...

Informacija Lietuvos verslui ir piliečiams apie galimas apgavystes Kinijoje

Verslas

2013.11.13

Autorius: bzn start

Temos: .

Informacija Lietuvos verslui ir piliečiams apie galimas apgavystes Kinijoje

Padažnėjo atvejų, kai Lietuvos įmonės susiduria su nesąžiningais kinų verslininkais. flickr.com nuotr.

Vėl padažnėjo atvejų, kai Lietuvos įmonės susiduria su nesąžiningais kinų verslininkais. Lietuvos ambasada Pekine gauna labai daug skundų dėl įtartinų sandėrių bei apgavysčių bendradarbiaujant su įmonėmis veikiančiomis Kinijoje. Daugumoje atvejų tai yra neegzistuojantys pirkimo ar pardavimo pasiūlymai, kurie iš tikrųjų yra tiesiog sukčiavimas.

Labiausiai paplitusios elektroninio sukčiavimo priemonės yra pokalbių forumai, elektroninis paštas, internetiniai aukcionai ir interneto parduotuvės. Ypatingai aktyviai siunčiami elektroniniai laiškai arba skelbiamasi interneto portaluose, siekiant nukreipti klientą į išorinį puslapį, kuriame siūlomi palankūs sandėriai. Taip bandoma pasinaudoti parduodant prekes visiškai neatitinkančias pasiūlymo turinio. Toks pat mechanizmas naudojamas ir interneto aukcionuose.

Todėl rekomenduojama įmonėms kreiptis į komercijos atašė Kinijoje, jei pradedamas bendradarbiavimas su nauju partneriu ir apie jį neturite daug informacijos. Bus bandoma padėti įmonėms susigaudyti situacijoje ir suteikti papildomos informacijos.

Komercijos atašė Kinijoje Danas Vaitkevičius pabrėžia, kad įvykus mokėjimams ar kitiems nuostolingiems veiksmams Kinijoje yra gana sunku išsireikalauti žalos atlyginimą.

Daugiau svarbios informacijos – prisegtukuose:

Informacija Lietuvos verslui ir piliečiams apie galimas apgavystes

Knowing your partners in China

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.