...

Ir saviraiška , ir nauda kitiems

Verslas

2014.06.26

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Ir saviraiška , ir nauda kitiems

Kultūrinių renginių naujienų portalo „7dienos.lt“ įkūrėjas Vytis Bareika Asmeninio albumo nuotr.

Galimybė susipažinti su įdomiais žmonėmis ir teikti naudą kitiems – tokius pagrindinius darbo su kultūrinių renginių naujienų portalu „7dienos.lt“ pliusus įvardija jo įkūrėjas Vytis Bareika. Į mūsų susitikimą vaikinas atėjo iš vieno renginio spaudos konferencijos ir džiaugdamasis rodė ant reklaminės brošiūros atspausdintą „7 dienų“ logotipą. Su juo pasikalbėjome apie projekto atsiradimą, darbo su kultūros atstovais niuansus ir ateities planus.

Pamatė tuščią vietą

V. Bareika pasakoja „7 dienų“ idėją atradęs netikėtai. Išbandyti jėgas versle jam jau senokai norėjosi, o galiausiai pavyko šį norą suderinti su sugebėjimu atrasti, kur ir kada vyksta kokybiški renginiai.

„Anksčiau dirbau „Teo“ verslo konsultantu. Vienas kolega buvo žurnalo „Verslas.in“ direktorius. Gerai sutarėme, iki šiol esame draugai. Pradėjau svarstyti, kad gal ir man reikėtų ką nors

įdomaus nuveikti. Pradėjau galvoti, kas būtų įdomu ir aktualu. Taip dažnai būdavo, kad kai ateidavo savaitgalis, draugai nelabai žinodavo, ką galima veikti. Jie manęs klausdavo, prašydavo ką nors surasti. Vieną dieną buvome „Teo“ biure, devintame aukšte. Kolega nuėjo į tualetą, o aš sėdėjau ir žiūrėjau į skaičių 9. Žiūrėjau, žiūrėjau ir pagalvojau, kad savaitė turi septynias dienas, kurias visas norisi išnaudoti. Taip ir kilo portalo, surandančio kiekvienos dienos įvykius, idėja“, – pasakoja jis.

Pašnekovas pripažįsta, kad pradžioje prisvilo ne vienas blynas. Tiesiog trūko patirties.

„Pastebėjau, kad tokių portalų, kuriuose būtų aprašyti renginiai, jų laikas, vieta, trūko. Stengiausi, kad žmonėms būtų kuo paprasčiau skaityti ir dalytis informacija. Iš pradžių viskas vyko kiek vaikiškai, tiesiog bendraudamas su partneriais išsiugdžiau bendrą supratimą. Prieš metus, sakyčiau, nieko nesupratau, o dabar kasdien tobulėju. Kiekvieną dieną pamatau kokį nors trūkumą ir bandau jį pašalinti“, – kalbėjo V. Bareika.

Dirbti su kultūros žmonėmis – malonumas

V. Bareikai daug džiaugsmo teikia pažintys su įdomiais žmonėmis. „Jie labai atsipalaidavę. Tarkime, paskambini kokiam nors verslo pasaulio žmogui – jis iš karto nustato rimtą toną. O paskimbinęs kultūros žmogui kalbi vos ne buitiškai. Štai neseniai telefonu kalbėjau su vieno animacinių filmų festivalio organizatoriumi. Prašnekėjome daugiau nei dvidešimt minučių. Visi labai atsipalaidavę ir draugiški“, – džiaugiasi vaikinas.

„7 dienose“ dera informacija ir apie aukštąją, ir apie popkultūrą. Tačiau tik kokybišką. „Aišku, apie renginius klubuose informacijos pas mus nėra. Nerasite pranešimo apie vakarą kokioje Petro diskotekoje. Nebent ten vyktų kas nors išskirtinio. Ieškome ko nors įdomesnio. Labai geras pavyzdys būtų „Loftas“. Tai šauni vieta su kokybiška jaunimo kultūra“, – sako pašnekovas.

Jis pastebi, kad renginių organizatoriams neretai dar trūksta žinių, kaip pranešti apie save. Renginių yra daug, bet komunikacijos per mažai.

„Visų pirma žiniai skleisti pasirenkama per mažai žiniasklaidos kanalų. Ne visi turi ir „Facebook“ paskyras, kurie labai padeda bendrauti. Toli gražu ne visi sugeba rašyti pranešimus spaudai. Tai didelė problema. Gauni keturis lapus informacijos, nuotraukos arba būna, arba nebūna, o jeigu būna, tai nekokybiškos ir per mažos. Vyrauja buitinė kalba, kuri tikrai netinka. Visokios „superkatytės“ ir panašiai“, – sako V. Bareika.

Dirbti – tarsi instinktas

Pašnekovas sako nuolat jaučiantis, kad jau daug išmoko, o ir planų netrūksta: „Noriu plėtoti projektą. Tai duoda naudos. Dėstytojai ar bendradarbiai pastebi mano įgytą patirtį ir sako, kad jau geriau dirbu, komunikuoju. Man ir pačiam norisi mokytis, bandyti. Labai norėtųsi rimčiau pagalvoti apie žurnalą. Tiesa, jiems dabar sunkoka. Idėjų tikrai daug, o laikas parodys, kaip bus.“

Prie darbo su „7 dienomis“ jis sakosi taip pripratęs, kad sustoti būtų labai sunku. „Dabar jau būtų sunku grįžti. Juk kiekvieną dieną tau kas nors parašo. Tai tarsi instinktas – ką nors padaryti. Be to, jau yra ryšys su organizatoriais, jie pažįsta mane ir gerbia. Portalas žmonėms patinka ir duoda naudos. Tai ir motyvuoja. Aišku, kartais būna, kad pavargstu, tačiau nueinu į kokį seminarą ir jėgos grįžta. Šis projektas – saviraiška, teikianti naudą visuomenei“, – teigia V. Bareika.

7dienos.lt atlieka apklausą ir skaitytojus kviečia sudalyvauti:

http://apklausa.lt/f/tyrimas-jusu-nuomone-apie-renginiu-pobudi-tinkamiausia-laika-investuojamas-bwxqqam/answers/new.fullpage

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.