...

Iš bet ko galima padaryti verslą, tik reikia įdėti darbo

Verslas

2012.02.15

Autorius: Ieva Jonilienė

Temos: .

Iš bet ko galima padaryti verslą, tik reikia įdėti darbo

„Amerikoje dirbau juodą darbą, bet visada rasdavau savyje stiprybės tik dėl to, jog susimąstydavau, kad grįšiu ir galėsiu šį tą sukurti savo“. Asmeninio albumo nuotr.

Jaunimo verslo klubo narys, dvidešimt devynerių metų alytiškis verslininkas Eligijus Cinaitis pirmą savo verslą pradėjo vos peržengęs dvidešimt. Šiuo metu jis jau turi tris sėkmingai veikiančias įmones Vilniuje ir Didžiojoje Britanijoje. Vaikinas be jokių konsultacijų ir svetimų pagalbos sugebėjo, jo žodžiais tariant, sėkmingai dalyvauti aršiame rinkos kare. Dabar jo svajonė – nuosavas dangoraižis sostinėje ir ten įsikūrusi bendrovė.

„Iš bet ko ir bet kur galima padaryti verslą, tik reikia įdėti daug darbo. Kiekvieną verslą galima lyginti su medžio šaknimis: jeigu tu į žemę įleidi vieną šaknį ir tikiesi, kad tai bus aukso šaltinis, turi suprasti, kad gal taip ir bus, deja, jis vieną dieną išseks. Todėl vertėtų įleisti kelias šaknis ir dar aplink jas apsiraizgyti mažomis šakelėmis – tuomet jausiesi kur kas stabiliau“, – vaizdžiai pataria Eligijus.

Prieš beveik dešimt metų visuomet skaičius mėgęs vaikinas sumanė įkurti nuosavą buhalterijos įmonę. Anot jo, tai buvo pamažu įgyvendintas projektas.

Kaip ir daugelis studentų, Eligijus vasarą išvyko padirbėti į užsienį. Jo tikslas buvo aiškus – dirbti, užsidirbti ir susitaupyti pinigų nuosavam verslui pradėti.

„Amerikoje dirbau juodą darbą, bet visada rasdavau savyje stiprybės tik dėl to, jog susimąstydavau, kad grįšiu ir galėsiu šį tą sukurti savo“, – prisimena vaikinas.

Užsidirbęs pinigų ir grįžęs į Kauną, kur tuo metu studijavo Kauno technologijos universitete, Eligijus nieko nelaukdamas ėmėsi įgyvendinti savo idėją. Kadangi jau tada triūsė vienoje mobiliojo ryšio operatorių bendrovėje ir neretai susidurdavo su skaičiais, jis žinojo, kad nori atidaryti būtent buhalterijos paslaugų įmonę.

„Viskas vyko ganėtinai spontaniškai – įsigilinau į šią sritį, susiradau patikimą buhalterį ir po pusantro mėnesio mes jau turėjome keturis klientus. Galiu pasakyti, kad netikiu tomis knygomis, kuriose teigiama, kad būtina viską smulkiai suplanuoti ir susidaryti verslo planą. Jeigu nežinai, kas yra verslas, kaipgi tu suplanuosi?“ – svarsto verslininkas.

Dabar UAB „JMI“, kuri teikia buhalterijos ir su ja susijusias paslaugas įvairioms įmonėms, dirba šeši darbuotojai. Pagrindiniai klientai yra smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės, kurios neturi didelių lėšų kvalifikuotiems ir patikimiems buhalteriams išlaikyti. Įmonė veikia Kaune, bet jos galimybės leidžia aptarnauti klientus bet kokiame Lietuvos mieste.

Eligijus, norėdamas į žemę įleisti kuo daugiau savo medžio šaknų, viena įmone neapsiribojo. Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje jis turi dar dvi verslo nišas: tai nebetinkamų žmonėms naudoti automobilių surinkimas, eksportas ir naikinimas, taip pat padėvėtų drabužių verslas, kuriame jau dirba beveik penkiasdešimt nuolatinių darbuotojų.

Paklaustas, kokia jo verslo sėkmės paslaptis ir kaip viską spėja, vaikinas atsakė: „Labai svarbu yra gera komanda ir kompetentingi vadovai. Priimdamas į darbą atsakingą žmogų asmeniškai jį psichologiškai išbandau ir renkuosi jau iš suburto kolektyvo patikimų darbuotojų. Taip pat reikia šeštojo pojūčio, kad galėtum numatyti savo vadovų veiksmus kritiniu atveju ir galėtum juos kontroliuoti. O laiko visada užtenka, jei tik viską gerai suplanuoji“, – teigia verslininkas.

Žmonėms, norintiems pradėti nuosavą verslą, Eligijus pataria tvirtai tikėti savo jėgomis, atsiduoti darbui ir po kelerių metų tikėtis sėkmingų rezultatų. Vaikinas prisipažįsta turintis daug didelių planų ir svajonių. Viena jų – Vilniuje stovintis nuosavas dangoraižis, kuriame dirbtų išplėstos nuosavos įmonės profesionalūs konsultantai, buhalteriai, pardavimo vadybininkai ir kiti specialistai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.