...

Įsiliejo į šeimos verslą

Verslas

2016.08.23

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: .

Įsiliejo į šeimos verslą

Elektroninės kanceliarinių prekių parduotuvės „Kanceliarineparduotuve.lt“ įkūrėjas - Erikas Kontenis. Asmeninio albumo nuotr.

Iš Mažeikių kilęs, sostinėje studijuojantis Erikas Kontenis (21) nuo mažens augo verslioje šeimoje, todėl poreikis imtis nuosavos veiklos buvo tarsi įaugęs į kraują. Sulaukęs mamos klausimo apie internetinę prekybą, vaikinas nusprendė perkelti šeimos verslą į naują lygį. Nepabūgęs stiprios konkurencijos, jis sukūrė elektroninę kanceliarinių prekių parduotuvę „Kanceliarineparduotuve.lt.

Nuo klausimo prie idėjos

E. Kontenis prisistato kaip jaunas programuotojas, žinantis, kad tik darbu galima pasiekti aukštumų. „Esu labai jaunas programuotojas, bet jau seniai atradau savo specializaciją programavimo technologijų platybėse – esu ASP.NET tinklalapių programuotojas. Esu labai veiklus ir reiklus, visuomet stengiuosi viską pasiekti savo rankomis. Prieš imdamasis veiklos su internetine kanceliarinių prekių parduotuve, pusę metų dirbau auditorių įmonėje jaunesniuoju programuotoju. Džiaugiuosi, nes turėjau geros programavimo praktikos“, – prisimena jis.

Imtis nuosavos parduotuvės programavimo pašnekovas sugalvojo išgirdęs mamos svarstymus apie e. prekybos galimybes. „Mano mama jau vienuolika metų kanceliarijos versle. Tai jos pomėgis, o ir pati piešia, domisi menais. Mano paties istorija daug paprastesnė – manęs mama tiesiog paklausė, ar sudėtinga būtų turėti savo internetinę parduotuvę. Taip viskas ir prasidėjo“, – pasakoja pašnekovas.

Teko mesti darbą

Gvildenti internetinės kanceliarinių prekių parduotuvės idėją E. Kontenis pradėjo šių metų kovą. Tuomet vaikinas dar nenumanė, kad nuosavam projektui prireiks tiek laiko. „Daug galvojau, kokią internetinės parduotuvės platformą naudoti, koks turėtų būti tikslingas domenas ir panašiai. Tačiau viskas baigėsi tuo, kad nutariau padaryti šią parduotuvę išskirtinę, tad pasirinkau nenaudoti jokios internetinės parduotuvės platformos. Pradėjau kurti projektą visiškai nuo nulio. Daug kas klausė, kam kurti savo internetinės parduotuvės platformą, kai jų tokia įvairovė, tačiau mano atsakymas gana paprastas – tai, kas tinka visiems, netinka niekam. Net pačiose populiariausiose platformose yra daug minusų, nepatogių apribojimų“, – įsitikinęs pašnekovas.

 

„Kai prasidėjo šis projektas, dar dirbau auditorių įmonėje, mokiausi kolegijoje ir pradėti pirmus žingsnius unikalios internetinės parduotuvės platformos link buvo sudėtinga.“

E. Kontenis.

 

Kadangi rinkoje fizinė parduotuvė veikia jau daug metų, vaikinas net neabejojo e. prekybos sėkme, todėl jos kūrimui ir studijoms nutarė skirti visą savo laiką. „Kai prasidėjo šis projektas, dar dirbau auditorių įmonėje, mokiausi kolegijoje ir pradėti pirmus žingsnius unikalios internetinės parduotuvės platformos link buvo sudėtinga. Dėl laiko trūkumo išėjau iš darbo ir pradėjau koncentruotis tik į internetinę parduotuvę. Šiuo metu ji yra sėkmingai veikianti ir paruošta naudoti, tačiau dar yra kur tobulėti“, – pasakoja E. Kontenis.

Konkurencijos nesibaimina

Pašnekovas teigia nuo pat pradžių žinojęs, kokia arši konkurencija vyksta versle. Kanceliarines prekes siūlančių įmonių daug ir jos vis aktyviau ima veikti internetinėje plotmėje. Tačiau, pasak E. Kontenio, ilgametė tėvų patirtis ir žinojimas, ko klientui gali prireikti, puikiai gelbėja šioje situacijoje. „Tikrai nebijome konkurencijos. Mes esame nusiteikę, kad tai bus ilgas ir sunkus kelias, kol sulauksime pripažinimo. Reikia tikrai nemažai investuoti norint pradėti verslą internete. Vien pasiekti aukštiems reitingams „Google“ natūralioje paieškoje reikia ne tik idealios SEO optimizacijos, bet ir daug laiko – tiesiog laiko, kad įrodytum projekto ilgalaikiškumą bei patikimumą. Na, o konkurencingas kainas ir prekių kokybiškumą klientams mes jau siūlome. Kadangi rinkoje esame vienuolika metų, turime savo patikimus ir kokybę garantuojančius tiekėjus“, – patirtimi dalijasi pašnekovas.

E. Kontenis kupinas idėjų. Kurdamas parduotuvę jis pridėjo mamos sukauptą patirtį ir žinias, todėl sukūrė ne tik parduotuvę, bet ir naudingo turinio platformą. „Išsiskirti iš konkurentų sunku. Mūsų pagrindinis išskirtinumas, kad esame vienintelė vieno puslapio technologiją naudojanti internetinė parduotuvė. Mūsų tinklalapis veikia nepaprastai greitai, palyginti su konkurentais. Svetainė pritaikyta visiems kompiuteriniams įrenginiams nuo didžiausio plačiaekranio monitoriaus iki smulkučio telefono ekrano – deja, ne visi mūsų konkurentai išsiskiria šiuo technologijų modernumu. Klientų malonumui rašome tinklaraštį ir taip stengiamės perteikti ilgametę sukauptą patirtį“, – teigia pašnekovas.

Linki užsispyrimo

Verslininkų šeimoje augęs vaikinas matė ir sėkmės, ir nuopuolio akimirkų, todėl puikiai supranta, kad verslas ne visada būna lengvas. „Verslininkai visa mano šeima. Nieko keista, kad ir aš tampu šeimos verslo dalimi. Versle mus žavi konkurencingumas ir inovacijos. Tačiau iš patirties galiu pasakyti, kad pradėti verslą yra labai sunku. Surasti patikimus ir gerą kainą siūlančius tiekėjus tikras iššūkis! Sudėtinga rasti strategiškai gerą vietą fizinei parduotuvei. Todėl rekomenduočiau begalinio užsispyrimo ir tikėjimo savimi. Reikia susitaikyti su tuo, kad startuoliams yra sunkiausia ir būti pasiruošusiems atlaikyti nemalonius išbandymus“, – pataria E. Kontenis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.