...

Į vidurio Europos „Technology Fast 50“ projektą pateko net 4 Lietuvos įmonės!

Verslas

2015.10.30

Autorius: BZN start

Temos: .

Į vidurio Europos „Technology Fast 50“  projektą pateko net 4 Lietuvos įmonės!

„Esu įsitikinęs, kad tiek mūsų darbuotojai, tiek kokybiškų sprendimų kūrimas bei fokusavimasis į klientą yra pagrindiniai veiksniai, lėmę mūsų konkurencinį pranašumą rinkojeׅ“ A. Rupšys BFL/Ingos Juodytės nuotr.

Į pagrindinę Fast 50 pateko dvi Lietuvos įmonės („Ruptela” ir „nSoft“) ir pirmą kartą projekto istorijoje į papildomas „Didžiojo penketo“ („Pigu“) ir „Kylančių žvaigždžių“ („INVENTI“) kategorijas pateko po vieną Lietuvos įmonę. Šių metų „Fast 50” įmonių reitingą sudaro bendrovės, veiklą vykdančios devyniose šalyse: Lenkijoje (12), Rumunijoje (10), Kroatijoje (8), Čekijoje ir Slovakijoje (po 5 iš kiekvienos šalies), Vengrijoje (4) bei Bulgarijoje, Lietuvoje ir Serbijoje (po 2 iš kiekvienos šalies).

2015 m. Deloitte Vidurio Europos įmonių „Technology Fast 50” projekte, kuriame reitinguojamos įmonės, pasižyminčios sparčiausiai augančiomis pajamomis 2011-2014 m. Laikotarpiu. Aukščiausią poziciją šių metų reitinge užėmė Čekijos programinės įrangos bendrovė „Simplity“, kurios pajamų augimas per pastaruosius ketverius metus siekė 1971 proc. Antroji vieta atiteko Lenkijos saugių mobiliųjų mokėjimų bendrovei „Skycash“, kurios pajamų augimas siekė 1,665 proc., o trečioji vieta ‒ praėjusių metų lyderei – Vengrijos internetinei nekilnojamojo turto bendrovei „Szallas.hu”.

„Džiugu pastebėti, kad Lietuvos įmonės jau keletą metų iš eilės sėkmingai išlaiko pozicijas Technology Fast 50 sąrašuose. Ir šiais metais pagal vienam gyventojui tenkančių „Fast 50“ įmonių rodiklį, Lietuva patenka į pirmą trejetuką, nusileisdama tik Kroatijai ir Slovakijai“

M. Stalenis

Lietuvos įmonių sėkmė

Į šių metų reitingą pateko dvi Lietuvos technologijų įmonės: UAB „Ruptela“ (36 pozicija) ir UAB „nSoft“ (40 pozicija). Telekomunikacijų bendrovė „Ruptela“, teikianti inovatyvias transporto stebėjimo ir valdymo paslaugas, lyginant su praėjusių metų reitingu, nukrito iš 7 į 36 vietą. Nors šios kompanijos smuktelėjimas reitinge yra akivaizdus, UAB „Ruptela“ tebėra aukščiausią vietą užimanti Lietuvos technologijų bendrovė šių metų reitinge, kurios augimas – 342 proc.

Informacinių technologijų sprendimų kūrėja „nSoft“ TOP 50-uke pakilo penkiais laipteliais aukštyn į 40 vietą. Jos augimas siekia 297 proc.

UAB „Ruptela“ generalinis direktorius Andrius Rupšys teigė: „Sparčiai plečiant veiklą, vienas esminių iššūkių, su kuriuo susidūrėme pastaraisiais metais, buvo išlaikyti ir užtikrinti aukštą kokybės, teikiamų paslaugų ir valdymo lygį. Be abejonės, kvalifikuotų, patyrusių ir tinkamų įmonei darbuotojų paieška – tai nuolatinis, tęstinis iššūkis“. „Esu įsitikinęs, kad tiek mūsų darbuotojai, tiek kokybiškų sprendimų kūrimas bei fokusavimasis į klientą yra pagrindiniai veiksniai, lėmę mūsų konkurencinį pranašumą rinkojeׅ“, – pridūrė A. Rupšys.

„Džiugu pastebėti, kad Lietuvos įmonės jau keletą metų iš eilės sėkmingai išlaiko pozicijas Technology Fast 50 sąrašuose. Ir šiais metais pagal vienam gyventojui tenkančių „Fast 50“ įmonių rodiklį, Lietuva patenka į pirmą trejetuką, nusileisdama tik Kroatijai ir Slovakijai“, – komentuoja „Deloitte verslo konsultacijos“ vyresnysis projektų vadovas Marius Stalenis.

Kitos kategorijos

Šių metų reitingo „Kylančių žvaigždžių“ ir „Didžiojo penketo“ kategorijose pirmą kartą sutinkamos Lietuvos technologijų bendrovės.

