...

Jeigu myli savo darbą – tau visada pasiseks!

Verslas

2012.01.03

Autorius: Ieva Jonilienė

Temos: .

Jeigu myli savo darbą – tau visada pasiseks!

Renata Savičienė BFL/ Andriaus Ufarto nuotr.

15 metų mėgstamo ir mylimo darbo grožio industrijoje šiandien leidžia Renatai turėti nuosavą jaukią grožio studiją, galimybę dirbti vadovaujamą darbą kosmetikos įmonėje ir užimti šios srities trenerės-ekspertės pareigas. Visa tai puikiai spėja aktyvi dviejų vaikų mama ir žmona Renata. Su pašnekove kalbamės apie gebėjimą planuoti laiką minutės tikslumu, apie verslo kūrimo užkulisius, patriotiškumą ir meilę darbui.

– Sakykite, kada supratote, jog norite būti kirpėja-stiliste ir dirbti būtent šioje srityje?

– Būdama dvylikos pirmą kartą apkirpau brolį. Nuo pat jaunystės man labai patiko kirpti, tai buvo mano hobis. Nuolat kirpdavau ir eksperimentuodavau su draugais. Baigusi mokyklą, šia sritimi pradėjau domėtis kiek rimčiau, tačiau tėvai labai prieštaravo. Šiandien mes bandome įrodyti, kad vis dėlto ir kirpėjai-stilistai yra verti rimtesnio socialinio dėmesio, o anksčiau visuomenėje buvo susidaręs neigiamas ir klaidingas stereotipas. Būtent todėl, įkalbėta tėvų, mąsčiau apie visai kitas profesijas. Galvojome apie Dailės akademiją, apie studijas Kaune, tačiau iš tiesų niekur neatradau savęs. Be to, blaškiausi tarp prekybos, verslo ir dirbau tai, kas man visiškai nebuvo įdomu. Galiausiai, atsiradus finansinei nepriklausomybei ir savęs, kaip asmenybės, suvokimui, pasirinkau būtent tai, ką tikrai norėjau – kirpėjo specialybę. Pagaliau mokiausi ne dėl tėvų, o dėl savęs. Sėkmingai baigusi mokslus ir gavusi diplomą su pagyrimu, dirbau tokiuose salonuose, kur įgijau be galo vertingos patirties. Nuolat mokiausi iš šios srities profesionalų tiek kirpimo technikos, tiek bendravimo įgūdžių.

– Kaip kilo mintis pradėti savo verslą? Kada atidarėte nuosavą grožio studiją?

– Nedidukę grožio studiją Vilniaus senamiestyje atidarėme prieš penkerius metus. Iki tol dirbau ne viename salone, turėjau daugybę įvairiausių projektų tiek televizijoje, tiek visur kitur. Bet, galiu pasakyti, kad ateina toks momentas, kai tu esi pasiruošęs skristi savarankiškai. Turi patirties, turi pakankamai daug klientų, matai viziją, nori dirbti būtent taip, kaip įsivaizduoji tu. Taigi dviese su kolege pradėjome ieškoti patalpų, stengėmės, kad studija būti patogi, jauki, kur klientas galėtų atsipalaiduoti, po darbo išgerti kavos, paklausyti geros muzikos.

Šiandien grožio studijoje atliekamos nagų ir įvairiausios plaukų procedūros: madingiausi dažymai, kirpimai, šukuosenos. Dirbame prie įvairių projektų, dalyvaujame fotosesijose. Bet tai jokiu būdu nėra galutinis taškas. Aš žmogus, kuris nuolat siekia tobulėti. Esu iš tų, kurie nesižavi „verkimo nuotaikomis“. Man gyvenimas yra nuostabus. Turėjau labai daug galimybių ir pasiūlymų išvažiuoti iš Lietuvos, bet esu tikra patriotė. Taip auginu ir savo vaikus. Jeigu ne mes kažką duosime savo šaliai, tai kas tada? Taip, situacija Lietuvoje yra tokia, kokia ji yra, bet mes galime arba kažką kaltinti, arba prisiimti atsakomybę ir patys susikurti darbo sąlygas. Visada yra išeičių. Visada. Niekada netikėsiu, kad kažkas kaltas dėl to, jog tau nesiseka. Tiesiog vienas nori daryti, o kitas – tik pelnytis iš kažko.

– Ar sunkūs buvo pirmieji žingsniai? Kas labiausiai neramino?

– Esu labai savimi pasitikintis žmogus. Visuomet tikiu, kad viskas bus gerai. Prieš kažką pradėdama viską gerai apskaičiuoju ir išsikeliu konkrečius tikslus – nesvarbu, ar tai būtų pelno, ar klientų skaičiaus didinimas, ar paslaugų plėtra ar dar kažkas. Svarbiausia, manau – tobulėti. Mano gyvenimo tikslas ir visa laimė susideda iš žinojimo, kad turiu tobulėti, o pinigai man jokiu būdu nėra svarbiausia motyvacija.

Prieš pradedant savo verslą, labai daug žmonių mus klausia, kam to reikia. Privalai pasitikėti savimi, turėti labai tvirtą stuburą ir prisiimti atsakomybę. Patarėjų visada atsiras, bet pats turi nuspręsti, ar tau to reikia, ar gali sau tai leisti.

– Kokie Jūsų ateities planai?

– Tikriausiai esu iš tų žmonių, kuriuos nuolat kažkas domina. Ateities planų yra labai daug ir man „ankšta“ būti tik stiliste. Žinoma, norisi turėti didelį saloną ir tai turbūt svarbiausias dalykas. Jeigu myli savo darbą – tau visada pasiseks. Jeigu tu žiūri į darbą tik kaip į pragyvenimo šaltinį, gali būti, kad ir nelabai… Perspektyvos grožio industrijoje – didžiulės. Tik reikia labai mylėti savo darbą, klientus ir, svarbiausia – norėti dirbti.

Dar mane labai domina įvairūs socialiniai projektai. Noriu pakeliauti, nes būtent kelionės yra mano įkvėpimas. Noriu ir stengiuosi gyventi geresnėje valstybėje ir savo pavyzdžiu, savo idėjomis parodyti jos žmonėms, kad čia galima gyventi ir būti laimingam.

– Ko palinkėtumėte tiems, kurie ketina pradėti savo verslą?

– Visų pirma – nebijoti. Kaip rodo statistika ir patirtis, baimė – lygu informacijos trūkumui. Jeigu mes nebijome ir turime daug informacijos – turime pagrindinius įrankius ir galime pradėti. Labai džiaugiuosi, kad dabar mūsų šalyje yra daug projektų jaunam verslui skatinti ir žmogus gali rasti atsakymus į kylančius klausimus, gali nebijoti ir kurti darbo vietas. Tas kelias tikrai nebus lengvas, bet mes visada turėsime tai, ko esame verti. Ir jeigu mylėsime savo darbą, tikėsime, dirbsime ir tobulėsime – tikrai pasieksime puikių rezultatų.

Papildoma informacija:

Darbo laikas

Racionaliai suplanavus laiką, intensyviai dirbama po 6–8 valandas per dieną 3–4 dienas per savaitę. (Kol buvo planuojama atsainiai, pavyzdžiui, prieš metus, lygiai tiek pat padarydavo dirbant po 12 valandų per dieną.)

Gaunamo pajamos

Vidutinės ir didesnės. Galima mokėti paskolas, keliauti, važinėti į mokymus.

Būtinos investicijos

Nuomojant, neperkant patalpų – 10 000–20 000 Lt.

Atsiperkamumas

Verslas atsiperka per 2–3-ejus metus.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.