...

Harvardo universiteto „Verslo planas 2012“ nugalėtojai

Verslas

2012.05.25

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

Harvardo universiteto „Verslo planas 2012“ nugalėtojai

Harvardo universitetas Asmeninio archyvo nuotr.

Harvardo verslo mokykla kasmet nuo 1977-ųjų rengia vieną įtakingiausių verslo plano konkursų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tarp buvusių šio konkurso nugalėtojų puikuojasi tokios kompanijos kaip „Rent the Runway“, „Birchbox“, „CloudFlare“, „EyeViewDigital.com“, „Low-CostEyeglasses“, „MyHappyPlanet“, „Suppliermarket.com“, „Potentia Pharmaceuticals“ ir kt.

Kone visi finalininkai įkūrė milijonų vertės kapitalo įmones, sukūrė tūkstančius darbo vietų ir įvykdė perversmą verslo pasaulyje. Pagrindinis reikalavimas norint dalyvauti konkurse – vienas iš paraiškos teikėjų turi turėti arba studijuoti Harvardo verslo administravimo magistro (ang. MBA) laipsnį. Dalyviai gali rungtis dviejose kategorijose: verslo ir socialinio projekto.

Teisėjai, pasitelkdami šešis vertinimo kriterijus (koncepcija, socialinė vertė, komandos nariai, kontekstas, resursai, galimybės) iš daugiau nei šimto verslo planų, kuriuos pateikė pažangiausi verslo studijų studentai pasaulyje, laimėtoju išrinko „Vaxess Technologies“. Nuo jo nedaug atsiliko ir antroje vietoje liko „RallyPoint“, „SaferTaxi“ bei „Zumper“.

Geriausiu socialinės vertės verslo plano kategorijoje pripažintas „eTransitions“, nurungęs stipriausią konkurentą „XingfuGo“. Visi nugalėtojai apdovanoti daugiau nei 170 tūkst. JAV dolerių vertės prizais. Pristatome „Verslo planas 2012“ nugalėtojų idėjas, nurungusias visus novatoriškiausius konkurentų pasiūlymus.

Kompanija: „SaferTaxi

Idėja: „SaferTaxi“ tikslas yra perkelti sėkmingą koncepciją iš JAV ir Europos į Lotynų Ameriką. Kompanija siūlo išmaniųjų telefonų aplikacijas, kurios suteikia galimybę užsisakyti ir atsiskaityti už taksi paslaugas patogiai ir suprantamai.

Komandos narys: Jonathanas Lo.

Kompanija: „Zumper

Idėja: Pasiūlyta virtualioji platforma, kurios tikslas yra pakeisti nekilnojamojo turto nuomos būdą. „Zumper“ padės nekilnojamojo turto agentams ir savininkams tiesiogiai bendrauti tik su kompetentingais potencialiais nuomininkais.

Komandos narys: Anthemas Georgiadis.

Kompanija: „Vaxess Technologies

Idėja: Paversti Tufto universiteto technologiją, kuri leidžia vakcinas laikyti išvengiant šaldymo proceso, pajamų šaltiniu. Taip pat ne tik pasiūlyti žemiausias tarpininkavimo kainas, bet ir padidinti gyvybę gelbstinčių priemonių, tokių kaip vakcinos, prieinamumą žmonėms visame pasaulyje.

Komandos nariai: Michaelas Schraderis, Anura Patil, Livio Valenti, Patrickas Ho, Kathryn Kosuda, Isa Watson ir Matthew Olsofsky.

Kompanija: „RallyPoint

Idėja: Kompanijos tikslas yra revoliucija karininkų profesinėje srityje: sujungti, plėtoti ir atverti galimybes šios profesijos atstovams. Jų tikslas – pasiūlyti asmenims su kariniu išsilavinimu tai, ką „LinkedIn“ siūlo verslui.

Komandos nariai: Aaronas Kletzingas ir Yinon Weiss.

Daugiau informacijos apie konkursą rasite www.hbs.edu/entrepreneurship/bplan

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.