...

Dėl idėjos aukojamas laisvalaikis

Verslas

2014.10.21

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

Dėl idėjos aukojamas laisvalaikis

Mindaugas Butnorius - internetinio transporto paslaugų aukciono „Transbid.lt“ vienas iš įkūrėjų. Asmeninio albumo nuotr.

Įsivaizduokite labai paprastą situaciją: krovininis automobilis gabena krovinį (tebūnie tai šimtas jūrų kiaulyčių) iš Vilniaus į Kazlų Rūdą. Krovinys nuvežtas, jūrų kiaulytės padalytos naujiesiems šeimininkams. Visi patenkinti. Tiesa, vairuotojui dar reikia grįžti atgal. Beje, tuščiu automobiliu. Kelionė atgal juk kainuoja, todėl į krovinio nuvežimo kainą įskaičiuotos ir grįžimo išlaidos. Natūralu ir logiška. Tačiau nelabai taupu. Šiek tiek pagalvoję du pusbroliai Mindaugas Butnorius ir Vytautas Galdikas sumąstė alternatyvą. Jiems kilo idėja sukurti internetinį transporto paslaugų aukcioną „Transbid.lt“, kuris padėtų lengviau bei skaidriau dalytis informacija tarp vežėjų ir krovinių siuntėjų. Apie sistemos atsiradimą ir darbą su ja pasikalbėjome su M. Butnoriumi.

Per daug tuščių kelionių

Vytautas GaldikasSistema „Transbid.lt“ veikia labai paprastai. Puslapyje skelbiami galimi užsakymai ir vežėjai gali pasiūlyti savo variantus. Taigi tas vairuotojas, kuris iš Kazlų Rūdos turėjo parvažiuoti tuščiu automobiliu, naudodamasis „Transbid.lt“ į Vilnių gali grįžti su kroviniu. Taip sumažėjo pirmosios kelionės išlaidos ir vežėjai savo klientams gali teikti daug patrauklesnius pasiūlymus. „Pati idėja man kilo, nes dirbu transporto sektoriuje ir matau tam tikrą jo neefektyvumą, kuris atsiranda vien dėl informacinių mainų netobulumo. Yra gana daug tokio tuščio judėjimo, kai įmonė pristato krovinį iš taško A į tašką B ir labai dažnai atgal grįžta tuščia. O tuo pat metu kita įmonė turi iš taško B į tašką A vežti krovinį. Tiesą sakant, jos tiesiog prasilenkia. Taip yra todėl, kad vežėjams sudėtinga sužinoti vieniems apie kitus. Čia tokia profesinė pusė. Kita vertus, man ir pačiam asmeniniame gyvenime yra tekę kraustytis ir svarstyti, ar nuomotis automobilį. Tenka galvoti, skaičiuoti, skambinti vieniems, antriems, tretiems. Galų gale gauni kainą ir tikrai nesi tikras, ar ji pati geriausia. Tad man kilo mintis. Gerai atsimenu, kad tai nutiko mums abiem važiuojant automobiliu. Abu esame iš Skuodo, taigi turėjome laiko. Vytautas tada kaip tik buvo pradėjęs studijuoti IT ir nusprendėme pabandyti ką nors padaryti“, – pasakoja M. Butnorius.

Savam versle ir didesnė nepriklausomybė. Esi atsakingas už savo paties sprendimus. Jeigu reikia, dirbi labai daug. Jeigu nori, gali pasidaryti pertrauką. Pagaliau žinai, kad jeigu kažko nepadarei, tai pats ir kaltas.

M. Butnorius

Įdomu tai, kad V. Galdikas šiuo metu dirba ir mokosi Airijoje, todėl pusbroliai daugiausia dirba per atstumą. Vis dėlto tai visiškai netrukdo įgyvendinti idėjos. „Nuolat bendraujame telefonu, socialinio tinklo „Facebook“ žinutėmis ar naudodamiesi programėle „Viber“… Vytautas kartais čia parvažiuoja. Tuo metu abu turėjome atostogas, susėdome ir dirbome. Šią vasarą beveik viską ir baigėme. Tačiau susirašinėjame kone kiekvieną valandą. Viskas vyksta gana efektyviai. Kartais susirašius viskas pavyksta geriau, nei gyvai bendraujant“, – teigia pašnekovas.

