...

Investuotojai atskleidė, kas padeda startuoliams pritraukti finansavimą

Verslas

2019.09.30

Autorius: BZN Start

Temos: , .

Investuotojai atskleidė, kas padeda startuoliams pritraukti finansavimą

Investuotojai atskleidė, kas padeda startuoliams pritraukti finansavimą Iš asmeninio albumo

Spalio 21 d. startuos nemokamas „Kauno startuolių” programos pre-akceleratorius, padėsiatis augti inovatyviems verslams, o atranka į programą vyksta jau dabar. Padrąsinti ankstyvosios stadijos startuolius ėmėsi investicinių fondų atstovai, pasidalindami savo sukauptomis įžvalgomis apie startuolius bei atsakydami, kas startuoliams padeda pritraukti investicijų.

Gytenis Galkis, „70 Ventures” partneris teigia, jog vertinant komandas bene svarbiausias kriterijus yra įkūrėjų patirtis: „Atsirinkdami investavimo pasiūlymus, labiausiai vertiname įkūrėjų darbo patirtį, kontaktų ratą, laiko investiciją ir galimybes įgyvendinti ambicingą augimo planą. Dažniausiai tai asmenys dirbę 7-10 metų industrijoje, kuriai yra skirtas startuolio sprendimas.”

Trys esminiai kriterijai

Tuo tarpu „Startup Wise Guys” fondo partnerė Lietuvoje Jonė Vaitulevičiūtė teigia, jog sprendžiant, ar investuoti į ankstyvos stadijos verslą, atsižvelgia į tris esminius dalykus. Visų pirma, įvertinama, kaip gerai startuolis supranta rinką, kuriai skirtas produktas: „Vertiname, ar rinka yra pakankamai didelė ir ar startuolis žino, kaip į ją įeiti ir joje plėstis. Atsižvelgiame į komandos strategiją plėtrai į didžiąsias rinkas – ar jos turi aiškią strategiją, ar tiesiog vardija „Vokietija“, „Lenkija“ ir pan.” Visų antra, vertinamas pats produktas: „Visada mėgstame patys išbandyti produktą ir niekada neatsisakysime demonstracinės versijos. Norime žinoti, ar produktas galės būti lengvai plečiamas kitose rinkose.”

Trečiuoju ir bene svarbiausiu elementu J. Vaitulevičiūtė taip pat įvardina komandą: „Nuo jos dažniausiai priklauso, pasiryšime investuoti ar ne. Ieškome komandos, kuri būtų pilnai susifokusavusi tik į šio produkto kūrimą ir šalia neužsiima dar keliais „projektais“ ar produktais. Įprastai turime keletą pokalbių, skirtų tam, kad suprastume ambicijas, atmosferą komandoje ir įkūrėjų supratimą apie rinką. Galų gale, mes visada akcentuosime komandos svarbą. Tiek startuolio, tiek investuotojų pusės turi pasitikėti viena kita, kad per ateinančius kelerius metus taptų kolegomis, bičiuliais ir partneriais.”

Komanda – svarbu

Daiva Rakauskaitė, „Verslo angelų fondo valdymas“ fondo valdytoja ir partnerė taip pat pritaria, jog komanda yra vienas svarbiausių faktorių renkantis potencialią investiciją: „Kiekviena komanda turi galimybę tapti sėkminga, tačiau dažnai komandos vadovaujasi tuo metu susiformavusiais „teisingais“ verslo „darymo“ stereotipais ir, manau, dėl to netampa sėkmingomis.”

D. Rakauskaitė atskleidė ir tai, kas gali atbaidyti potencialius investuotojus: „Sunkiai randa investuotojų tos verslo idėjos ir jų įgyvendinimo modeliai, kurie prognozuoja gauti pajamas daug vėliau nei yra investuojamos lėšos. Investuotojai, prieš priimdami sprendimą investuoti, nori matyti realius patvirtinimus ar klientai moka už tą verslo paslaugą ar prekę.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.