...

Įkvepiantys filmai verslininko sekmadieniui

Verslas

2018.03.18

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Įkvepiantys filmai verslininko sekmadieniui

Įkvepiantys filmai verslininko sekmadieniui Pexels.com nuotr.

Nors ir sakoma, kad verslininkai dirba visada, visgi savaitgalis – tai tas metas, kuomet vertėtų atsikvėpti ir pasimėgauti geru filmu. Šį savaitgalį BZN Start sudarė įkvepiančių ir pamokančių filmų dešimtuką.

Becoming Warren Buffett

Praėjusiais metais sukurtas filmas, apie patį žinomiausią legendinį investuotoją. Pasakojama istorija atveria sudėtingo kelio į sėkmę peripetijas. Filmas įkvepia siekti savo tikslų ir atskleidžia dėl skaičių apsėsto berniuko iš Nebraskos kelią iki turtingiausių ir vieno gerbiamiausių pasaulio žmonių. Filmas ypatingas dar ir tuo, kad pagrindinį vaidmenį vaidina pats Varenas Bafetas, aktorių komandoje galima išvysti ir gerai žinomą verslininką Bilą Geitsą.

Jobs

Galima teigti, kad tai jau klasika tampantis, tačiau vis naujų įžvalgų pateikiantis filmas. 2013 metais sukurta juosta pasakoja apie vieną žinomiausių pastarojo laikmečio verslininką, grandiozinės įmonės “Apple” steigėją. Istorija atkreipia dėmesį į ankstesnius verslininko darbus, nesėkmes, kovą dėl asmeninių santykių. Filmas tik dar kartą patvirtina, kad netgi tai, kas atrodytų neįmanoma, įdėjus daug ir atkaklaus darbo gali tapti realybe. Filmas įkvepia nenutrūkstamai tobulėti, parodo, kad net ir patiems sėkmingiausiems kartais tenka susidurti su sunkumais ir ne visos dienos pasitinkamos su šypsena.

Margin call

Itin įtempta drama savo siužete apima pusantros paros laikotarpį, per kurį viso pasaulio ekonomika patyrė perversmą – ėmė kristi į 2007 – 2008 metais vykusią finansų krizę. Filmas atskleidžia sudėtingus verslininkų pasirinkimus, lemtingus sprendimus. Pagrindiniai filmo veikėjai, dirbantys vienoje iš Volstrito investicinių įmonių, stengiasi išvengti krizės ir įsivelia į daugybę slaptų misijų, išgyvena nepakeliamą įtampą, klastą ir artimos aplinkos išdavystes.

The Corporation

2003 metais Jenifer Abot ir Marko Achbaro režisuota kino juosta kritiškai analizuoja tarptautinių korporacijų istoriją. Čia po kaulelį narstoma įmonių vidinė struktūra, kontraversiški darbo metodai. Šiais laikais, kuomet korporatyvinis verslo modelis vis garsiau kritikuojamas, naudinga įsigilinti į jo ištakas ir išgirsti kritinį jo įvertinimą. Filme užduodami sudėtingi klausimai, analizuojama dabartinės verslo praktikos etika, todėl kiekvienas verslininkas gali sau rasti verslo pamokų.

The Founder

Sąlyginai naujas, prieš porą metų išleistas kino filmas pasakoja apie visame pasaulyje žinomo, greito maisto restoranų tinklo “McDonalds” kūrėjo sėkmę. Pasakojama verslo steigimo istorija, atskleidžiama, kaip svarbu ištirti rinką, atlinkti tinkamus verslo tyrimus ir pasinaudoti atsiradusia galimybe. Grandiozinio restoranų tinklo kūrėjo istorijoje kiekvienas verslininkas gali pasimokyti, kaip svarbu teorines verslo žinias perkelti į praktiką, nepraleisti esminių verslo steigimo žingsnių ir pasinaudoti kiekviena atsiradusia galimybe, kad ir kokia neįtikėtina ji atrodytų.

The wolf of Wall Street

Įtraukianti kino juosta sukurta prieš penkerius metus. Ji pasakoja apie vieną žymiausių vietų – Niujorko Vosltritą – vietą, kur sukasi didžiausi finansų srautai, neblėsta prabanga. Tikra istorija paremtas filmas pasakoja apie Amerikos finansų genijų Džordaną Belfortą, kuris sugebėjo uždirbti milžiniškus pinigus biržoje ir lygiai taip pat turėjo gabumų juos švaistyti. Visgi, lengvabūdiškas gyvenimas netruko būti pastebėtas. Finansų veikėjo darbais ėmė domėtis vyriausybinės organizacijos. Filmas nominuotas penkiems Oskarams ir yra vertas žiūrovų dėmesio.

The internship

Nors šis filmas kartais traktuojamas kaip verslo milžinės “Google” reklama, jo nuotaikingumo ir įkvepiančių scenų negalima nuvertinti. Filmas pasakoja apie du senojo tipo pardavėjus, kurie populiarėjant elektroninei prekybai tampa nebereikalingais ir dėl to nusprendžia išmėginti jėgas bei stažuotis “Google” kompanijoje. Dėl savo amžiaus ir atsilikimo nuo šiuolaikinių technologijų vyrams kyla įvairių sunkumų ir kuriozinių situacijų, tačiau galiausiai nugali amžinosios vertybės, sumanumas ir supratimas, jog kiekviena užduotis yra įveikiama bendromis komandos pastangomis.

Inside Job

Prieš šešerius metus sukurtas kino filmas pasakoja istoriją apie paskutinę pasaulinę finansų krizė. Jis atskleidžia šokiruojančią tiesą apie tuometinį bankininkų amoralumą, valstybinių institucijų darbuotojų godumą ir aiškias finansinės krizės priežastis. Filmo kokybę parodo ir tai, jog juosta buvo apdovanota prestižiniu Oskaro apdovanojimu.

Up in the Air

Dramatiškas filmas, pasakojantis apie vieną sudėtingiausių pozicijų – žmogų, kuris kitiems praneša apie atleidimą iš darbo. Didelės korporacijos darbuotojas skraido po visą šalį ir senais metodais atleidinėja įmonės darbuotojus. Regis, toks darbas jam visai priimtinas, iki kol korporacijoje įdarbinama perspektyvi ir šiuolaikines technologijas įvaldžiusi kolegė, kuri skatina darbuotojų atleidimus atlikti telekonferencijų būdu, nenaudojant žmogiškųjų ir finansinių išteklių skraidymui po visą šalį. Tuomet sudreba ir paties pagridninio veikėjo pozicija. Filmas atskleidžia, verslo nestabilumą, nuolatinius pokyčius ir tai, jog niekas verslo pasaulyje negali jaustis vienvaldžiu ir saugiu.

The secret of my success

Senas, dar 1987 metais sukurtas, bet dėmesio vis dar vertas filmas, kuriame pasakojama pozityvi jauno ir talentingo vyruko sėkmės istorija. Tai pakankamai lengvo turinio, atsipalaidavimui skirtas filmas, kuriame atskleidžiamas iš Kanzaso į Niujorką atvykusio jaunuolio kelias, darbo paieškos, meilės peripetijos ir karjeros pradžia multimilijoninėje kompanijoje.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.