...

Iniciatyva: kai bėgime dalyvaujama ne dėl rezultatų

Verslas

2014.07.11

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: , .

Iniciatyva: kai bėgime dalyvaujama ne dėl rezultatų

„The Color Run“ - tai šventė visiems, kas nori gyventi linksmai ir sveikai organizatorių nuotr.

Pastaruoju metu Lietuvoje bėgimas tapo tikrų tikriausia mada. To link nuolat einama jau kelis metus iš eilės, todėl nebestebina nuo pat pavasario kone kas antrą savaitę vykstantys sporto renginiai, kurių dalyviai būna pasiryžę nurisnoti kokius 5, 10, o gal ir daugiau kilometrų. Visų tų renginių bendras bruožas – siekis pasitikrinti savo galimybes ir bandymas aplenkti kuo daugiau varžovų. Tačiau, pasirodo, ne visi mano, kad bėgant reiktų varžytis. Yra ir tokių, kurie sako, jog tai turėtų būti tiesiog smagus užsiėmimas – šventė su sveikatingumo elementais. Taip galima vadinti jau vasaros pabaigoje Vilnių nuspalvinsiantį festivalį „The Color Run“.Ištakos – JAVJį Lietuvoje organizuojančios komandos vadovas Simonas Gedutis sako, kad spalvotasis bėgimas gimė 2012 m. JAV. Ten pirmąjį tokio pobūdžio renginį inicijavo iš Jutos valstijos kilęs Travis Snyder.

 „Jis norėjo paskatinti žmones gyventi sveikiau ir kartu būti laimingiems. Todėl gimė toks renginio formatas, kai nėra skaičiuojami oficialūs dalyvių bėgimo rezultatai. Vietoje to, jie gali mėgautis keturiose trasos vietose esančių spalvų punktų smagumais. Ten renginių savanoriai į dalyvius pažeria debesis spalvotų miltelių, kurie kiekvieną iš jų paverčia spalvotu laimingu žmogumi“, – sakė iš amerikiečių licenciją tokiam renginiui Lietuvoje gavęs pašnekovas.Anot jo, spalvotų miltelių panaudojimo idėją „The Color Run“ pasiskolino iš populiarios indų šventės, kurią švenčia hinduizmą bei sikhizmą išpažįstantys žmonės. 

„Tačiau nereiktų painioti šių renginių. „The Color Run“ neturi jokio religinio konteksto. Tai šventė visiems, kas nori gyventi linksmai ir sveikai“, – patikslino Simonas.Eksponentinis populiarumo augimasSakoma, kad idėjos gerumą parodo žmonių susidomėjimas ja. „The Color Run“ atveju galima drąsiai teigti, jog šio renginių formato kūrėjai neprašovė. Vien pirmuosius „The Color Run“ gyvavimo metus JAV tokie spalvoti 5 km bėgimai įvyko daugiau nei 50-yje miestų. O jau 2013 m. jie tapo tarptautiniu reiškiniu. 

„Praėjusiais metais „The Color Run“ įvyko daugiau nei 30-yje šalių, pavyzdžiui, Belgijoje, Vokietijoje bei Didžiojoje Britanijoje, o bėgimų skaičius išaugo iki 170“, – atskleidė renginio Lietuvoje organizatorius.Jo teigimu, visi svetur įvykę renginiai sulaukė didelio žiniasklaidos ir žmonių susidomėjimo. Neretai į bėgimus bilietai buvo išparduodami likus nemažai laiko iki spalvotojo festivalio dienos.

„Tikimės, kad ir Lietuvoje bus panaši tendencija. Aišku, kokie bus galutiniai rezultatai – sunku prognozuoti, tačiau sujudimas socialiniuose tinkluose nuteikia optimistiškai. Jau daugiau nei 6 tūkst. žmonių (kai buvo rašomas straipsnis) „Facebook’e“ pažymėjo, kad dalyvaus „The Color Run VILNIUS“ bėgime, – santūriai džiaugėsi Simonas Gedutis, tačiau neslėpė optimizmo, kuris ir paskatino jį atvežti pasaulinio populiarumo sulaukusį renginį ir į Lietuvą.Spalvotasis bėgimas LietuvojeNekantriausius bei norinčius pasinerti į spalvų jūrą Simonas ramina ir sako, kad laukti liko visai nedaug. Jau rugpjūčio 30 d. Vilniuje įvyks pirmasis „The Color Run“ Baltijos šalyse.

„Dėl to, kad licenciją renginiui gavome paskutinę akimirką, turėjome labai mažai laiko pasiruošti. Tad dabar yra labai karštas laikas, kai reikia dirbti kelis kartus sunkiau, kad, kaip idėjos autoriai sako, „laimingiausi 5 kilometrai planetoje“ išties tokie ir būtų“, – aiškino vaikinas ir pridūrė, kad nemaža dalis festivalio sėkmės, jo atmosferos priklauso ir nuo pačių dalyvių, kurie ir nustato aktyvumo bei džiaugsmo lygį.

Nepaisant įtempto darbų grafiko, Simonas tikino, jog viskas vyksta gana sklandžiai ir norintieji jau gali įsigyti bilietus į šį neeilinį festivalį, kurio kulminacija taps trasos finiše įvyksianti šventė su muzika ir įvairiomis pramogomis.Paklausus, ar organizatoriai nesibaimina sklandančio stereotipo apie lietuvių pasyvumą, Simonas tikino, kad jiems tai ne kliūtis. „Atvirkščiai, matome progą jį paneigti. Be to, kas gi nenorės pasidaryti naują ir neįtikėtinai spalvotą „Facebook“ profilio nuotrauką?!“, – šmaikštavo pašnekovas ir pakvietė visus norinčius sužinoti daugiau apie renginį užsukti į interneto svetainę www.thecolorrun.lt.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.