...

Jeigu Londonas ir nieko nepasiūlys, gyvenimas būtinai ką nors iškrės

Verslas

2015.02.12

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: .

Jeigu Londonas ir nieko nepasiūlys, gyvenimas būtinai ką nors iškrės

Londone, vos prieš metus įkurtą spaudos įmonė „Art Print Studio“ Asmeninio archyvo nuotr.

„Nesuklysiu sakydamas, kad visų mūsų svajonė – idealus darbas. Toks, kuriame gali suderinti savo poreikius, darbus ir pomėgius. Tai ir mėginu padaryti. Tai yra mano verslo variklis – daugiau nei darbas. Mane visuomet domino menai. Turbūt nenuostabu, juk mano mama – dailininkė. Lietuvoje studijavau dizainą ir architektūrą. Vėliau dirbau reklamos bei spaudos dizaineriu. 10 metų dirbdamas spaudos srityje, visada daug dėmesio kreipiau į kokybę. Kaip tik tai ir renkasi „Art Print Studio“, – pokalbį apie Didžiojoje Britanijoje, Londone, vos prieš metus įkurtą spaudos įmonę pasakoja jos įkūrėjas Audrius Urbonas (32).

Įsikūrė meno apsuptyje

„Labai stengiamės pažinti savo klientus, suteikiame jiems geriausią patirtį. Mūsų tikslas – pildyti klientų norus, išlaikyti jų pasitikėjimą savimi ir kūryba, suteikti patogumą, kokybę. „Art Print Studio“ dirba ne tik su meniniais, bet ir su komerciniais projektais, vykdydami nestandartinius spaudos projektus bendradarbiaujame su rinkodaros bendrovėmis“, – plačiau dėsto pašnekovas.

Jis pasakoja, kad įmonės įkūrimo vieta – Londono centras – parinkta žinant, kur yra didžiausi menininkų, kūrybingų studentų srautai: „Todėl mūsų klientai yra fotografai, dailininkai, studentai, architektai, menininkų asociacijos, renginių organizatoriai, meno galerijų atstovai, rinkodaros ir viešųjų ryšių įmonės.“

 

Čia didelę reikšmę turi tai, kad Londone neįtikėtinai daug galimybių. Reikia tik nenuleisti rankų, viskuo domėtis, buti aktyviam.

A. Urbonas

 

Kokybė konkurencijos nebijo

„Nors šiame versle sukuosi jau dešimtmetį ir, galima sakyti, žinau techninę pusę kaip penkis savo pirštus, pripažįstu, kad kurti ir pozicionuoti naują verslą svetimoje šalyje, kurioje pasiūla pranoksta paklausą, yra nemažas iššūkis. Ar tokių kaip mes daug? Taip yra, tačiau mes sujungiame viską, ką mūsų konkurentai turi geriausia: naujausią techniką, 10 metų spaudos bei gamybos patirtį, ypač aukštą spaudos kokybę, nenutrūkstamą bendravimą su klientais nuo užsakymo pradžios iki pristatymo“, – verslu didžiuojasi įkūrėjas.

A. Urbonas pasakoja, kad verslo pradžioje sėkmės ir nesėkmės sąvoka yra gana abstrakti. Tačiau jo studijos sėkmę lėmė bendradarbiavimas su gerai šalyje žinomais festivaliais bei renginiais: „Buvome pakviesti tapti „Hackney Wicked“ (Londono meno festivalio) rėmėjais, bendradarbiaujame su daugeliu Šoredičo galerijų, taip pat „Whitechapel“ meno galerija, „Brick Lane“ galerija. Teko dalyvauti kasmetinėje studentų parodoje „Free Range“. Dirbome kartu su renginių organizatoriais ir rinkodaros skyriumi kurdami 2014 m. renginio apipavidalinimą. Tai gerai žinomas renginys tarp daugelio galerijų bei meno mokyklų, centrų, studentų.“

Įkurti verslą lengviau nei Lietuvoje

Londone verslaujantis A. Urbonas atskleidžia, kad verslumo skatinimas Didžiojoje Britanijoje gana įdomus. „Kiekvienas rajonas turi savo savivaldybes ir kiekviena savivaldybė sprendžia dėl galimų lengvatų, palengvinimo. Užsieniečiams jokių išskirtinių sąlygų netaikoma. Tačiau turiu pripažinti, kad čia verslo įkūrimo sąlygos yra paprastesnės nei Lietuvoje. Tačiau konkrečiai lyginti nedrįstu, mat dabar jau ir Lietuvoje daug kas pasikeitė.

