...

E. parduotuvės nuoma: pranašumai ir trūkumai

Verslas

2015.12.21

Autorius: Gražina Vincel

Temos: , .

E. parduotuvės nuoma: pranašumai ir trūkumai

„Getshopin.lt“ įkūrėjas - Andrius Čepkus. BFL/Andriaus Ufarto nuotr.

Pradedantieji verslą e. erdvėje turi apsispręsti, kurti savo parduotuvę ar ją išsinuomoti. Nuomos paslaugas nusprendęs pasiūlyti „Getshopin.lt“ įkūrėjas Andrius Čepkus teigia, kad viskas priklauso nuo išlaidų. Jei verslininko biudžetas yra ribotas ar norima atsargiai žengti į e. verslą, nuoma gali būti vienas iš variantų. Taigi jis išskiria tokių platformų pranašumus ir trūkumus.

Sprendžiant, ar e. platforma yra tinkama, iš pradžių reikia įvertinti, ar ji turi didelį funkcionalumą, ar esamos funkcijos atitinka verslininko poreikius. Ji taip pat turi turėti gerą reputaciją, kurią nesunku patikrinti. Pasak A. Čepkaus, užtenka pasidomėti, kas naudojasi tos platformos paslaugomis, susisiekti su jais ar paprašyti, kad platformos nuomotojas parodytų klientų sąrašą. Būtent jie yra geri naudojamo prekių ženklo ambasadoriai, galintys išvardyti visus pliusus ir minusus. Nuomojantis reikia nepamiršti kainos ir aptarnavimo. Svarbu iš karto žinoti, ar e. parduotuvę išsinuomojęs verslininkas bus paliktas vienas toliau viską daryti, spręsti iškilusias problemas, ar jam bus suteiktas aptarnavimas, pavyzdžiui, turės asmeninį vadybininką.

 

„Kurti e. parduotuvę nėra blogai, bet tam verslas turi užaugti, turėti didelius prekių kiekius ar nemažus sandėlius, kad visa tai apsimokėtų investuoti į savo e. parduotuvės kūrimą. Kol verslas mažas ir jo poreikiai maži, galima už mažesnę kainą tą patį gauti“

A. Čepkus

 

Greita ir pigu

Vienas teikiamų nuomos pranašumų yra greitis – e. parduotuvė būna iš karto paruošta darbui. Joje įdiegtos mokėjimo, atsiskaitymo sistemos. Viskas padaryta už verslininką, tad jam nereikia daugiau niekuo papildomai rūpintis ar investuoti pinigų. Kiekvieną mėnesį reikia skirti nuo 30 iki 50 eurų nuomos mokestį, atsižvelgiant į tai, kokia e. platforma bus pasirinkta.

„Tai labai maža suma, palyginti su tuo, jeigu verslininkas kurtų savo e. parduotuvę. Tada tektų investuoti ne vieną tūkstantį eurų, o kūrimo procesas taip pat užtruktų. Šiaip ar taip, pati e. parduotuvė turi būti patogi, funkcionali. Pagrindinė klaida, kurią daro norintieji užsiimti e. verslu, kai susikuria labai sudėtingas e. parduotuves ir nepalieka pinigų rinkodarai, o paskui stebisi, kodėl niekas nesilanko ir neperka jų e. parduotuvėje“, – pasakoja jis.

Pasak pašnekovo, kol verslas yra mažas ir jo poreikiai nedideli, galima už nedidelę sumą pabandyti išsinuomoti. Jei po vieno ar kito mėnesio verslininkui kažkas nepavyks ar jis supras, kad tai ne jo kelias, galės be didesnės rizikos tai nutraukti.

„Galima mokėti kas mėnesį, galima ir už ilgesnį laikotarpį. Norime kuo labiau sumažinti visas rizikas pradedantiesiems verslininkams. Išsinuomoti e. parduotuvę metams ar net pusmečiui gali būti rizikinga, nes galbūt verslininkui nepasiseks ar pasikeis jo planai, o tada pinigai bus prarasti“, – aiškina A. Čepkus.

Kai geriau turėti savo

Kurti savo e. parduotuvę taip pat tinkamas variantas, tik reikia įvertinti kelis aspektus, tarkime, atsiranda specifinių poreikių, verslas kuria didelius pardavimus, turi didelį asortimentą, suburta nemaža komanda ar yra keli sandėliai. Tokiais atvejais verslas turi teikti didelę apyvartą, kad tai apsimokėtų.

Kurti e. parduotuvę nėra blogai, bet tam verslas turi užaugti, turėti didelius prekių kiekius ar nemažus sandėlius, kad visa tai apsimokėtų investuoti į savo e. parduotuvės kūrimą. Kol verslas mažas ir jo poreikiai maži, galima už mažesnę kainą tą patį gauti“, – sako jis.

Jeigu verslininkas turi tam tikrą specifinę sandėliavimo ar buhalterinę programą ir nori jas sujungti ar ką kita padaryti, tada geriau daryti sau pritaikytą sprendimą, priduria pašnekovas. Tiesa, kai kurie koreguoja nuomojamus šablonus, tačiau tai papildomai kainuoja. Nuomojantis platformą ir norint pakeisti dizainą, taip pat reikia naudotis specialiais papildomais įrankiais.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.