Specialioje „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje „Deloitte“ reitinguoja įmones, kurios yra per jaunos pagrindinei „Fast 50“ kategorijai, tačiau, atsižvelgiant į įspūdingą jų pajamų augimo tempą per pastaruosius trejus metus, galima daryti išvadą, jog jos greitai bus įtrauktos į pagrindinę reitingo kategoriją. Pirmą kartą į „Kylančių žvaigždžių“ kategoriją pateko Lietuvos technologijų įmonė – debesijos sprendimų kūrėja „INVENTI“, kurios augimas siekia 271 proc. (7 vieta „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje).

„Didžiojo penketo“ kategorijoje reitinguojamos bendrovės, kurios yra per didelės, kad galėtų vienodomis sąlygomis varžytis dėl pajamų augimo su mažesnėmis „Fast 50“ įmonėmis. Pirmą kartą į šią kategoriją patekusi Lietuvos elektroninės prekybos bendrovė „Pigu“, užėmė antrąją vietą (235 proc.), nusileisdama tik Rumunijos programinės įrangos įmonei „Insoft Development & Consulting“ (577 proc.).

Pasak Deloitte Vidurio Europos „Technology Fast 50” programos lyderio Adam Chróścielewski, nors vidutinis augimo tempas sulėtėjo, lyginant su praėjusių metų rezultatais, tačiau 560 proc. siekiantis augimo rodiklis vis dar yra aukštas, palyginus su bet kurio kito sektoriaus įmonėmis. „Tai, kad aukščiausią poziciją reitinge užima bendrovė, kuri 2014 m. priklausė „Kylančių žvaigždžių“ kategorijai, puikiai parodo, ką gali pasiekti jaunos bendrovės, kurių paslaugos iš tikrųjų atitinka laiko dvasią. Tačiau iššūkiai, kylantys reguliuojant tokių įmonių augimą, yra dideli ir labai realūs. Štai kodėl aš manau, jog didžiausio susižavėjimo vertos „Didžiojo penketo“ kategorijai priklausančios įmonės ‒ tos, kurios vis dar sparčiai auga, tačiau tuo pačiu yra sėkmingai pasiekusios tokį lygį, į kurį lygiuojasi jaunesnės ir mažesnės bendrovės“, – priduria Adam Chróścielewski.

Apie reitingą

Vidurio Europos reitinge „Technology Fast 50“ reitinguojamos sparčiausiai augančios regiono technologijų įmonės pagal jų pajamų augimą per ketverių metų laikotarpį. Sudarant 2015 m. reitingą, buvo analizuojamos 2011-2014 m. laikotarpio pajamos.

Pagrindinė kategorija „Fast 50“

Kad įmonės galėtų dalyvauti ir konkuruoti pagrindinėje Vidurio Europos „Fast 50“ kategorijoje, jos būtinai turi atitikti šiuos kriterijus:

kasmetinės pajamos per paskutiniuosius kiekvienus metus nuo 2011 iki 2014 m. turi siekti mažiausiai EUR 50 000;

įmonės buveinė turi būti Vidurio Europos šalyje (Albanijoje, Bulgarijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Kroatijoje, Čekijoje, Estijoje, Vengrijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Makedonijoje, Moldovoje, Juodkalnijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Slovakijoje ar Slovėnijoje);

technologijų įmonė turėtų plėtoti ar gaminti technologijas arba nemažą kapitalo dalį skirti moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai;

turėti nuosavybės struktūrą, kuri neapima daugumai priklausančių dukterinių strateginių subjektų įmonių.

Nugalėtojai renkami, atsižvelgiant į technologijų įmonių pajamų augimo rodiklius per ketverių metų laikotarpį nuo 2011 iki 2014 m.

„Kylančių žvaigždžių“ kategorija

„Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje „Deloitte“ reitinguoja įmones, kurios turi didelį potencialą, tačiau yra pernelyg naujos, kad atitiktų minimalų ketverių metų veiklos kriterijų, taikomą pagrindinei kategorijai. Tinkamos įmonės turi vykdyti veiklą nuo trejų iki ketverių metų ir jų pajamos turi viršyti EUR 30 000 per kiekvienus iš paskutinių trejų metų (2012 – 2014 m.). Kitais atžvilgiais taikomi tokie patys kriterijai kaip ir pagrindiniam „Fast 50“ reitingui.

„Didžiojo penketo“ kategorija

„Didžiojo penketo“ kategorijoje reitinguojamos didelės įmonės, kurių augimas per ankstesnius ketverius metus buvo itin didelis. Kad būtų tinkamos reitingui, įmonės turi tenkinti tuos pačius kriterijus kaip ir pagrindiniam „Fast 50“ reitingui, išskyrus tai, kad metinės pajamos per paskutinius vertintus metus (2014 m.) šiai kategorijai turi viršyti EUR 25 mln.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.