...

Įtakos darymas pagal Oweną Fitzpatricką

Verslas

2013.10.10

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: .

Įtakos darymas pagal Oweną Fitzpatricką

Owenas Fitzpatrickas Stasio Žumbio nuotr.

Spalio 4 diena gausiam būriui žmonių, kurie nuo pat ryto rinkosi į rūmus „Litexpo“, buvo labai smagi. Visi nekantriai laukė dvi dienas truksiančio seminaro, kurio metu jiems įtakos darymo paslaptis ir technikas atskleis pasaulinio garso ekspertas iš Airijos Owenas Fitzpatrickas.

Beje, O. Fitzpatrickas Lietuvoje viešėjo vos prieš kelis mėnesius. Tie, kas vasarą dalyvavo „Žalgirio“ arenoje vykusioje lyderystės konferencijoje „Forum One“, matyt, prisimena, jog ten vienas iš pranešėjų buvo šis airis. Jau tada jis džiūgavo, kad rudenį grįš ir turės progą gerokai išsamiau išdėstyti dalykus, kurie žmonėms turėtų padėti siekti savo tikslų gyvenime.

Iš viso tokių žinių pasisemti į seminarą, pasak organizatorių, susirinko 850 žmonių. Tiesa, iš jų 160 turėjo įsigiję tik pirmai dienai skirtus bilietus ir antroje seminaro dalyje nedalyvavo.

Ar dėl to jie daug neteko? Matyt, kiekvienas į tokį klausimą atsakytų skirtingai. Buvo žmonių, kurie jau po pirmos sesijos nuskubėjo į rūbinę ir apsirengę išdūmė savo keliais. Buvo ir tokių, kurie kaip kempinės gėrė jiems suteikiamą informaciją ir entuziastingai reagavo į kiekvieną O. Fitzpatricko raginimą ar klausimą.

Štai cvmarket.lt atstovas Povilas Kytra, paklaustas, kaip vertina renginį, sakė, kad tai buvo gera proga prisiminti, žinomus, bet kiek primirštus dalykus.

„Reikia turėti omeny, kad įtaka mums daroma kiekvieną dieną. Pradedant politikais žiniasklaidoje, kolegomis darbe ir baigiant artimaisiais šeimoje. Tad norint išmokti lengviau atsispirti aplinkinių poveikiui verta žinoti, kokiomis priemonėmis mus bandoma paveikti. Tokių savigynos paskatų vedamas ir dalyvavau seminare“, – sakė pašnekovas.

Jis taip pat tikino, kad įvairiuose seminaruose ar panašaus pobūdžio renginiuose dalyvauja bent kartą per tris mėnesius.

Iš O. Fitzpatricko seminaro P. Kytrai labiausiai įstrigo JAV prezidento B. Obamos rinkimų kampanijos retorikos analizė.

„Manau, tai buvo puikus pavyzdys, kaip noras daryti įtaką priveda prie kraštutinumų“, – svarstė vienas iš renginio dalyvių.

Komunikacijos agentūros „Contentum“ viena iš steigėjų Marija Matuzevičienė pritarė P. Kytrai ir sakė, kad O. Fitzpatricko seminaras buvo geras būdas pasikartoti sau žinomus dalykus ir ideali vieta tobulėjimo siekiančiam jaunimui.

„Jei tokiame renginyje būčiau apsilankiusi prieš kokius 10 metų – tai būtų buvusi puiki patirtis ir gera proga patobulėti. Pranešėjas kalbėjo dažniausiai apie dalykus, kuriuos kiekvienas patyręs komunikacijos ar pardavimo profesionalas, o juolab vadovas ir taip žino“, – sakė verslininkė.

Anot jos, įvairūs seminarai yra geras būdas jaunimui praplėsti akiratį ir sužinoti įdomių faktų, tačiau tikrasis tobulėjimas vyksta dirbant ir mokantis nedidelėse grupėse.

„Anglų kalboje yra labai geras žodis – „infotainment“. Manau, jis gerai apibūdina tokio pobūdžio renginius, kuriuose pramogos ir kruopelytė žinių suliejamos į vientisą darinį“, – sakė M. Matuzevičienė.

Nors renginyje neišvengta techninių nesklandumų ir ne viskas vyko taip, kaip buvo numatyta, pasak Darius Jonausko, renginį organizavusios bendrovės „Success Stars International“ vadovo, dalyvių atsiliepimai ir reakcija renginio pabaigoje parodė, kad seminaras buvo sėkmingas.

„Antros dienos pabaigoje salė plojo stovėdama. Tai, manau, geras įrodymas, kad žmonės gavo tai, ko tikėjosi“, – sakė vienas iš seminaro organizatorių.

Pasak jo, paskatinti tokios sėkmės ir susidomėjimo, „Success Stars International“ pakartos šį seminarą. Įtakos darymo meno O. Fitzpatrickas atvažiuos mokyti jau sausio 30 d.

Tiems, kas negalėjo ar nesiryžo apsilankyti praėjusiame renginyje, tai bus puiki proga. O neapsisprendusiems D. Jonauskas sako, kad šie užsuktų į http://influence.lt/, kur galima nemokamai gauti 5 O. Fitzpatricko seminarų vaizdo įrašus. Jie turėtų padėti geriau nei bet koks aprašymas, ką ir kaip pasakoja O. Fitzpatrickas.

Renginyje „Įtakos darymas pagal Oweną Fitzpatricką“

63-1381402103-713029.jpg 63-1381402103-715183.jpg 63-1381402103-315704.jpg 63-1381402103-905561.jpg 63-1381402103-922880.jpg 63-1381402103-300598.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.