...

Idėja tiems, kas nenori gaišti laiko eilėje

Verslas

2015.06.03

Autorius: Gražina Vincel

Temos: , .

Idėja tiems, kas nenori gaišti laiko eilėje

„Eile.lt“ idėjos organizatorius - Andrius Laška. Asmeninio archyvo nuotr.

Atėjus į valstybinę įstaigą ar didelę privačią įmonę, neretai tenka pasiimti popierinį bilietėlį, kuriame nurodytas lankytojo numeris. Tokiais atvejais paprastai susiduriama su viena problema – žmonių eile. Kai tenka matyti pilną laukimo salę, kirba mintis: „O kiek pačiam reikės laukti, kol švieslentėje pasirodys turimas bilietėlio numeris?“ Kad laukimas neprailgtų, jau sugalvotas ir problemos sprendimas – mobilioji programėlė „Eile.lt“, kurioje galima matyti, kiek laiko tektų praleisti pasirinktoje įstaigoje.

„Einant į įstaigas būna labai nepatogu, kai nežinai, kiek ten yra laukiančiųjų ir kiek reikės užtrukti. Todėl sugalvojome tokią programėlę, kurioje galima pasižiūrėti, kiek tam tikroje įstaigoje yra žmonių, koks laukimo laikas ir kiek preliminariai užtruks nuvažiuoti iki pasirinktos įstaigos. Vartotojas, užuot toje įstaigoje laukęs tam tikrą laiką, galėtų jį išnaudoti asmeniniams reikalams, darbui ir pan. Jis taupo ne tik laiką, bet ir tiesiogines išlaidas, pavyzdžiui, mokamos automobilio stovėjimo aikštelės“, – pasakoja idėjos organizatorius Andrius Laška (23).

„Einant į įstaigas būna labai nepatogu, kai nežinai, kiek ten yra laukiančiųjų ir kiek reikės užtrukti. Todėl sugalvojome tokią programėlę, kurioje galima pasižiūrėti, kiek tam tikroje įstaigoje yra žmonių, koks laukimo laikas ir kiek preliminariai užtruks nuvažiuoti iki pasirinktos įstaigos“

A. Laška

Pasak jo, vartotojas savo telefone gali pasirinkti, į kokią įstaigą norėtų važiuoti, nustato savo buvimo vietą, tuomet telefono ekrane gali matyti, kiek laiko jam užtruktų nukeliauti iki norimo tikslo ir kiek reikėtų laukti savo eilės laukiamajame. Jei kelionės trukmė ilgesnė nei laukimo eilė, rezervacijos atlikti nepavyks, o jei viskas gerai, tereikia telefone pasirinkti elektroninį bilietėlį ir eilės bei laiko slinkimą galima stebėti gaunant pranešimus.

Pašnekovas aiškina, kad sistema veikia realiuoju laiku, todėl iš anksto rezervuoti laiko negalima: „Su gamintoju esame pasirašę sutartį, kad programėlė neturi jokio prioriteto. Tai lygiai tas pats kaip bilietų valdymo sistema: aparatą, kuriame spaudi bilietą, atvaizduojame telefone.“

Veiklos pradžia – vasaros viduryje

Šis sumanymas kilo praėjusių metų rudenį, o šiuo metu vyksta parengiamieji darbai. Kol kas programėlė bus diegiama vienoje įstaigoje. Tuomet vyks bandymai, o pati programėlė turėtų pradėti veikti vasaros viduryje.

Pasiteiravus, kas buvo sunkiausia plėtojant tokią idėją, A. Laška sako, kad visi etapai nebuvo lengvi. Pavyzdžiui, turint tik idėją, gamintojų, tiekiančių eilių valdymo sistemas, nelengva rasti: „Tada pabandėme per klientą ateiti pas gamintoją. Susisiekėme su viena įmone, kuriai mūsų sumanymas patiko. Tada vėl ėjome pas gamintoją, kuris jau visiškai kitaip į mus žiūrėjo, nes turėjome konkretų klientą.“

Planuojama, kad mobilioji programėlė vartotojams bus siūloma nemokamai, tad pajamas svarstoma surinkti iš įmonių, kurios naudosis šia paslauga. „Pirma mintis buvo, kad mokėtų vartotojai, nes jie gauna tiesioginę programėlės naudą, bet daug įmonių atsisako tokios strategijos, nes nori, kad jų vartotojams būtų dar patogiau“, – tvirtina pašnekovas.

Iš viso komandoje su šiuo projektu dirbo šeši žmonės. Paklaustas, kiek tokiam sumanymui įgyvendinti reikėtų investicijų, A. Laška tikslios sumos neįvardijo. Pasak jo, daugiausia kainuoja programavimo darbai, todėl, jei susiburtų programuotojų komanda, kurie iš pradžių dirbtų tik iš idėjos, išlaidų dalis būtų mažesnė.

Programėlės kūrimas – lyg virtualios statybos

Anksčiau pašnekovas yra dirbęs statybų srityje, todėl tokios programėlės kūrimas jį žavi tuo, kad tai yra tokios pačios statybos, tik virtualioje erdvėje, kai rengiama projekto architektūra, atliekami programavimo, dizaino darbai, galiausiai sukuriamas bendras projektas.

Idėjos plėtotojas kitiems iš pradžių pataria tinkamai išanalizuoti rinką, o verslo planą padėti į šalį: „Mes vykdome programavimo darbus. Susitinkame su žmonėmis, kurie užsidegę, turi nerealių idėjų. Jie neabejoja, kad tai sumąstė pirmi (na, gal kur nors dar Amerikoje yra), bet būna atvejų, kai kiti lietuviai jau yra tai padarę. Taigi gerų idėjų turi daug kas.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.