...

Įmonės, startuoliai ir organizacijos kviečiamos pretenduoti į jau antrąjį Baltijos šalių tvarumo inovacijų apdovanojimą

Verslas

2022.09.19

Autorius: bzn start

Temos: .

Įmonės, startuoliai ir organizacijos kviečiamos pretenduoti į jau antrąjį Baltijos šalių tvarumo inovacijų apdovanojimą

Siekiant įvertinti svarbiausius verslo pasiekimus plėtojant tvarumą bei pabrėžti reikšmingą inovacijų vaidmenį, Baltijos šalių įmonės kviečiamos teikti paraiškas tvarumo inovacijų apdovanojimuiBaltic Sustainability Awards gauti. Nuo šiandien įmonės, organizacijos, startuoliai ir individualūs ekspertai kviečiami teikti paraiškas trijose kategorijose: „Poveikis aplinkai“, „Žaliosios inovacijos“ ir „Pokyčių šaukliai“. Nugalėtojai bus paskelbti „Baltic Sustainability Awards“ apdovanojimų ceremonijoje, kuri vyks lapkričio 30 dieną „Splendid Palace“ kino teatre, Rygoje.

„Baltic Sustainability Awards“ – tai Baltijos šalių įmonėms, organizacijoms, startuoliams ir ekspertams skiriami apdovanojimai, kurių tikslas akcentuoti inovacijų tvarumo srityje svarbą ir įkvėpti kitus naujiems šios srities pasiekimams. Baltijos tvarumo apdovanojimus organizuoja inovacijų valdymo bendrovė „Helve“ kartu su mažmeninės prekybos tinklu „Rimi Baltic“. Šiemet renginys vyks jau antrąjį kartą. 2021 metais buvo gauta daugiau nei 300 paraiškų ir apdovanoti 8 nugalėtojai iš Baltijos šalių. Pernai tarp finalistų buvo galima matyti nepriklausomo elektros energijos tiekėjo „Enefit“, viešojo transporto programėlės „Trafi“, ekologiškų produktų gamintojų „Auga group“, Vilniaus miesto savivaldybės projektus. Pastarasis pelnė „Poveikio aplinkai“ kategorijos apdovanojimą. Jis įteiktas už tai, kad bendradarbiaujant su universitetais, įmonėmis ir įstaigomis, savivaldybė sukūrė atvirą platformą, kuri leidžia dalytis ir plėtoti inovatyvias idėjas, skatina tvarų energijos vartojimą Vilniuje.

Apibūdindama Baltijos šalių tvarumo inovacijų apdovanojimus „Helve“ verslo plėtros vadovė Anna Marija Ķiesnere sako, kad „apdovanojimų tikslas – pabrėžti tvarumo inovacijų teikiamas galimybes, kurios ilgainiui taps neatsiejama verslo dalimi. „Baltic Sustainability Awards“ apdovanojimų bei diskusijų forumų metu norime įvertinti pasiekimus ir šviesti apie pramonės naujienas. Tačiau ne mažiau svarbu ir sukurti bendruomenę, kuri vienytų inovatorius, verslininkus ir asmenis, ieškančius sprendimų ateities pasauliui“.

Dėmesys socialinės ir įmonių atsakomybės aspektams

„Siekdami toliau plėtoti Baltijos tvarumo apdovanojimus, šiemet ypatingą dėmesį skirsime socialinės ir įmonių atsakomybės aspektams, kurie kartu su aplinkosauginiais aspektais sudaro tvaraus verslo sėkmės formulę. Kviečiame įmones, organizacijas ir pavienius asmenis teikti paraiškas, kuriose – tiek žaliųjų inovacijų, tiek socialinio verslumo istorijos. Taip drauge įkvėpsime kitus sekti pokyčių lyderių pavyzdžiu”, – sako Liudvikas Aleliūnas, „Rimi” socialinės atsakomybės ekspertas.

Paraiškas „Baltic Sustainability Awards“ apdovanojimams galima teikti internetu iki spalio 14 d. Kategorijoje „Poveikis aplinkai“ bus vertinama įmonių ir organizacijų veikla siekiant sumažinti neigiamą poveikį aplinkai. Įmonės, nevyriausybinės organizacijos ir savivaldybės kviečiamos teikti paraiškas atsinaujinančios energijos, pakartotinio išteklių naudojimo, mobilumo, tvarios tiekimo grandinės bei socialinio verslumo srityse. „Žaliųjų inovacijų“ kategorija skirta įmonių ir startuolių, kurie įdiegė naujoves žaliųjų technologijų ir tvarumo srityse, projektams akcentuoti. 2021 metų apdovanojimų finalininkų pasiūlyti sprendimai apėmė naujas mėsos auginimo laboratorijoje technologijas, tvarią investicijų platformą, neperdirbamų atliekų perdirbimą bei ekologinio mados industrijos pėdsako mažinimą. Apdovanojimų metu skiriamas dėmesys ir individualių specialistų pastangoms propaguojant tvarų gyvenimo būdą – tam skirta „Pokyčių šauklių“ kategorija. Ryškiausius tvarumo inovacijų šauklius padės išrinkti visuomenė. O kategorijų „Poveikis aplinkai“ ir „Žaliosios inovacijos“ laimėtojus Baltijos šalyse išrinks tarptautinė ekspertų komisija.

Sąžiningas paraiškų vertinimas

Siekiama, kad paraiškų vertinimas būtų sąžiningas, aiškus, pagrįstas duomenimis bei pritaikytas būtent „Baltic Sustainability Awards”. Todėl prie iniciatyvos prisijungė strateginis metodologijos partneris – pirmaujanti verslo konsultacijų bendrovė „EY Baltic“.

„Tvarumas yra ne tik iššūkis – tai galimybė įmonėms sumažinti pereinamojo laikotarpio riziką ir tapti naujos tvarumo ekonomikos lyderėmis. Mes, „EY“, tikime, kad tvarumas yra „nauja norma“, kuri keičia įmonių vadovų mąstymą ir siūlo inovatyvius sprendimus geresniam darbo pasauliui“, – motyvaciją įmonėms rinktis tvarios plėtros kelią komentuoja Jānis Kauliņš, „EY“ partneris Baltijos šalyse, klimato kaitos ir tvarumo paslaugų vadovas.

Baltijos šalių tvarumo apdovanojimus organizuoja inovacijų valdymo bendrovė „Helve“ kartu su „Rimi Baltic“. Renginį remia strateginės metodikos partneris „EY“ ir partneriai: draudimo bendrovė „IF“, el. parašu paremtų sprendimų teikėjas „Dokobit“ bei medienos drožlių padėklų gamintojai „Baltic Block“. Informaciniai partneriai: reklamos agentūra „Clear Channel“ ir naujienų portalas „Delfi“. Sužinoti daugiau ir teikti paraiškas „Rimi Baltic Sustainability Awards“ galima iki spalio 14 d. interneto svetainėje. „Baltic Sustainability Awards“ apdovanojimų ceremonija vyks gyvai „Splendid Palace“, Rygoje, ir internetu lapkričio 30 d.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.