...

Gediminas Tamulynas: „Dideli laimėjimai prasideda nuo mažų pergalių!“

Verslas

2015.01.21

Autorius: Aistė Noreikaitė

Temos: .

Gediminas Tamulynas: „Dideli laimėjimai prasideda nuo mažų pergalių!“

Audiovizualinės komunikacijos agentūros „Wide Wings“ komanda. Gediminas Tamulynas dešinėje. Asmeninio archyvo nuotr.

Audiovizualinės komunikacijos agentūra „Wide Wings“ sėkmingai skinasi kelią tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkose. Šios agentūros komanda – draugų suburta kūrybinė grupė. Tai ambicingi ir inovatyvūs, idėjų ir iššūkių nestokojantys kūrėjai. Apie jų kūrybą bei veiklą šnekučiavomės su vienu iš komandos narių Gediminu Tamulynu.

Aistra fotografijai jau nuo smėlio dėžės

Mūsų pašnekovas gimė ir užaugo Tauragėje, o šiuo metu gyvena ir veiklą plečia Dubajuje. Su fotoaparatu vaikinas susipažino dar vaikystėje. „Prisimenu, kai pirmą kartą man į rankas pateko tėčio fotoaparatas „Fed 5“ ir nusinešiau jį į smėlio dėžę pažaisti. Deja, kiemo draugė pribėrė į jį smėlio. Nemaloni akimirka“,– prisiminimais dalijasi G. Tamulynas.

Pašnekovas pasakoja, kad laikui bėgant vaizdo kūryba jį tiesiog traukte traukė. „Pradėjau fotografuoti kiemo draugus. Vėliau pats iš sutaupytų pinigų nusipirkau vaizdo kamerą ir fotoaparatą. Nuo to laiko naktis ir dienas leidau tik filmuodamas bei fotografuodamas. Neturėjau net laiko pavalgyti ir tuo labiau mokytis, juk reikėjo tiek daug nufilmuoti ir nufotografuoti“, – aistrą fotografijai atskleidžia menininkas.

Vedamas begalinio noro pažinti vaizdo pasaulį, G. Tamulynas pasirinko vaizdinės komunikacijos studijas Vokietijoje. „Norėjau daugiau sužinoti apie vaizdą, kas tai yra iš tiesų ir ką reiškia. Tuomet supratau, kad vaizdas nėra tik menas. Tai ir galingą žinią nešantis darinys, kuris žmonių sąmonėje sukelia pokyčių“, – įžvalgomis dalijasi vaikinas.

Draugų kūrybinė grupė

„Wide Wings“ negalima vadinti įmone. Tai yra natūraliai susiformavęs darinys. „Baigęs studijas grįžau į Lietuvą. Čia ir toliau aktyviai filmavau bei fotografavau. Tada susipažinau su savo draugu Raimondu. Visai atsitiktinai jį pastebėjau mokykliniame filmų konkurse. Pasiūliau nuveikti ką nors kartu. Nuo tos dienos mes kuriame kartu“, – audiovizualinės komunikacijos agentūros užuomazgas prisimena pašnekovas.

Dideli laimėjimai prasideda nuo mažų pergalių. O savo sėkmę, kaip rašo Dalai Lama, derėtų vertinti pagal tai, ką turėjai paaukoti, kad ją pasiektum.

G. Tamulynas

Ilgainiui prie „Wide Wings“ komandos prisijungė ir Gedimino draugai. Pradžia buvo sunki. Trys žmonės gyveno ir dirbo mažame kambarėlyje. „Turbūt, kaip ir visi pradedantieji, darėme pusdykiai arba dykai. Žinoma, kad ir kiek mokėjo, stengėmės darbą atlikti maksimaliai gerai, kaip tik galėjome tuo metu. Su laiku daugėjo užsakymų, kilo kompetencijos lygis ir dabar esame tokie, kokie esame. Svarbiausia buvo rasti savo stilistiką ir darbų braižą. Dabar supratome, kad jis atsiranda ne tik su kūrybine, bet ir su asmenine branda“, – sėkmės kainą atskleidžia menininkas bei verslininkas.

„Wide Wings“ augimas buvo nuoseklus. Vaikinai verslą pradėjo iš savo santaupų. „Pradėjome tiesiog su tuo, ką turėjome. Kai užsidirbdavome daugiau, labai apgalvotai investuodavome. Laikomės nuomonės, kad geriau turėti mažiau, bet kokybiškos įrangos. Dauguma daiktų mums padeda iki šiol. Dabar turime viską, ko reikia sukurti geram vaizdui, tiek kuriant vaizdą, tiek animaciją“, – pasakoja pašnekovas.

Šiuo metu „Wide Wings“ komanda dirba su filmais ir animacija. Vienas rašo scenarijų, kitas kuria iliustracijas ar filmuoja, dar kitas žaidžia su žiūrovo jausmais per muziką.

Pašnekovo teigimu, augti ir dirbti kūrybinėje aplinkoje yra didelis nuotykis, iš kurio semiesi įkvėpimo scenarijams, piešiniams ar filmavimui. Kasdienybė tampa pilna nuotykių, įdomių dalykų ir linksmų akimirkų kratinys.

Versle reikia nugalėti egoizmą ir žvelgti į ateitį

Plėtoti verslą tikrai sunkus uždavinys. „Kai nusprendėme įkurti įmonę ir ją plėsti, susidūrėme su dar daugiau iššūkių. Anksčiau apie juos nepagalvodavome, o apie kitus net nenutuokėme. Man pačiam sunkiausia versle nugalėti egoizmą, jį sutriuškinti“, – atvirauja kūrėjas. Pasak jo, suvokimas, kad esi netobulas, skatina tave judėti pirmyn ir žvelgti plačiau. Savęs neįvertinimas toks pat pavojingas kaip ir pervertinimas. O visos kitos užduotys vienaip ar kitaip išsprendžiamos. Komanda yra sudėtingas organizmas, dinamiškas, gyvas. Jai plečiantis iškyla naujų užduočių. „Komandos darna lemia galutinio produkto kokybę. Dėl šios priežasties visi darbai atliekami tik mūsų komandos. Iš išorės nesisamdome“, – priduria pašnekovas.

Kalbant apie perspektyvas, audiovizualinės komunikacijos žinovas pamini, kad vaizdas jau dabar tapo patraukliausia informacijos gavimo forma. Jo naudojimas yra neapsakomai didelis, be to, ši tendencija vis auga.

„Po penkerių metų „Wide Wings“ dirbs po visą pasaulį. Keletas atstovybių bus įkurta Europoje ir Artimuosiuose Rytuose. Užauginta ir pritraukta kompetentingų savo srities meistrų, kad klientas gautų pačius geriausius rezultatus. Tai bus dideli trumpų filmų ir animacijos kūrybos namai“, – ateities perspektyvas įvardija G. Tamulynas.

Pabaigoje paklaustas, ko palinkėtų pradedantiesiems, šyptelėjęs jaunasis verslininkas ir kūrėjas pasidalija prasmingomis mintimis: „Dideli laimėjimai prasideda nuo mažų pergalių. O savo sėkmę, kaip rašo Dalai Lama, derėtų vertinti pagal tai, ką turėjai paaukoti, kad ją pasiektum.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.