...

„Devs.LT“ – novatoriška talentų ir IT bendrovių derinimo sistema

Verslas

2016.07.07

Autorius: Kristina Augustinaitė

Temos: , .

„Devs.LT“ – novatoriška talentų ir IT bendrovių derinimo sistema

„Devs.LT“ įkūrėjas - Glebas Divovas. Asmeninio albumo nuotr.

Suburti stipriausius informacinių technologijų specialistus geriausiose bendrovėse – išties didelis iššūkis. Apie tai, kaip sumanyta sukurti e. platformą, pritraukiančią IT srities talentus ir svajonių darbdavius, pasikalbėjome su „Devs.LT“ įkūrėju Glebu Divovu (37), kilusiu iš Maskvos. Kartu su Sandra Divova (33), kilusia iš Sankt Peterburgo, prieš pusantrų metų juodu persikėlė į Lietuvą, siekdami čia sukurti technologijų startuolį.

Didžiulė paklausa

Šiuo metu „Devs.LT“ yra pirmoji pasaulyje platforma, naudojanti dirbtinį intelektą ir besimokančias sistemas, padedančias suderinti geriausius IT specialistus su jiems tinkamiausiomis bendrovėmis ir visiškai pakeisti įprastą IT specialistų samdymo būdą. „Pradėjus burti vietinių IT specialistų komandą, paaiškėjo, kad šių specialistų čia labai trūksta. Apklausę aplinkines bendroves, sužinojome, kad visoje Europoje trūksta profesionalių programuotojų (ir kitų IT srities talentų). Taigi nusprendėme užpildyti šią spragą ir įgyvendinti novatoriškus sprendimus“, – pasakoja „Devs.LT“ įkūrėjas G. Divovas.

Pasirodžiusi „Login 2015“ konferencijoje „Devs.LT“ komanda sulaukė didelio IT bendrovių ir IT profesionalų susidomėjimo – jie panoro dalyvauti išankstinėje registracijoje. Verslininkas įsitikinęs, kad tokios platformos paklausa buvo ir tebėra didžiulė.

Išskirtinumas – dirbtinio intelekto variklis

Devs.LT“ įkūrėjas teigia, kad nuo kitų platformų jų startuolį skiria svarbiausias ir įdomiausias bruožas – naudojamos technologijos. „Mes sukūrėme savo dirbtinio intelekto variklį ir tobulo derinio technologiją, padedančią organizacijoms surasti tinkamiausius IT talentus iš mūsų turimos atrinktų ir patikrintų kandidatų bazės. Ieškodama geriausio derinio, sistema atsižvelgia į kandidatų asmenines savybes, psichologinį profilį, turimus įgūdžius ir tai, kaip jie atitinka verslo kultūrą bei keliamus reikalavimus“, – pasakoja G. Divovas.

 

„Taikome įvairių lygių kandidatų filtravimą, vykdome privalomus interviu ir pirminę kandidatų bei įmonių atranką.“

G. Divovas.

 

Per daugiau nei 20 metų darbo patirties IT srityje „Devs.LT“ įkūrėjas puikiai suprato, kokie iššūkiai laukia ieškant tinkamiausių specialistų, norint suburti profesionalią IT komandą. „Atrankos procesą siekiame padaryti kuo sklandesnį“, – sako pašnekovas.

Kitas svarbus aspektas, kurį išskyrė G. Divovas, – teikiamų paslaugų kokybės užtikrinimas: „Taikome įvairių lygių kandidatų filtravimą, vykdome privalomus interviu ir pirminę kandidatų bei įmonių atranką.“ Pašnekovas įsitikinęs, kad nėra kito būdo, kaip suburti geriausias komandas geriausiose bendrovėse.

Ateities talentai

Bendradarbiaudama su universitetais ir jaunimo organizacijomis, „Devs.LT“ komanda kuria būsimų IT profesionalų bendruomenę, kuri jau šiandien keičia ateitį. „Padedame rasti praktikos ir stažuotės vietą ar netgi pirmąjį darbą didelėje bendrovėje, organizuojame edukacinius renginius ir prisidedame prie renginių, kuriuos organizuoja mūsų partneriai“, – vardija verslininkas. Be to, G. Divovas buvo vienas iš „Hacker Games Vilnius“ mentorių. „Devs.LT“ įkūrėjas įsitikinęs, kad konkurencija vyksta nuolat, tačiau sumanūs varžovai dirba išvien. „Jei laukiate patarimo, padėsiančio kurti verslą, štai jis: imkitės to dabar“, – sako pašnekovas.

Kurdamas „Devs.LT“ antrą kartą, G. Divovas stengtųsi efektyviau valdyti laiką, skirtą dokumentams tvarkyti. Pasak pašnekovo, spręsti, ar kuriant šį verslą viskas padaryta tinkamai ir be klaidų, dar yra per anksti, tačiau tobulėti visada yra erdvės. Verslininkas įsitikinęs, kad komandos formavimas verslui įsibėgėjus yra įmanomas, tačiau daug geriau turėti jau suburtą konkrečių žmonių komandą, nes verslas tuomet plėtojamas daug greičiau. Be to, pašnekovas primena, kad startuolių kūrėjai turėtų nepamiršti laiku atsipūsti ir paatostogauti.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.