...

Didžiausias sunkumas yra ne idėjų trūkumas, o jų įgyvendinimas

Verslas

2016.09.21

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Didžiausias sunkumas yra ne idėjų trūkumas, o jų įgyvendinimas

„Meirit“ rūbų linijos kūrėja - Raminta Rainytė. Dovilės Jakštaitės nuotr.

Su tokiu iššūkiu susiduria iliustruotoja Raminta Rainytė (28), prieš keletą mėnesių sukūrusi savo drabužių paskyrą „Etsy“ platformoje www.meirit.lt ir socialiniame tinkle „Facebook“. Sumaniusi savo grafiškų piešinių vizijas perkelti ant drabužių, ji užtruko kaupdama žinias ir patirtį, kaip tai padaryti geriausiai. Prasitarė, kad net teko dirbti vienoje spaudos darbų įmonėje, kad viską išbandytų savo rankomis.

Kūrybingumo puoselėjimas

Kaišiadorių Vaclovo Giržado vidurinėje mokykloje besimokiusi mergina džiaugiasi, kad ir mokykloje, ir šeimoje kūrybingumas buvo skatinamas, palaikomas ir vertinamas.

 

„Be šiose specialybėse įgytų žinių būtų daug sunkiau įgyvendinti savo sumanymus. Jos puikiausiai pritaikomos praktikoje – nuo maketavimo, piešinių paruošimo iki logotipo susikūrimo.“

R. Rainytė.

 

Baigusi Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją, grafinio dizaino studijas ir ištęstines dailės edukologijos studijas Lietuvos edukologijos universitete, ji sumanė, kur galėtų pritaikyti įgytas žinias. Nors dauguma nustemba, kad grafinį, o ne drabužių dizainą studijavusi mergina ėmėsi drabužių, ji savo idėjas sumanė perkelti būtent ant jų. „Be šiose specialybėse įgytų žinių būtų daug sunkiau įgyvendinti savo sumanymus. Jos puikiausiai pritaikomos praktikoje – nuo maketavimo, piešinių paruošimo iki logotipo susikūrimo“, – sako R. Rainytė, kurianti originalias, grafikos darbais dekoruotas apykakles ir sukneles.

Prieš tai pašnekovė išbandė save įvairiuose darbuose – studijuodama padirbėjo pardavėja-dekoratore, kur nuolatos teko bendrauti su klientais ir mokytis pakuoti dovanas. Patirties, kuri dabar praverčia, pasisėmė ir dirbdama internetinės parduotuvės administratore, grafikos dizainere.

Prieš pradėdama gerai apgalvojo

Apie tai, kad norėtų savo piešinius perkelti iš popieriaus į kitokią, dinamišką erdvę, R. Rainytė sakosi ilgai svajojusi, o rimčiau pradėjusi galvoti prieš ketverius metus, ruošdama savo bakalauro darbą: „Drabužius ir aksesuarus pasirinkau, nes, pamačiusi patinkantį drabužį, vis pagaudavau save galvojančią, kad ant jo puikiai atrodytų mano piešinys. Tokių minčių kyla pamačius ir įvairias interjero detales.“

Pirmuosius veiklos žingsnius žengiantis „Meirit“ buvo gerai apgalvotas, tam R. Rainytė sako skyrusi nemažai laiko, kurio prireikė idėjai subrandinti. O tada liko tik rasti tinkamą technologiją darbams perkelti, mat daugelis kitų spaudos būdų, kuriuos sėkmingai praktikoje taiko įvairūs prekių ženklai, jos piešiniams perkelti netinka, nes negali perteikti akvarele lietų spalvų efekto. „Buvau net įsidarbinusi įmonėje, gaminančioje spaudus įvairiems produktams, nes norėjau kuo daugiau sužinoti, kaip viskas vyksta. Radus tinkamą būdą, viskas savaime įsisuko“, – sako kūrybinga ir atkaklumo nestokojanti mergina.