Čia didelę reikšmę turi tai, kad Londone neįtikėtinai daug galimybių. Reikia tik nenuleisti rankų, viskuo domėtis, buti aktyviam. Jei ir valstybė nieko ypatinga nepasiūlys, tuomet gyvenimas ar likimas būtinai ką nors iškrės, kas gali buti naudinga, – šypsosi pašnekovas. – Kartais pamąstau, kad čia gimusios idėjos daug produktyviau veiktų Lietuvoje. Čia rinka išpaikinta ir apgauti ją ne taip lengva. Bet kokie bandymai ir nesėkmės kainuoja daug daugiau laiko ir jėgų, nei galima įsivaizduoti. Tiesa, Lietuvos rinka vejasi, tačiau vis tiek visada liks užnugaryje. Londone jautiesi taip, lyg kasdien lenktyniautum ne tik su kaimyniniais konkurentais, bet ir su savimi.“

Ilgai brandinta patirtis verslui

„Ši idėja – šventai mano. Tačiau įsikurti padėjo begalinė žmonos parama ir puiki komanda. Žmonės, su kuriais dirbu, tiki verslo galimybėmis ir ateitimi, visi drauge kuriame, vienas kitą skatiname siekti maksimumo, dalijamės mintimis, idėjomis. Našus komandinis darbas – 80 proc. verslo sėkmės“, – jį lydinčia komanda džiaugiasi vyras.

„Kai pagalvoju, niekada neturėjau idėjos kurti verslą būtent svetimoje šalyje. Kol gyvenau Lietuvoje, buvau įkūręs reklamos agentūrą. Londone supratau, kad puldamas tiesiogiai į verslo kūrimą, pasmerkčiau save pralaimėti. Pirmuosius penkerius metus praleidau tiesiog dirbdamas spaudos įmonėse, gilinausi į darbo subtilybes, trūkumus ir skirtumus. Tačiau pradėjęs verslą vis tiek supratau, kad patirties niekada nebus per daug ir tikrai neišvengsiu klaidų“, – supratimu apie verslą ir patirtį jame dalijasi Londono verslininkas.

Pasak jo, Londone kliento poreikiai ir galimybės priklauso nuo to, kuriame kvartale verslauji. Ryškūs ir finansiniai skirtumai – kuo arčiau miesto centro, tuo aukštesnės kainos: „Taip yra ne tik dėl socialinių skirtumų, bet ir dėl nuomos bei kitų mokesčių augimo. Sunku apibrėžti, kokie klientai yra britai. Londonas yra viena Europos sostinių, todėl tautybių čia begalė, o visos jos turi skirtingas bendravimo manieras, šventinius kalendorius ir kitus tik joms būdingus aspektus. Į tai būtina įsigilinti, kad žinotume, kokiu metu kokie produktai vienus ar kitus žmones galėtų dominti. Tai mūsų įmonės pardavėjo virtuvė ir menas.“

Greitų rezultatų nesitiki

„Darbo vaisius skaičiuoti ir sverti dar ankstoka. Juk dirbame gana neseniai. Todėl visą uždarbį investuojame vėl, skiriame reklamai. Šiuo metu uždarbis mums nėra taip svarbu. Svarbiausia įsitvirtinti tinkamoje verslo terpėje ir prekių ženklą rinkoje pateikti taip, kad jį pripažintų ir atpažintų mūsų tiksliniai klientai“, – įsitikinęs pašnekovas.

Kuriant tokį verslą svarbu nesitikėti greitų rezultatų, nenuklysti nuo tikslo. Idėja ir jos pateikimas svarbiausia, čia rinka milžiniška, tad svarbiausia rasti kelią pas juos ir perduoti tikslinę žinią apie save ir savo verslo išskirtinumą. O pramynus takus, klientai patys belsis į duris. Tačiau būtina apsiginkluoti kantrybe, sunkiu darbu ir kuriam laikui pamiršti laisvalaikį“, – patarimu ketinantiesiems imtis verslo Didžiojoje Britanijoje ar kitoje šalyje pasidalija A. Urbonas.

„Art Print Studio“

150-1423722551-156861.jpg 150-1423722551-146356.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.