Emigracijoje atrasta verslo niša
2016.08.28
Temos: Vadyba.
Su Ramune Pacevičiene (45) susisiekiame vėlai net Jungtinės Karalystės laiku – aštuntą valandą vakaro Sveikatos mokyklos įkūrėja baigia vesti virtualų seminarą klientams. Tačiau energingo pokalbio metu paaiškėja, kad pašnekovei artima ne tik netradicinė medicina, bet ir netradicinis požiūris į darbą bei verslą – tai neatsiejama nuo gyvenimo būdo, minčių ir poelgių visumos, reikia skirti dėmesio sau ir nuolat mokytis.
Verslas emigrantams
Lietuvoje privačiame versle, prekybos ir draudimo srityse dirbusi R. Pacevičienė išvyko į Jungtinę Karalystę prieš šešerius metus. Ji sako iškart pastebėjusi nišą verslui: „Daugybei emigrantų sunku priprasti prie čia esančios sveikatos sistemos, pas gydytojus didžiulės eilės, o nuo visų ligų, atrodo, išrašomi tie patys vaistai – paracetamolis“, – vardija pašnekovė.
„Emigrantai laiko save antrarūšiais. Dažnos problemos: nemiga, nepasitikėjimas, nervingumas. Gal 90 proc. negalavimų yra kaip nors susiję su psichologinėmis problemomis.“
R. Pacevičienė.
Alternatyvia medicina moteris teigia susidomėjusi tuomet, kai susirgo dukra ir ji pati pradėjo ieškoti natūralių būdų ligai įveikti nenaudojant antibiotikų. „Supratau, kad yra daug tėvų, kuriems trūksta žinių apie alternatyvią mediciną. <…> Moderniai medicinai – kiek daugiau nei 100 metų, alternatyviajai – 5 tūkstančiai ar daugiau“, – atradimais dalijasi R. Pacevičienė.
Pagrindiniai Sveikatos mokyklos klientai yra įvairių tautybių emigrantai, o patys anglai, neslepia pašnekovė, į tokį verslą žiūri įtartinai. Tačiau akivaizdu, kad verslui pavyko rasti savo klientus, o reklama sklinda iš lūpų į lūpas.
Pašnekovės teigimu, dažniausiai emigrantus kamuoja psichologinės problemos, o dažnai net ir fizinių negalavimų kyla būtent dėl nusiteikimo ir požiūrio į gyvenimą. „Emigrantai laiko save antrarūšiais. Dažnos problemos: nemiga, nepasitikėjimas, nervingumas. Gal 90 proc. negalavimų yra kaip nors susiję su psichologinėmis problemomis“, – nelinksmą emigrantų realybę apibūdina ji.
Paprasta idėja
Sveikam gyvenimo būdui ir netradiciniams gydymo metodams tampant mada, R. Pacevičienė teigia, kad jos verslo išskirtinumas ir strategija buvo ne žadėti stebuklus, o dalytis turima informacija. „Tai matau kaip savo misiją“, – tikina pašnekovė. Ji sako pastebėjusi, kad didžiausia problema pradedant sveiką gyvenimo būdą daugeliui yra ne gauti informacijos, o išsiugdyti sveikatai naudingus įpročius. Būtent dėl to Sveikatos mokykla orientuojasi į asmenines konsultacijas, stengiasi sukurti individualią motyvaciją patrauklia ir patogia forma, pavyzdžiui, skatina sveikatingumo iššūkius socialiniuose tinkluose, siūlo internetinius seminarus.
Moteris įsitikinusi, kad išbandyti tai, ką siūlai kitiems, ir perprasti tai pačiam yra esminis sėkmingos veiklos elementas. Kaip įkvepiantį pavyzdį ji pamini masažuotoją iš Rusijos, kuris išmoko atlikti gydomuosius masažus būtent pats patyręs sunkią traumą, po kurios nebegalėjo vaikščioti. Verslininkė jau trejus metus dirba kartu su kolege, sveiko gyvenimo būdo eksperte Ilona Motmillere.
Daugiausia investicijų į tobulėjimą
Nors verslas ir nedidelis, įkurtas be investicijų ar paskolų, R. Pacevičienės planai – mokyklą plėsti, pritraukti daugiau specialistų, atidaryti jogos mokyklą. Tačiau atidaryti didelę kliniką, anot jos, nebūtų tikslinga – ji ir kolegė dažnai keliauja pas klientus į kitus miestus ar šalis, todėl įsivaizduoja, kad Sveikatos mokykla turėtų likti gana mobili.
„Daugiausia laiko ir investicijų skiriu mokymams, tobulėjimui“, – teigia pašnekovė ir priduria, kad jai svarbu tobulėti ir profesinėje, verslo srityje, ir asmeniniame gyvenime. Laisvo laiko mokytis atsiranda tik vakarais. Moteris juokiasi, kad paskui negali užmigti – tiek daug kyla naujų idėjų.
Stereotipas apie pradedančiuosius verslininkus, kad jie būna jauno amžiaus, o garsiausios sėkmės istorijos pasakoja apie genialią idėją turėjusius ir mokslus metusius jaunuolius. Ar sunku pradėti verslą, ilgus metus prieš tai dirbus kitose srityse, negalvojant apie vadovavimą verslui apskritai? R. Pacevičienė sako, kad sunkiausia buvo aukoti šeimai skiriamą laiką. Tačiau ji taip pat įsitikinusi, kad, siekiant tobulėti, užsibrėžtai idėjai būtina skirti visą turimą laiką ir jėgas.
Pašnekovės nuomone, visas klaidas pradedant verslą naudinga priimti kaip pamokas, o bendražygių, palaikančių žmonių anksčiau ar vėliau atsiras. „Pradėjus verslą, labai atsisijojo draugai, aplinkiniai. Tikriausiai tapau balta varna, nes pasirinkau nesėdėti ir nesiskųsti. Tačiau, kai pradedi mokytis, atrandi, kad neplauki pasroviui – išsiskiri teigiama prasme, aplink atsiranda ir kitų žmonių“, – drąsina ji.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.