„Sunkiausia buvo pačiai nustoti save atkalbinėti ir ryžtis, bet tai pavyko, nes ir šeima, ir draugai, o kartais net mažai pažįstami žmonės pritarė, palaikė ir sakė, kad privalau, tai padaryti“, – priduria ji.

Užtruko, kol sugalvojo pavadinimą

Pradėti įgyvendinti idėją kūrėja sako delsusi ir todėl, kad stigo pavadinimo. Praleido daug bemiegių naktų jį galvodama. Pašnekovė prisimena nutikusią kuriozišką situaciją: „Buvau sugalvojusi kitą pavadinimą ir net susikūrusi logotipą, tačiau, likus kelioms dienoms iki numatytos pristatymo datos, radau prekių ženklą su kone identišku pavadinimu, tad, nenorėdama nesklandumų ateityje, nusprendžiau, kad reikia sugalvoti kitą. Tada peržiūrėjau hebrajiškus vardus ir radau Meirit – tai moteriška vardo Meiras (reiškia „nešantis, suteikiantis šviesą“) forma.“

Taip mergina įgyvendino užsibrėžtą tikslą ir šiais metais įgyvendino savo svajonę – gimtadienio proga pagaliau paleido projektą į dienos šviesą.

Naujų dalykų pažinimas teikia džiaugsmą

Šiuo metu naujus produktus planuojanti pristatyti R. Rainytė sako, kad didžiausi sunkumai yra techninis idėjų įgyvendinimas. Ji pabrėžia, kad nesinori gaminti prastos kokybės ar nekokybiškų audinių produktų: „Pati vertinu natūralesnius audinius, tad su tokiais ir norisi dirbti. Tačiau taip pat reikia, kad jie atitiktų spaudos perkėlimo reikalavimus, taigi tenka nemažai paieškoti ir atlikti audinio bandymus prieš pradedant siūti.“

Pašnekovė mato daug savo veiklos pranašumų. „Galiu pati sau vadovauti!“ – šypsodamasi džiūgauja ji, nors ir pripažįsta, kad konkurencija išties didelė. Ją ramina tai, kad kiekvienas ženklas turi savo išskirtinumą ir tikslinį klientą.

„Man labai įdomu ir smalsu, kaip kiti žmonės mato mano darbus ir įsivaizduoja pateiktų idėjų rezultatą. Nuolatos tenka bendrauti su siuvėjomis, konsultuotis su drabužių konstruktorėmis, fotografe bei stiliste, tad visa tai yra nuolatinis kūrybinis procesas, prie kurio prisiliečia visi šie žmonės. Taip pat įdomu, kad nuolatos tenka mokytis naujų dalykų. Tai man teikia didelį džiaugsmą“, – daugiau patrauklių savo veiklos ypatybių pamini pašnekovė.

Grįžusios investicijos

Investicijas į savo projektą R. Rainytė sako skaičiuojanti jau nebe dešimtimis ar šimtais eurų, tačiau didžiausia, kuri jau atsipirko, tai gyvenimas tuo, apie ką taip ilgai svajota ir planuota. Ji pamini ir keletą svarbių išmoktų pamokų. Pirmoji: „Dirbant sau – disciplina yra pirmas dalykas, kurio reikia išmokti.“ Antroji: „Šimtą kartų pasitikslinti su gamybininkais, ar teisingai vieni kitus supratome.“ Trečioji: „Galvoti ne apie tai, ko negali padaryti, o apie tai, ką gali.“

Taip pat svarbu gerai apgalvoti savo idėją, gerbti klientą, nesiūlyti prastos kokybės produktų ir nuosekliai siekti savo tikslo.

Šis pamokėlių pradžiamokslis turėtų būti naudingas ir kiekvienam verslo naujokui.

„Meirit“

235-1474438474-218270.jpg 235-1474438474-508993.jpg 235-1474438474-191882.jpg 235-1474438474-499355.jpg 235-1474438474-328075.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.