Tikslas – pelnyti daugiau pasitikėjimo

Pusbroliai gana lengvai pasidalija savo pareigas. V. Galdikas išnaudoja savo IT, o M. Butnorius transporto srities žinias. „Vytauto dalis yra IT. Aš šioje srityje nelabai ką išmanau. Per tiek laiko atsiranda supratimas, bet pats vienas nelabai galėčiau ką nors padaryti. Mano dalis – labiau techninė. Aš sugalvojau, kaip maždaug turėtų atrodyti puslapis. Be to, sudariau potencialių klientų duomenų bazes. Projekto pradžioje mano darbas buvo komunikacija su vežėjais. Panašu, kad viskas suveikė, nes jau dabar mūsų sistemoje yra per du šimtus vežėjų. Kol kas dar ne visi aktyvūs, bet jų vis daugėja“, – tikina M. Butnorius.

Verslininkas džiaugiasi, kad tokį didelį skaičių bendradarbiaujančių vežėjų pavyko sukaupti minimaliomis išlaidomis. „Mūsų duomenų bazėje buvo apie tūkstantį vežėjų. Jiems tiesiog buvo išsiųsti el. laiškai su kvietimais. Kitokioms rinkodaros formoms tiesiog neturėjome finansų. Vėliau, jau projektui pradėjus veikti, gauto užsakymo detales nusiųsdavau konkretiems vežėjams. Taip užkibo nemažai vežėjų. Tikėjausi, kad bus sunkiau, nes 20 proc. pasiektų vežėjų tikrai neblogai. Mumis gal dar nelabai pasitiki. Pradžioje buvo net ir tokių laiškų, kuriuose klausė, ar mes čia nieko nebandome apmulkinti. Natūralu, čia juk visiškai naujas dalykas. Tikimės, kad kuo toliau, tuo daugiau žmonių apie mus sužinos ir įsitikins, kad čia viskas veikia. Reikia tų gerų atsiliepimų iš lūpų į lūpas“, – teigia jis.

Idėjų turi apsčiai

Šiuo metu „Transbid.lt“ tikslas yra didinti savo auditoriją. M. Butnorius džiaugiasi, kad užsakymų vis daugėja, ir kuria artimiausios ateities planus. „Artimiausiems keliems mėnesiams turime planą aktyviau eiti į tarptautinio krovinių pervežimo rinką, kitaip tariant, į emigrantų rinką. Jeigu dabar jau yra nemažai užsakymų iš Skandinavijos, tai per kelis artimiausius mėnesius norime pasiekti Jungtinę Karalystę, nes ten srautai yra dar didesni“, – atskleidžia jis.

Abu verslininkai dienomis dirba pagrindinius darbus ir „Transbid.lt“ aukoja savo laisvalaikį. Tačiau tai daryti lengviau, kai žinai, dėl ko stengiesi. „Iš tiesų turime šiam projektui aukoti savaitgalius, vakarus ir naktis. Būna, kad ateinu į darbą ir mano kolegos sako, kad baisiai atrodau. Iš tikrųjų nuo pat universiteto baigimo buvo noras sužinoti, ar gali ką nors padaryti pats. Norisi kažką sukurti pačiam. Dabar dirbu didelėje įmonėje, bet ten viskas kitaip. Ten mažai kas sukurta tavo. Kita vertus, savam versle ir didesnė nepriklausomybė. Esi atsakingas už savo paties sprendimus. Jeigu reikia, dirbi labai daug. Jeigu nori, gali pasidaryti pertrauką. Pagaliau žinai, kad jeigu kažko nepadarei, tai pats ir kaltas. Niekas kitas. Didelėje organizacijoje kartais nelabai aišku, kas už ką atsakingas“, – teigia pašnekovas.

Vyras tikina, kad verslininko gyvenimas yra savotiška jo siekiamybė. Todėl, net jeigu šį kartą kažkas ir nepavyktų, ryžto keltis ir bandyti dar kartą tikrai nepritrūktų. „Dabar jau yra ir daugiau idėjų. Turiu kelias idėjas, kurios yra šiek prilaikytos vien todėl, kad vienu metu negali imti ir daryti kelių dalykų. Manau, kad jeigu šį kartą kažkas ir nepasiseks, iš to tik pasimokysiu. Patirtis pravers darant kažką toliau. Jeigu tik aplinkybės ir sveikata leis, būtinai ką nors darysiu“, – užtikrina M. Butnorius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.