...

Dešimt Donaldo Trampo patarimų

Verslas

2012.02.09

Autorius: Dainius Valaitis

Temos: .

Dešimt Donaldo Trampo patarimų

Donal Trump flickr.com nuotr.

Ištark Donaldo Trampo (Donald Trump) pavardę ir iš karto sulauksi kokios reakcijos iš žmonių. Atrodo, jog nėra žmogus, kuris neturėtų nuomonės apie šį ekscentrišką milijardierių. Jo nekilnojamojo turto imperija neturi sau lygių kokybės ir prabangos atžvilgiu. Tačiau žmonės Trampą asocijuoja su jo verslo filosofija. Būkite atviri, jie mato jį kaip arogantišką šiknių. Štai kur klausimas: ar arogancija ir agresija yra jo sėkmės paslaptis?

Daug verslo pamokų Donaldas perėmė iš savo tėvo Fredo Trampo, kaip ir pačią bendrovę, beje. Tiesa, iki Donaldo bendrovė tikrai nebuvo tokia įtakinga, kokia ji yra dabar. Savo veikla jaunėlis nutildė visus kritikus: geriausi pasaulio viešbučiai, didžiuliai gyvenamieji rajonai ir golfo aikštės. Nepamirškime, kad Donaldas taip pat yra kelių bestselerių autorius ir vienas brangiausių pranešėjų.

Pasaulis vis dar negali atsitiesti po ekonominės krizė. Įdomu, ką Donaldas Trampas patartų jauniesiems verslininkams? Išskaitėm visas jo knygas, perklausėm visus jo interviu ir štai, mūsų nuomone, ką patartų Donaldas…

Dešimt Donaldo Trampo patarimų

1. Surask savo aistrą. Daryk tai, ką myli ir mylėk tai, ką darai. Ką darytum, net jei tau už tai nemokėtų atlyginimo? Paklauskite savęs: ką galėtumėte daryti visą dieną užmirštant, kad reikia pavalgyti?

2. Turėk verslo planą. Planuok sėkmę. Jeigu neturi plano, vadinasi planuoji žlugti. Per daug paprasta būti išblaškytam ar atrasti naujų galimybių, pamirštant nudirbti senus darbus. Turint verslo planą, jūs turite kryptį ir koncentraciją.

3. Žinok savo auditoriją. Kurk produktus ar teik paslaugas tam tikrai žmonių grupei. Jeigu planuojate pardavinėti visiems, iš tiesų, nepardavinėjate niekam. Geriausia, jei ta auditorija “prie pinigo”.

4. Nenusipigink. Tegul jūsų klientai moka tiek, kiek vertos jūsų paslaugos. Niekuomet neatsiprašinėk už tai, kokia yra jūsų produktų kaina. Daugelis pradedančiųjų verslininkų daro klaidą nusipigindami. Jie mano, kad maža kaina suteiks konkurencinį pranašumą, nors iš tikrųjų tai artėjančio bankroto ženklas.

5. Turėk mokytojus. Apsupk save protingais žmonėmis. Atrodo paprasta, bet daugelis žmonių bijo apsupti save protingesniais už save, nes, neva, praras valdžią ar autoritetą. Jums reikia kitų žmonių pagalbos. Kitu atveju ilgainiui perdegsite, o verslas taps nesubalansuotas.

6. Nepaspęsk sau spąstų. Neinvestuok per daug pinigų, kad po to neturėtum kur dingti. Kai kurie žmonės visus kiaušinius sudeda į vieną krepšį ar įstumia save į padėtį, iš kurios tampa sunku derėtis. Nepaspęskite sau spąstų.

7. Žluk, po to grįžk stipresnis. Susitaikyk su nesėkme, kelkis ir keisk strategiją. Kai kurie žmonės “veda” savo idėją ir atsisako ją keisti. Keičiasi laikai, keičiasi žmonės – privalo keistis ir strategijos.

8. Augink verslą. Visuomet būk atviras naujoms idėjoms. Jei jų nėra, kurk jas. Tokias, kurios padėtų bendrovei augti. Verslas XXI amžiuje yra kitoks negu verslas XX amžiuje. Augink verslą strategiškai. Negalima užauginti verslo per vieną naktį. Aukite lėtai, bet užtikrintai.

9. Atsakyk į kritiką veiksmais. Nesivelkite į žodžių mūšius. Kad ir ką darytumėte, visuomet atsiras kritikų. Kol jie šauks, tęsk savo pradėtą darbą. Jie sakys, kad negali to padaryti, dėl to, kad negalite to padaryti patys.

10. Gyvenk prabangiai, bet išmintingai. Niekuomet neatsiprašinėk dėlto, kad esi sėkmingas. Jeigu daug ir sunkiai dirbi, tau atsiprašinėti nereikia. Tik tingūs žmonės sugeba apkaltinti pasiturinčius. Užuot tapę sėkmingais, jie suranda atpirkimo ožius ir toliau gyvena savo niekam neįdomų gyvenimą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.