...

Giedrė Rusytė: žinios – vienintelė investicija, kuri niekada nenueis veltui

Verslas

2013.12.14

Autorius: Vilija Andrulevičiūtė

Temos: .

Giedrė Rusytė: žinios – vienintelė investicija, kuri niekada nenueis veltui

Giedrė Rusytė Asmeninio albumo nuotr.

Kalbamės su moterimi, kurios pristatinėti nereikia. Besišypsantį Giedrės Rusytės (28 m.) veidą daugelis pažįsta ir prisimena iš žurnalų viršelių, televizijos ekrano. Verslo pasaulyje ji gerai žinoma kaip modelių agentūros įkūrėja, besirūpinanti lietuvių modelių karjera JAV.

– Atnaujinote modelių agentūros „Gmodelscout“ verslą. Kas paskatino tai padaryti?

– Kadangi išvažiavau gyventi į JAV, teko pertvarkyti agentūros strategiją. Verslas negalėjo sėkmingai augti man negyvenant Lietuvoje. Tagi su Goda Skackauskaite, „Gmodelscout“ dalininke, sustabdėme veiklą.

Modelių agentūrų verslas yra nestabilus, daug lemia partnerių profesionalumas, patikimumas, lojalumas, todėl tik radusi patikimų žmonių, su kuriais galėčiau dirbti, nusprendžiau atnujinti veiklą.

Esame modelių paieškos agentūra. Mūsų tikslas – padėti merginoms pasirinkti modelių agentūrą ir tarpininkaujant tarp modelio ir jam atstovaujančios agentūros užtikrinti, kad mūsų merginos sėkmingai dirbs, maksimaliai išnaudos savo galimybes.

– Kuo ypatingas šis verslas? Kokių išskirtinių gebėjimų reikia norint juo užsiimti?

– Reikia ryžto ir kantrybės, griežtumo, nes slegia didelė atsakomybė. Kaip ir daugelis verslininkų, dirbame ištisą parą 7 dienas per savaitę. Nesvarbu, ar tai Vilnius, ar Niujorkas, mes visada pasiekiamos mergaitėms ir agentams. Neturime aiškaus grafiko. Šiuo verslu gali užsiimti tik žmonės, dirbę ir gyvenę mados bei modelių pasaulyje, suprantantys abi verslo puses.

Aš tikiu, kad tik pasirinkusi tinkamą agentą mergina jaučiasi gerai ir saugiai, o tai svarbu norint kopti karjeros laiptais. Mes savo ruožtu turime kuo geriau dirbti ir atstovauti modelio interesams.

Aš ir Goda merginoms sukuriame pradžią, o visa kita priklauso nuo jų. Dabar neužtenka būti gražiai, turi būti protinga, suprasti madą, turėti savitą stilių, mokėti rūpintis savimi, puikiai sutarti su aplinkiniais. Yra daug faktorių, nuo kurių priklauso modelio karjeros, o kartu ir agento, agentūros sėkmė. Labai svarbu parengti merginą šiam darbui, paaiškinti, ką būtina žinoti.

– Jūsų nuomone, verslumas yra įgimta ar įgyta savybė? Kuo svarbus yra mokymasis?

– Manau, verslumas yra įgimtas, tačiau labai svarbu žinoti, kaip jį tinkamai panaudoti, o to jau reikia mokytis. Egzistuoja tam tikros taisyklės, kurių privalai laikytis, jeigu nori plėtoti bet kokį verslą. Taigi išsilavinimas ir įgytos žinios yra svarbu.

Lietuvoje įgijau TVM verslo vadybos ir administravimo bakalauro diplomą. Tai davė bendrųjų žinių, padėjo perprasti esminius verslo ypatumus. Bazinės žinios svarbios ne tik plėtojant verslą, bet ir kasdieniame gyvenime.

JAV studijavau Mados technologijos institute, o baigusi Amerikos gemologijos institutą tapau gemologe. Manau, reikia orientuotis į tam tikrą sritį ir turėti specifinių pasirinktos srities žinių. Šiuo metu mokausi Pietų Afrikoje. Noriu įgyti žinių apie neapdorotus deimantus. Žinių niekada nebus per daug, tai vienintelė investicija, kuri niekada nenueis veltui.

– Kiek jau laiko gyvenate JAV? Ko labiausiai pasiilgstate Lietuvoje? Su kuria šalimi siejate savo ateitį?

– JAV gyvenu 6 metus, pasiilgstu šeimos, artimų draugų. Lietuva man labai miela ir mano namai pasaulyje, tačiau savo ateitį matau JAV, bent jau artimiausius dešimt metų. Aišku, kaip bus, nežinau.

Domiuosi brangakmeniais, juvelyrika. Tai mano aistra nuo mažens ir mano ateitis. Turiu daug ir didelių planų, bet pirmiausia esu mama ir viskas, ką gyvenime darau, yra dėl sūnaus Majaus. Noriu, kad jis mane matytų laimingą ir didžiuotųsi, noriu rodyti jam gerą pavyzdį kaip veikli, gyvenimą mylinti mama.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.