...

Ekspertai atskleidė, kaip lietuviams tapti sėkmingais verslininkais Kinijoje

Verslas

2016.02.29

Autorius: BZN start

Temos: , .

Ekspertai atskleidė, kaip lietuviams tapti sėkmingais verslininkais Kinijoje

Ekspertai atskleidė, kaip lietuviams tapti sėkmingais verslininkais Kinijoje. freestockimgs.com nuotr.

Prieš kelias dienas, Vilniuje vykusioje vaizdo konferencijoje pristatyta pavasarį rengiama importo ir eksporto prekių paroda, žinoma kaip Kantono mugė. Ši mugė organizuojama jau 119-ąjį kartą. Ji vyks nuo balandžio 15 d. iki gegužės 5 d. pietinės Kinijos mieste Guangdžou, kuri pritraukia ne vieno verslininko iš Lietuvos dėmesį. Kaip įeiti į Kinijos rinką, ekspertai dalinasi patirtimi.

Į konferenciją „Kantono importo ir eksporto mugė – prekybos tiltas tarp Kinijos ir Lietuvos“ susirinkę tekstilės, medienos, elektros, kosmetikos, popieriaus, konditerijos gaminių, verslo suvenyrų ir dovanų, reklamos atributikos, medicinos, sporto ir turizmo prekių pardavėjai, alternatyvios energetikos, turizmo, nekilnojamo turto paslaugų teikėjai domėjosi Kinijos rinkos ir Kantono importo bei eksporto prekių mugės atveriamomis galimybėmis.

 

„Būtina prisitaikyti prie nuolat besikeičiančios rinkos ir pačiam keistis. Kad ir kaip būtų, pagrindinis dalykas – megzti asmeninius santykius – vis dar yra pirmasis žingsnis, kurį privalo žengti kiekvienas verslininkas, norintis pasiekti sėkmę Kinijoje“

G. Wolfas

 

Lietuva visada buvo didžiausias Kinijos prekybos partneris Baltijos šalių regione. Be to, jau keletą metų pastebima, kad dvišalė Kinijos ir Lietuvos prekyba stabiliai auga. Nuo 2009 m. iki 2014 m. iš Lietuvos į Kiniją eksportuota beveik 5 kartus daugiau prekių.

Glaudus pardavėjo ir pirkėjo ryšys – raktas į sėkmę Kinijoje

Kiekvieno verslo atstovo galvos skausmu tampa klausimas: „Kaip prasibrauti į milijardinę Kinijos rinką?“ Anot konferencijoje „Kantono importo ir eksporto mugė – prekybos tiltas tarp Kinijos ir Lietuvos“ dalyvavusių ekspertų, lengva nebus, tačiau verslo plėtros galimybės įkvepia ir verčia judėti pirmyn.

„Šiemet mugėje bus pirmą kartą atidarytas dviračių ir motociklų skyrius, taip pat pasiūlytas platesnis atsinaujinančios energijos šaltinių, gyvūnų prekių, lauko SPA paslaugų spektras. Tikimasi, kad renginyje dalyvaus šių sričių lyderiai. Dalyvius renkamės itin atsakingai, skiriame ypatingą dėmesį jų kvalifikacijai, be to, siekiame apsaugoti intelektinę nuosavybę ir klientų interesus“, – per vaizdo konferenciją kalbėjo Hanas Caibo, Kinijos užsienio prekybos centro Svarbių tarptautinių klientų paslaugų skyriaus vadovas.

Dano Vaitkevičiaus, kuris dabar eina patarėjo pareigas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Eksporto ir importo skatinimo skyriuje, anksčiau buvo komercijos atašė Lietuvos ambasadoje Kinijoje, manymu, Kinijoje žmonių yra labai daug, tad potencialiai tai didelė erdvė plėtoti verslą, tačiau įeiti į šią rinką nėra paprasta. D. Vaitkevičiaus teigimu, „įmonės, kurios ketina plėtoti verslą su Kinija, turi apsišarvuoti kantrybe, pasiruošti nuosekliam ir ilgam darbui, be to, prieš pradedant darbus, svarbu labai gerai ištyrinėti Kinijos verslo specifiką“.

