...

Įvaizdžio galia

Verslas

2012.03.22

Autorius: Mantas Budriūnas

Temos: .

Įvaizdžio galia

Jei norite gyventi pilnavertį gyvenimą – rūpinkitės tuo, kaip atrodote. flickr.com nuotr.

Yra tikinčių, jog žmonės yra lygūs ir turi būti vertinami pagal asmenybę, turimas savybes bei talentus. Tačiau žmonės nėra racionalūs ir nuomonę susidarome pagal išvaizdą. Jei per pirmąjį kontaktą atrodė prastai, vargu ar žmonės kada pakeis nuomonę apie jus. Tačiau jei pirmasis kontaktas bus puikus bei sugebėsite sukurti gerą įvaizdį, tikėtina, jog ateityje visus jūsų veiksmus vertins taip pat pozityviai.Tad, patarimas banalus, tačiau veiksmingas – atrodykite nepriekaištingai. Iš to turėsite daug naudos.

Pateikiame dešimt didžiausių puikaus įvaizdžio privalumų.:

Didesnis atlyginimas – anot mokslininkų Danielio Hamermešo (Daniel Hamermesh) ir Džefo Bidlio (Jeff Biddle), patrauklesni vyrai uždirba vidutiniškai 10 proc. daugiau pajamų už ne taip puikiai atrodančius kolegas. Vienintelis būdas tai išsiaiškinti – atnaujinti savo garderobą.

Antrasis darbo pokalbis – anot įvaizdžio specialistės Suzanos Biksler (Susan Bixler), pirmoji priežastis, kodėl negavote kvietimo į antrąjį darbo interviu yra jūsų prasta išvaizda. Jei nėra kompetencijos skirtumo tarp dviejų vyrų, į darbą pateks tas, kuris atrodo geriau.

Didesnis pradinis atlyginimas – fairlėjus Dikinsono universiteto tyrėjai atliko tyrimą, kurio metu tūkstančiui potencialių darbdavių išsiuntė patrauklių ir nepatrauklių kandidatų gyvenimo aprašymus. Didesnis pradinis atlygis buvo siūlomas patrauklesniems vyrams. Kitaip tariant, įvaizdis pradeda “veikti” nuo pat pradžių.

Aukštesnis įtaigumas – galbūt jums atrodo, jog jūsų įtaigumas priklauso nuo įtikinamų argumentų bei aiškios logikos, tačiau išvaizda vaidina svarbesnį vaidmenį, ypač reklamos versle. Juk nebe reikalos naujus produktus per TV reklamas pristato patrauklios išvaizdos žmonės?

Didesnis patikimumas – patrauklesniais žmonėmis labiau pasitikima. Tai galima paaiškinti tuo, jog save prisižiūrintys žmonės turi aiškaus tikslo ir gyvenimo krypties jausmą, kas ir suteikia didesnį pasitikėjimą. Ir atvirkščiai – savęs “nerandantys” žmonės retai kada būna patikimi.

Aukštesnis įvertinimas – nors darbo rezultatas priklauso nuo turimos kompetencijos ir įdėtų pastangų, nesąmoningai manome, kad patrauklesni žmonės yra produktyvesni. Darbdaviai labiau pasikliauna puikų įvaizdį turinčiais žmonėmis. Jie ir gauna daugiausia įvertinimų.

Didesnis pasitikėjimas savimi – mes ir patys patikime savo susikurtu įvaizdžiu, ko pasekoje imame jausti pasitikėjimą savimi (kad ir nepagrįsta). Koks jaučiatės viduje, tokiu tampate ir išorėje. Tad, kodėl neskyrus papildomų pinigų bei laiko išvaizdai patobulinti?

Laimingesnis gyvenimas – tai dar viena anksčiau išvardytų privalumų nauda. Labiau pasitikėdami savimi, gaudami didesnį atlyginimą bei aukštesnį įvertinimą, mes jaučiamės laimingesni. Jei norite gyventi pilnavertį gyvenimą – rūpinkitės tuo, kaip atrodote.

Didesnis moterų dėmesys – žurnalas “Maxim” atliko tyrimą, kurio metu apklausė daug moterų. Klausimas buvo paprastas – kokia vyro savybė labiausiai atstumia per pirmąjį pasimatymą? 36 proc. nurodė, jog prasta higiena ir išvaizda. Tai apima daugiau nei aprangą, tačiau ir etiketą, elgseną.

Didesnis pažįstamų ratas – neabejotinai didžiausia puikios išvaizdos nauda yra galimybė praplėsti savo profesinių ir asmeninių ryšių tinklą. Viskas per pažįstamus? Ne viskas, bet didžioji dalis. Taip yra Amerikoje. Taip yra Japonijoje. Taip yra ir Lietuvoje.Deal with it!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.