...

G. Juotkienė: „Batai – mano silpnybė“

Verslas

2015.01.24

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: .

G. Juotkienė: „Batai – mano silpnybė“

Gražina Juotkienė - bendrovės „Ageseta“ įkūrėja. BFL Ingos Juodytės nuotr.

Pirmąją savo avalynės parduotuvę Šiauliuose UAB „Ageseta“ atidarė 1997 metais. Šiuo metu bendrovė valdo avalynės parduotuvių „A&G“, „Gino Rossi“ ir „Rieker“ tinklus bei turi 20 avalynės parduotuvių visoje Lietuvoje. Nuo pirmų dienų bendrovės vairą savo rankose tvirtai laikanti Gražina Juotkienė tikina: „Kad sektųsi, reikia daryti tai, ką nori ir moki.“

Pirmoji jūsų ir verslo pasaulio pažintis. Kokia ji?

Apibūdindama prieš 20 metų įvykusią savo ir verslo pažintį, sakyčiau, kad ji buvo įdomi, netikėta, šokiruojanti. Tada pirmą kartą gyvenime lankėmės pasaulinėje batų parodoje. Tai buvo rimtas iššūkis, tačiau pažintis man patiko. Patiko tuo, kad reikėjo viską atrasti, sugalvoti ir nuspėti patiems. Tai buvo įdomu, nepatirta. Nežinojome nei ko bijoti, nei ko laukti, tikėtis.

Manau, kad verslo pasaulyje svarbi ne vien pirminė pažintis. Puikiai pamenu gerokai stipresnę pažintį, vadinamąją 2008–2009 metų krizę. Tą kartą jokie mokslo guru nenumatė, kokie stiprūs pokyčiai sukrės verslą. Išlikti pavyko ne visiems, daug įmonių bankrutavo. Kaip išgyvenome? Padėjo tai, kad puikiai žinojau visas stipriąsias ir silpnąsias savo įmonės vietas, kas ir kaip vyksta, menkiausias įmonės kerteles. Be to, suvokiau, kad tai mano užduotis. Jei sukuri verslą, turi žinoti, kaip jį išlaikyti.

Apskritai pažintys versle vyksta nuolatos, keičiasi tik situacijos, gilėja patirtis, taigi tenka vis mokytis. Verslas Lietuvoje – labai jaunas ir visiškai kitoks nei klasikiniuose verslo vadovėliuose.

Pamoka, kurią išmokote pradėjusi savo verslą.

Viena iš esminių pamokų: versle turi užsiimti tuo, ką labiausiai mėgsti ir geriausiai moki. Jokiu būdu nedaryk to, ką daro šalia tavęs kitas klestintis verslininkas, nes tik savo idėją gali įgyvendinti puikiai, tačiau su svetimos idėjos kopija gero rezultato nepasieksi. Juk yra posakis: „Mylėk savo darbą ir nereikės dirbti.“ Kitaip sakant, dirbsi nejausdamas laiko ir neskaičiuodamas valandų. Šią pamoką išmokau, kai bandydama užsiimti kitais verslais patyriau didelių nuostolių.

Kodėl pasirinkote avalynę?

Visada mėgau batus. Pamenu, kad net ir deficito laikais rasdavau būdą įsigyti dar vieną gražesnę batų porą.

Ar pati turite daug porų batų?

Labai daug. Kadangi mėgstu pačius įvairiausius batus, jų turiu daugiau nei 100 porų.

Kokiais principais vadovaujatės savo versle?

Pirma, turint tikslą reikia nuosekliai jo siekti. Negana to, sėkmingam verslui reikalinga gera bendradarbių komanda bei pasitikėjimas jais. Mano darbuotojai turi galimybę kurti. Laikausi nuomonės, kad jie mąstantys žmonės, o ne kareiviai armijoje, kuriems būtinos komandos.

Ko palinkėtumėte žmonėms, norintiems imtis nuosavo verslo?

Ištvermės. Reiktų nesitikėti greito rezultato, greitai atostogauti ar leisti pinigus. Iki tol reiks labai daug dirbti. Be to, reikia pasitikėti savo komanda ir, svarbiausia, pačiu savimi. Jei pradedi savo verslą, turi žinoti, kad kelio atgal nėra, o ir pusiaukelėje nebeapsisuksi – nuostoliai būtų per dideli.

Pasitikėjimas savimi labai svarbus ir dėl verslo, kaip srities, pobūdžio. Čia kaip kare: kas mėnesį iškils situacija, ketinanti tave praryti. Dėl šios priežasties pasitikėjimas savimi turi būti nuolat ugdomas ir stiprinamas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.