„RAZ Group“ investicijų skyriaus vadovo Guido Wolfo nuomone, nors kad kai kurios Europos valstybės patiria ekonominių sunkumų, Kinija išlieka labai svarbi Europos importo ir eksporto rinka. „Būtina prisitaikyti prie nuolat besikeičiančios rinkos ir pačiam keistis. Kad ir kaip būtų, pagrindinis dalykas – megzti asmeninius santykius – vis dar yra pirmasis žingsnis, kurį privalo žengti kiekvienas verslininkas, norintis pasiekti sėkmę Kinijoje“, – teigė Guido Wolfas, investicijų ekspertas ir „Kinijos ir Baltijos verslo klubo“ įkūrėjas.

D. Vaitkevičius, pritardamas Guido Wolfui, sakė, kad dažnas nė nesusimąsto apie žmogiškuosius santykius, kurie labai svarbūs Kinijoje.

„Kinai šiems santykiams teikia pirmenybę. Jūs, kaip verslo partneris, kinui būsite įdomus tiek, kiek jį sudominsite kaip žmogus: savo pomėgiais, šeima ar net mėgstama futbolo komanda. Reikėtų vengti greitų ir neapgalvotų sprendimų, nesusivilioti pasiūlymais, kurie atrodo labai patrauklūs, – tik išanalizavus potencialius partnerius ir jų pasiūlymus, derėtų priimti sprendimus. Taip pat nesitikėkite, kad Jums pavyks lengva ranka perkelti į Kiniją savo verslo praktiką, kuri pasiteisino Vakarų šalyse. Verčiau pasistenkite atitikti rinkos reikalavimus ir specifinius vartotojų poreikius. Plėtojant verslą Kinijoje, naudinga būtų įtraukti šios šalies verslo atstovų ar ekspertų, turinčių darbo patirties šioje rinkoje“, – patarė D. Vaitkevičius.

Kantono mugė Jums atvers tūkstančius verslo galimybių

Verslo atstovai iš užsienio valstybių importo ir eksporto prekių parodoje, žinomoje Kantono mugės vardu, gali pristatyti savo gaminius Kinijos rinkai, užmegzti naudingų verslo ryšių, rasti prekių tiekėjų ir patikimų partnerių. Du kartus per metus organizuojamame renginyje dalyvauja įmonės iš daugiau kaip 200 pasaulio valstybių. Anot mugės rengėjų, kasmet sulaukiama vis didesnio Lietuvos verslo atstovų dėmesio, tačiau nepanaudotų galimybių – begalė.

Aurimas Zaleckas, „MV Group“ priklausančios stipriųjų alkoholinių gėrimų gamybos AB „Stumbras“ eksporto vadovas Azijai, mano, jog didžiausia šios parodos vertybė – kad ji suburia įvairiausių industrijų atstovus į vieną vietą, kuri suteikia daug galimybių plėtoti verslą. „Ši platforma yra naudinga bet kurios šalies verslininkams, nes suvažiuoja dalyviai ir lankytojai iš viso pasaulio. Sudalyvavęs tokiame pasaulinio lygio renginyje, gali pasisemti žinių ir patirties metams į priekį.“

Siekiant didinti importuojamų į Kiniją gaminių skaičių, 2007-aisiais mugėje atidarytas tarptautinis paviljonas. Šiemet jis užims 20 000 kv. m plotą. Tikimasi sulaukti 600 užsienio dalyvių iš 50 valstybių. Mugėje bus eksponuojamos elektronikos, buitinės technikos, namų apyvokos, kasdienio naudojimo, apšvietimo įrangos, transporto priemonių ir jų dalių, techninės įrangos ir įrankių, statybinių medžiagų, naujų energijos išteklių, maisto, gėrimų, medicinos ir sveikatos, tekstilės, audinių, avalynės ir kitos prekės. Paskutinėje praėjusių metų mugėje apsilankė 177 tūkst. užsienio šalių pirkėjų iš 213 valstybių. Jie įsigijo prekių už 27 mlrd. JAV dolerių. 120 šių pirkėjų buvo iš Lietuvos.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.