...

„Geresnės vietos“ įkūrėja: „Svarbiausia spręsti žmonių problemas“

Verslas

2015.12.20

Autorius: Aistė Noreikaitė

Temos: .

„Geresnės vietos“ įkūrėja: „Svarbiausia spręsti žmonių problemas“

„Geresnės vietos“ įkūrėja - Emilija Mištautaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Emilija Mištautaitė (20) – menininkė, studijuojanti ekonomiką. Mergina teigia esanti toks žmogus, kuris veiklos imasi tik nuoširdžiai tikėdamas, kad rezultatas bus sėkmingas. O pašnekovės darbų sėkmę užtikrina iniciatyvumas, pareigingumas, nuoširdumas, kūrybiškumas, sąžiningumas, nuolatinis noras tobulėti ir išmokti ką nors nauja. Viena pašnekovės veiklų – verslo „Geresnė vieta“ idėja ir įgyvendinimas.

Verslo idėja – rasti tinkamiausią vietą gyventi

Pasak E. Mištautaitės, „Geresnės vietos“ projektas prasidėjo nuo pasiruošimo paskaitai. „Tai buvo, rodos, eilinis namų darbas. Kai ėmiausi jo, pradėjau nuo problemos. Esu įsitikinusi, kad kiekvienas darbas reikalingas tik tuo atveju, jei sprendžia žmonių problemą“, – sako mergina. Pasirinkusi platesniam žmonių spektrui skirtą idėją, jaunoji verslininkė sulaukė pasisekimo per paskaitą ir gavo pasiūlymą dalyvauti projekte.

 

„Žmonės nuolat ieškosi naujos gyvenamosios vietos ir ne kartą tenka išgirsti iš savo draugų, kaip dideliame ir nelabai pažįstamame mieste visgi sunku susirasti tinkamiausią vietą gyventi. Mat tik apsigyvenus naujame būste išlenda tam tikrų problemų“

E. Mištautaitė

 

„Idėja labai paprasta – pagal individualius poreikius padėti žmonėms rasti pačią tinkamiausią gyvenamąją vietą. Skirtingi žmonės turi skirtingų poreikių. Vieniems svarbu, kad aplink naują gyvenamąjį būstą būtų pramogoms skirtų erdvių: prekybos centrų, restoranų ir pan., kitiems aktualesnės mokymosi įstaigos ar tiesiog svarbus rajono saugumas ir susisiekimas. Pagal visus šiuos žmonių poreikius mano kuriamoje programėlėje bus galima įvertinti planuojamą įsigyti gyvenamąją vietą ir nuspręsti, ar ji tikrai tinkama. Mes iš atvirųjų šaltinių surenkame duomenis, juos apdorojame ir sukuriame lankytojams vertę, parodydami, kokioje aplinkoje žmogus gyvena, koks nusikalstamumas, turto vertė, komunalinės išlaidos ir pan. Mūsų idėja paremta visiems prieinamais duomenimis, bet, surinkus juos iš skirtingų šaltinių ir susisteminus, sukuriama pridėtinė vertė svetainės lankytojams, turto savininkams ir valstybinėms institucijoms, priimančioms su urbanistika susijusius sprendimus“, – projektą pristato pašnekovė.

Siekia ne užimti, o sukurti darbo vietą

Šiuo metu „Geresnė vieta“ dar plėtojama. E. Mištautaitės teigimu, laikas parodys, ar pavyks šią idėją išplėtoti, ar tai tebus gera treniruotė. „Perspektyvų tikrai yra. Žmonės nuolat ieškosi naujos gyvenamosios vietos ir ne kartą tenka išgirsti iš savo draugų, kaip dideliame ir nelabai pažįstamame mieste visgi sunku susirasti tinkamiausią vietą gyventi. Mat tik apsigyvenus naujame būste išlenda tam tikrų problemų“, – gyvenamosios vietos paieškų sunkumus įvardija mergina.

Pašnekovė neabejoja, kad ateityje arba plėtos šią veiklą, arba kurs kitą verslą. „Gali būti, kad dirbsiu su ta pačia idėja, o gal jau kursiu naują. Žinau viena: šįkart pabandžiusi, net jei ir nepasiseks galutinai įgyvendinti idėjos, nepabijosiu ryžtis kurti nuosavą verslą ir dar kartą. Mane labai žavi galimybė ne užimti darbo vietą, o ją sukurti“, – sako pradedančioji verslininkė.

Mergina priduria, kad reikia nebijoti ir tikėti savimi, nes juk niekad nepriversi patikėti kitų, kol pats savimi netikėsi. Be to, pašnekovė pataria susirasti sritį, kuri nuoširdžiai patinka. E. Mištautaitė įsitikinusi, kad gerai gali padaryti tik tuos darbus, kurie teikia malonumo.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.