...

Dešimt kartų griūsi, bet vis tiek atsikelsi vardan savo idėjos

Verslas

2012.07.09

Autorius: Dario Malinowski

Temos: .

Dešimt kartų griūsi, bet vis tiek atsikelsi vardan savo idėjos

Mantvydas Šakalys Svajūno Zdanavičiaus nuotr.

Nors lietuviška vasara nesuteikia daug galimybių mėgautis vandens teikiamais malonumais, vilnietis Mantvydas Šakalys, baseinų ir fontanų įrengimo bei priežiūros bendrovės „Poolservice.LT“ įkūrėjas, optimistiškai žvelgia į savo verslo ateitį. „Mano būdas – kovoti. Galiu dešimt kartų nugriūti, bet vis tiek pasieksiu savo. Nesėkmės tik dar labiau mane motyvuoja”, – tvirtina 29-erių vyras, kurio verslo patirtis yra tokia pat didelė, kaip ir šypsena veide.

Jaunojo verslininko verslumo pagrindai formavosi dar vaikystėje, didelę įtaką tam turėjo tėvų įskiepytas požiūris į pinigus. Pasak M. Šakalio, nors šeima nesiskundė nepritekliais, pinigų iš tėvų neprašydavo be reikalo. „Kartu su sese patys stengėmės jų prasimanyti. Taupydavome kišenpinigus, sugalvodavome įvairiausių būdų,kaip, nesikreipiant į tėvus, užsidirbti savo poreikiams”, – dalinasi prisiminimais „Poolservice.LT “ vadovas M. Šakalys.

Vienas tokių vaikiško verslo būdų buvo prekyba savadarbiais arbaletais ir lankais, kurią M. Šakalys, būdamas vos trylikos, sėkmingai vystė vidurinėje mokykloje. Kainuojančių nuo 15 iki 75 litų ginklų pardavimas, apie kuriuos svajojo kone kiekvienas tuometis berniukas, greitai tapo nemažų pajamų šaltiniu. Kartu tai buvo puiki proga išbandyti pirmąsias verslo strategijas, kurios gimė norinčio būti finansiškai nepriklausomo vaiko galvoje.

„Vasarą kiekvieną dieną eidavau į pievą pašaudyti iš lanko ir arbaletų. Žinoma, aplink mane akimirksniu susirinkdavo krūva vaikų, kuriems noriai suteikdavau galimybę išbandyti savo taiklumą. Geriausiai šaudantiems, automatiškai tampančiais draugais, tuos arbaletus tiesiog dovanodavau. Klientų stygiumi niekada nesiskundžiau, nes berniukai, norintys įsigyti mano ginklus, tiesiog patys mane surasdavo”, – šelmiškai šypsodamasis atskleidžia vaikiškos verslo strategijos paslaptis M. Šakalys.

Metęs pelningą „ginklų“ verslą, kurio dėl potencialaus pavojaus sveikatai ir netgi gyvybei tapo nebeįmanoma tęsti, ambicingas vaikas atsidavė kaskadininko darbui. Daug sportuojantis, sveiką gyvenimo būdą propaguojantis vilnietis tapo geidžiamu kandidatu atlikti sudėtingus triukus filmavimo aikštelėse. Keturiolikmetis M. Šakalys galėjo ne tik mėgautis gana dideliais honorarais, bet ir įgyti dar didesnę finansinę nepriklausomybę.

Nors M. Šakaliui pavyko rasti įdomų ir pelningą darbą, laikui bėgant, „nemaži, bet kartu ir pavojingi pinigai” prarado žavesį. Nuo vaikystės besidomintis gamta ir fauna jaunuolis pasirinko ekologijos ir gamtosaugos studijas Vilniaus universitete. Tuo metu M. Šakalys žengė dar vieną žingsnį baseinų ir fontanų verslo link. Kaip jis pats teigia, viskas prasidėjo nuo roplių.

„Kadangi tuo metu Lietuvoje nebuvo galimybių įsigyti terariumų, juos pradėjau konstruoti pats. Netrukus žinia apie mano kuriamus terariumus pradėjo sklisti po visą Vilnių ir netgi Lietuvą. Į mane pradėjo kreiptis roplių savininkai, kurių individualius užsakymus vykdžiau ir kuriems tarpininkavau perkant terariumus iš kitur”, – pasakoja vilnietis verslininkas ir priduria, jog terariumų gamybos sėkmė privertė jį net atidarytį mini fabrikėlį. Čia jis, padedamas draugo, dieną naktį plušėjo vykdydamas vis gausėjančius užsakymus.

Pamažu terariumų gamyba virto akvariumų prežiūra. Vieno pažįstamo paprašytas išvalyti akvariumą M. Šakalys net nesitikėjo, jog iš pradžių vienetiniai užsakymai greitai taps ne tik darbo pasiūlymu, bet ir daug perspektyvų atveriančiu verslu. Tas pats pažįstamas pasiūlė jaunam verslininkui dirbti jo vadovaujamoje firmoje ir kartu vystyti individualią veiklą. „Startavau vienas, bet netrukus darbo buvo tiek daug, kad buvau priverstas kviestis į pagalbą savo kurso draugus”, – dalinasi prisiminimais 29-erių vilnietis.

Vis daugėjantys užsakymai leido investuoti į būtiną įrangą ir akrtu gerokai padidinti darbo našumą. Tačiau kilus nesutarimams įmonėje, kurioje dirbo M. Šakalys, jaunasis verslininkas nusprendė nieko nelaukti ir atsiskirti. Per šešerius vadovavimo metus būta visko. Dauguma klaidų, pasak verslininko, buvo padaryta dėl valdymo patirties stygiaus. „Turėjau primityvų įsivaizdavimą apie verslą“, – neslepia M. Šakalys ir priduria, jog neretai nukentėdavo dėl perdėto patiklumo žmonėmis.

Vadovavimo praktika ir nuosava veikla ne tik suteikė jaunam verslininkui neįkainojamos verslo patirties, bet ir leido dar labiau sustiprinti kovotojo charakterį. „Šiandien esu daug objektyvesnis ir reiklesnis tiek sau, tiek kitiems“, – pasakoja pašnekovas.

Jis tvirtina nebijantis ekonomikos krizės, kuri privertė iš naujo perrašyti sėkmingos „Poolservice.LT“ veiklos scenarijų. Priešingai, kartu su atsidavusia darbui komanda jis generuoja naujas idėjas, orientuotas ne tik į pelną, bet ir į socialiai atsakingo verslo Lietuvoje plėtojimą. O visiems tiems, kurie tik mąsto apie nuosavos veiklos pradžią, M. Šakalys siūlo nebijoti žengti pirmojo žingsnio.

„Turint svajonę, idėją, reikia judėti toliau. Juk dinamika, sprendimų priėmimas yra neatsiejamos verslo dalys“, – sako jaunas verslininkas ir linki pradedantiesiems „niekada nenuleisti rankų, kad ir kaip blogai būtų“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.