prie privačių darželių išlaikymo, jų atsirastų gerokai daugiau, o tai sumažintų dabartines paslaugų kainas.

„Padėtų ir pusiau valstybinių, pusiau privačių darželių steigimas. Tai apskritai turėtų panaikinti vaikų nepatekimo į darželius problemą. Vietoj naujo, milijonus kainuojančio darželio savivaldybė galėtų išsinuomoti patalpas ir įrengti bent dešimt patrauklių darželių už tą pačią kainą“, – Lietuvoje susidariusios situacijos sprendimo būdus siūlo pirmojo Klaipėdoje privataus darželio „Jūrų žvaigždutė“ įkūrėja.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.