...

Geriausios nemokamos mokymosi vietos internete

Verslas

2013.03.12

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

Geriausios nemokamos mokymosi vietos internete

Mokykitės tiesiog atsivertę nešiojamąjį, įsijungę planšetinį kompiuterį ar net mobilųjį telefoną visiškai nemokamai! bzn start fotomontažas

Netenkina aukštojo mokslo studijos? Esate per jaunas ar jaučiatės per senas minti auditorijų slenksčius? Naujų technologijų laikais tai tapo anokia problema. Mokykitės tiesiog atsivertę nešiojamąjį, įsijungę planšetinį kompiuterį ar net mobilųjį telefoną visiškai nemokamai!

Youtube.com

Įveskite į youtube.com paieškos laukelį „how to“ ir tai, ką norite išmokti. Pamatysite, kiek skirtingų pamokų jums parodys. Jei gauti paieškos rezultatai netenkina, sukonkretinkite savo paieškos frazę ir bandykite vėl.

TED.com

Ši svetainė yra tikras lobis besimokantiems viešojo kalbėjimo subtilumų ar tiesiog ieškantiems įkvėpimo apnikus blogai nuotaikai ar pametus tikslą. Pasirinkite, ko ieškote: gražios, įkvepiančios, drąsios, informatyvios, o gal linksmos kalbos.

Svetainėje rasite daugybę vaizdo formatu įrašytų kalbų įvairiomis temomis. Pasirinkite dominančią sritį: technologijos, dizainas, verslas, mokslas ar kita. Tereikia pasirinkti, ką norite mokytis ir kiek laiko. Tai tarsi universiteto paskaitos, tik šiuolaikiškesnės.

Be to, tai puikus būdas mokytis užsienio kalbų. Pasirinkite, kokia kalba su kokiais subtitrais norite žiūrėti kalbos vaizdo įrašą, ir gaukite dar daugiau naudos iš savarankiško mokymosi.

Nuotoliniai kursai

Dauguma šiuolaikiškų Lietuvos ir pasaulio universitetų, kolegijų bei kitų mokslo įstaigų jau siūlo ir nuotolines studijas. Žinoma, ne visos jų yra nemokamos, tačiau paieškoję rasite ir nemokamų studijų bei kursų.

Pavyzdžiui, nemažai įdomių nemokamų kursų siūlo Stanfordo universitetas. Apie universitetų teikiamas mokslo paslaugas informacijos rasite www.lvu.lt (Lietuvos virtualusis universitetas).

Be to, net garsiausių universitetų paskaitų nemokamos medžiagos rasite youtube.com Pasirinkite, ką ir kokiame pasaulio kampelyje norite mokytis, ir studijuokite neišeidami iš savo namų!

Pamokos interneto svetainėse

Jei siekiate įgyti konkrečios srities žinių ar jas sustiprinti, interneto paieškoje įveskite, ko ieškote. Pavyzdžiui, anglų kalbos, „Photoshop“ ar kitų dizaino programų pamokos ir t. t. Jums pasiūlys nemažai svetainių, kuriose galėsite nemokamai žiūrėti pamokas, klausytis pamokų garso įrašų ar skaityti iliustruotus mokomuosius tekstus.

Forumai

Tiksliniuose forumuose žmonės dalijasi konkrečių sričių žiniomis. Dažnai ten lankosi ne tik mėgėjai, ieškantys informacijos, bet ir profesionalai, mielai ir visiškai nemokamai duodantys patarimų, konsultuojantys besidominčius. Pavyzdžiui, forume www.uzdarbis.lt galite rasti bendraminčių, gauti patarimų technologijų, verslo plėtojimo temomis.

Web seminarai

Web seminarai (webinar) yra populiarūs užsienyje, populiarėja Lietuvoje. Juose dalyvaujant galima bendrauti ir gauti informacijos iš įvairių sričių profesionalų. Web seminaruose paprastai dalyvauja keli kuriai nors sričiai atstovaujantys specialistai, o internetu prisijungusieji gali užduoti jiems klausimus ir sekti diskusiją.

Dominančios srities specialistų ir galimybių dalyvauti tokiuose seminaruose gausite naudodamiesi socialiniu tinklu „LinkedIn“. Tiesiog prisijunkite prie jus dominančių grupių, gaukite naujienas ir kvietimus į web seminarus.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.