...

Estée Lauder – moteris, sukūrusi grožio industriją

Verslas

2012.01.25

Autorius: Mantė Sabaliauskaitė

Temos: , .

Estée Lauder – moteris, sukūrusi grožio industriją

Dažnai kyla klausimas, kas šiuos sėkmės lydimus žmones įkvepia ir paskatina veikti. flickr.com nuotr.

Estée Lauder gimė apie 1908 metus Niujorke vengrų imigrantų šeimoje. Mergaitė labai mylėjo savo tėvus, tačiau kartu jų gėdijosi: tarties, kultūrinių skirtumų, vertybių… Būdama paauglė sau prižadėjo tapti tikra amerikiete. Ir kas galėjo patikėti, kad ši mergiotė taps kosmetikos linijų („Estée Lauder“, „Clinique“, „Aramis“, „Lauder for Men“ ir „Prescriptives“), uždirbusių jai milijardus JAV dolerių, kūrėja?

Dažnai kyla klausimas, kas šiuos sėkmės lydimus žmones įkvepia ir paskatina veikti. E. Lauder atvejis žinomas: kartą jį pamatė moterį, vilkinčią žavia palaidine, įsidrasinusi priėjo prie jos ir paklausė, kur ponia ją pirkusi. Vietoj atsakymo iš merginos buvo pasišaipyta, esą jai neturėtų būti skirtumo, juk ji neišgalėtų jos nusipirkti… Gavus tokį atsakymą kartėlis ir pasipiktinimas yra savaime suprantami jausmai, tačiau mergina davė sau dar vieną įžadą – ji būtinai taps turtinga.

Estée pažintis su kosmetikos kūrimu įvyko namų palėpėje, kur dėdė chemikas padėjo kurti veido kremą. Šnekama, kad ne pati kosmetika, o merginos talentas reklamuoti produktą, įtikinti pirkėjus išbandyti naujoves lėmė kosmetikos linijų sėkmę. Ji pirmoji pritaikė dabar jau savaime suprantamą pardavimą skatinantį kosmetikos mėginukų atsiradimą tiek parduotuvėse, tiek klientų pirkinių krepšeliuose. Taip pat pradėjo dalyti dovanų paketėlius, kuriuose visuomet būdavo lūpų dažų mėginėlis. Moterys ateidavo išbandyti kosmetikos, ją pamėgo, ėmė pirkti ir – tai buvo svarbiausia jaunajai verslininkei – atvesdavo savo drauges, mamas ar dukras… Kaip pati E. Lauder teigė, tai buvo rinkodara, paremta „pasakyk moteriai“, dabar vadinama tiesiog reklama iš lūpų į lūpas.

Gavusi mažą vietelę „Saks Fifth“ aveniu moteris nusprendė dar labiau išplėsti savo grožio industriją. Rinkosi dailius modelius, kurie pristatytų jos kosmetiką. Kartą fotografas įamžino dailias mergaites ir netgi išleido nuotraukų albumą. Tai buvo tarsi kosmetikos mados katalogas, kuriame dominavo „Estee Lauder“. Tai buvo kelio, garantuojančio sėkmę, pradžia. Pradėjus sektis Niujorke, plėstasi į Dalasą ir toliau.

Svarbu pabrėžti, kad verslininkė dalyvaudavo projektuojant ir atidarant kiekvieną parduotuvę, pati apmokydavo darbuotojus, kurie siūlydavo kosmetiką pirkėjams. 1953 m. moteris išrado dar vieną naujieną – kvepųjį vonios (kūno) aliejų, kurį galima naudoti vietoj kvepalų, tiesiog įtrinant į kūną. Tai buvo beprotiškai populiarus produktas!

E. Lauder eksperimentavo toliau. Kadangi į verslą buvo įtraukti sutuoktinis ir du sūnūs, atėjo laikas pasiūlyti ką nors ir vyrams. Žinoma, viską iš pradžių teko išbandyti šeimoje, o vėliau – klinikose. Taip atsirado bekvapė ir balkoholė kosmetikos priemonių linija „Clinique“. Vėliau pradėta veržtis į Europą. Nors ir sunkiai, įžengta į Londoną, vėliau – ir į Paryžių. Galiausiai prekių ženklas „Estee Lauder“ paplito po visą Senąjį žemyną… Savaime suprantama, pagrindinis koziris buvo kvepusis vonios (kūno) aliejus.

Kad ir ką darydavo žavioji moteris, ją lydėdavo posakis „Matuok sėkmę doleriais, o ne laipsniais“. Ji išsiskyrė pomėgiu organizuoti gausius pietus ir vakarienes, į kuriuos sukviesdavo apie trisdešimt šeimos narių bei bičiulių. Moteris mėgavosi tuo, kad pagaliau gali sau leisti ne tik nusipirkti viską, ko tik įsigeidžia, bet ir bendrauti su gražiais, įžymiais, turtingais, garsiais bei įtakingais žmonėmis. E. Lauder gyvenimas užgeso 2004 metais. Intriguoja tai, kad niekas niekada nežinojo tikslaus moters amžiaus…

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.