...

Inovacijų centre įmonės galės išbandyti naujus verslo plėtros modelius

Verslas

2017.09.29

Autorius: BZN start

Temos: .

Inovacijų centre įmonės galės išbandyti naujus verslo plėtros modelius

Kitų metų pirmą ketvirtį SEB bankas Vilniuje atidarys inovacijų centrą. Jame įmonės galės išbandyti naujus verslo plėtros modelius, kad augtų greičiau negu jų konkurentai, startuoliai galės diegti pelningas inovatyvias technologijas, o banko darbuotojai – kurti, testuoti ir diegti naujoves banko klientams.

Centras ambicingiems ir naujoviškai mąstantiems

„Lietuva vis dar užima gana neaukštą vietą pagal tarptautinius inovacijų reitingus, tačiau, atidarydami inovacijų centrą, norime keisti šią situaciją Lietuvos naudai. Pastebime vis didėjantį mažų ir vidutinių įmonių norą išbandyti diegti naujoves ir poreikį konsultuotis inovacijų srityje. Todėl sieksime, kad SEB banko inovacijų centras taptų susitikimų erdve inovatyviai mąstantiems žmonėms ir įmonėms, siekiančioms plėsti savo verslą diegiant inovacijas“, – sakė Vaidas Žagūnis (nuotr. dešinėje), SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Pasak jo, banke dirbant su mažomis ir vidutinėmis įmonėmis pastebima daug ambicingai ir naujoviškai mąstančių verslininkų. „Todėl kilo idėja sukurti aplinką, kur verslūs žmonės ne tik dalintųsi savo idėjomis, bet ir mokytųsi jas įprasminti, įmonės surastų naujų verslo augimo galimybių, ir taip prisidėtume prie spartesnės Lietuvos ekonomikos plėtros“, – teigė V. Žagūnis.

Verslui bus siūlomi nemokami mokymai

Inovacijų centre mažoms ir vidutinėms įmonėms bus skirta verslo augimo programa. „Planuojame suburti įmones, kurios nori žengti dar vieną žingsnį ir išbandyti įvairius galimus plėtros būdus. Mes pasiūlysime joms nemokamą mokymo programą, kuri padėtų per trumpą laiką verslo mastą padidinti ne procentais, o keletą kartų. Įgijusios teorinių ir tiesiogiai versle pritaikomų žinių, įmonės jas galės iškart panaudoti plėsdamos savo verslą“, – komentavo V. Žagūnis.

Ši programa truks šešis mėnesius. Į pirmą programą bus pakviestos 10–15 ilgiau negu dvejus metus veikiančių įmonių, kurios nori smarkiai padidinti savo verslo augimo tempą, patobulinti verslo modelį ir diegti naujoves, kurios yra būtinos siekiant verslo sėkmės. Programoje numatyti ir įvairūs verslo plėtrą ir inovacijas skatinantys renginiai, į kuriuos per metus SEB bankas pakvies daugiau negu 1 000 Lietuvoje veikiančių mažų ir vidutinių įmonių atstovų.

Erdvė „tech” startuoliams

 

„Toje pačioje erdvėje dirbantys startuoliai galės čia pat rasti partnerių, semtis patirties, įgyvendinti bendrus projektus.“

V. Žagūnis.

 

Inovacijų centre taip pat veiks erdvė, kurioje galės dirbti iki 20 startuolių. „Matome, kad startuoliams yra svarbu rasti darbo erdvę, kur inovatyvias technologijas plėtojančių mažų įmonių darbuotojai galėtų naudotis ne tik patogia darbo vietų infrastruktūra, susitikimų kambariais ar galėtų dalyvauti teminiuose renginiuose. Mes galime jiems pasiūlyti bendradarbiavimo modelį, galimybę kurti sprendimus naudojantis SEB banko atvirosios bankininkystės platforma. Toje pačioje erdvėje dirbantys startuoliai galės čia pat rasti partnerių, semtis patirties, įgyvendinti bendrus projektus,“ – sakė V. Žagūnis.

Pasak jo, planuojama, kad daugelis čia įsikursiančių startuolių kurs su finansinėmis technologijomis susijusias paslaugas arba dirbs su tokiomis inovacijomis kaip dirbtinis intelektas, didelis kiekis duomenų (big data) ar decentralizuota viešoji transakcijų saugojimo sistema (blockchain). Startuolius atrinks ir veiklą prižiūrės investicinio fondo „Nextury Ventures“ valdytojai.

Veiks ir „darbuotojų laboratorija“

Trečioji inovacijų centro erdvė bus naudojama įgyvendinant SEB banko darbuotojams skirtą iniciatyvą „Darbuotojų laboratorija“. Tai Švedijoje ir Baltijos šalyse vykstanti SEB darbuotojų iniciatyva, kai įvairių sričių banko darbuotojai sprendžia išsikeltus uždavinius – kuria naują ar tobulina dabar teikiamą paslaugą klientams, siūlo, kaip pagerinti procesus.

Daugiau kaip 300 kvadratinių metrų SEB banko inovacijų centras įsikurs Vilniaus Naujamiesčio rajone esančio prekybos ir paslaugų centro „Helios City“ patalpose, kur jau veikia SEB banko klientų aptarnavimo skyrius.

Šiemet SEB bankas atidarė inovacijų centrą įmonėms Estijoje, panašus centras veikia ir Švedijoje.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.